Sullivans Cove Port Maturation

I u protinožců umějí dělat výbornou whisky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Sullivans Cove Port Maturation

Příspěvek od Nethar »

Tak aby bráškovi - http://whisky.nethar.com/forum/viewtopic.php?f=34&t=297 - nebylo smutno, doplňuji druhou verzi australské (tasmánské) whisky. Hunterův popis už si netroufám doplňovat, takže jenom pár slov k této lahvi - zrála pro změnu v sudech po portském, má 60%, jedná se o sud 544, láhev 160 ze 402. Je zhruba šestiletá.
sullivansPort.jpg
sullivansPort.jpg (11.44 KiB) Zobrazeno 10390 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/17926
Web:http://www.tasmaniadistillery.com/
Aroma:krásná sladká, ovšem nikoliv přesládlá či umělá vůně (ale sladší už ne prosím); portské, povidla (valašské frgále) a nějaká hutnější sladkost, cosi jako med či nějaký sirup, nedokážu to blíže popsat, také je tam cosi z čokolády. S vodou jsem nezaznamenal žádný větší rozdíl v charakteru, byla ale méně výrazná, méně sladká; při druhé ochutnávce mi ta sladkost přišla trochu mírnější celkově, ale stejně bohatá, což nakonec rozhodlo pro vysoké "aromatické" hodnocení
Chuť:překvapivě mnohem kyselejší než bych podle vůně soudil, asi je to dané i ostrostí vysokého obsahu alkoholu. S vodou šetrnější k mých "vnitřnostem" (ne, že by mi to nechutnalo, ale zatím nemám pusu dostatečně plechovou, aby to neohrožovalo mé zdraví), sladší a hlavně delší dobu vychutnávatelná, což se v případě téhle whisky moc doporučuje, protože je opravdu co vychutnávat. Sladce kořeněná, až skoro jakoby s jemným přechodem k rumovitosti (se zákazem vody by bylo bodování bídné)
Dozvuk:sladce kořeněný, něco jako po polknutí svařáku, ale kvalitativně trochu výše ;) Opět ta povidla, plus karamel. S vodou to působí více sladce, ale bohužel i ploše. Hořkost tam není, hurá!
Shrnutí:mít celou flašku, tak asi očichávám tu nádhernou vůni, pak přidám trochu (víc) vody a popíjím. Skutečně velmi povedený kousek z místa, odkud bych to stěží očekával
Shargard

Re: Sullivans Cove Port Maturation

Příspěvek od Shargard »

No vida. Austrálie boduje.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Sullivans Cove Port Maturation

Příspěvek od Hunter »

Tak se mi to nezdálo, tolik bodů jsem od Tebe ani nečekal, když jde o tak silnou whisky! Super, jsem rád, že zabodovala i tahle verze.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Sullivans Cove Port Maturation

Příspěvek od Nethar »

Je to bodování s vodou. Bez vody se musím přiznat, že mi to opravdu "rozežírá" pusu, s tím nic bohužel nenadělám, měl jsem původně 83 bodů, ale pak jsem to vzal prostě s vodou, tedy tak, jak bych ji pil, kdybych měl láhev. Je výborná.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Sullivans Cove Port Maturation

Příspěvek od Hunter »

Po fenomenálním úspěchu Sullivans Cove Bourbon Maturation jsem si z festivalu k otestování dovezl brášku.
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=sullivansc
Barva:
Aroma:Výrazná, hutná, hluboká vůně, dominuje kůže (kdo zná Ron Barcelo Imperial, ví co tím myslím, vážně jsem tu našel podobnost)čokoláda, laková/ředidlová. Po přidání pár kapek vody se kůže ještě zvýraznila, skvělé.
Chuť:Rozinky, dub, čokoláda, nasládle pichlavé koření, s vodou sametově krémová, trochu zesládne. V dozvuku skořice se dřevem.
Shrnutí:Opět parádní whisky, prostě mi jejich styl sedl. Co se týče těch 60% alkoholu, tak vůbec nepůsobí ostře, naopak, krásně do toho hutného stylu zapadá, ani mi to nepřišlo. Ale voda tady celkovému výrazu docela pomáhá, posune ho do jemnějšího nasládlejšího vyznění (tu jemnost berte s rezervou, tady je to opravdu jen relativní). Pro mě moc dobrá whisky.
Body:89
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
zyki
Znalec
Znalec
Příspěvky: 755
Registrován: 22 led 2013, 14:36
Bydliště: Praha

Re: Sullivans Cove Port Maturation

Příspěvek od zyki »

Velikost:vzorek
Aroma:kůže, sušená švestka v mléčné čokoládě, možná trochu medu
Chuť:přidá se koření, čokoláda se stane hořkou, švestková sladkost zůstává
Dozvuk:pokračuje něco z té švestky, hořká káva, koření, mírně lak
Shrnutí:pochutnal jsem si, výrazně lepší než Double Cask
Cyra

Re: Sullivans Cove Port Maturation

Příspěvek od Cyra »

Vyzkoušen další vzorek této značky. Vzorek jsem porovnal rovněž s Bourbon Maturation verzí, kterou máme doma.
Aroma:Méně sladké, výrazné a ani tak příjemné jako Bourbon M. Více lakové a jde cítit více alkohol. Jinak Marcipán, ovoce a hlavně povidla a hrozinky zapečené v koláči. Pod delší době se ukáže portské.
Chuť:Sladká, ale sušší a temnější oproti Bourbon M. Jeví se trochu nakouřeně. Čokoláda, hrozinky v čokoládě, brusinky v čokoládě. Povidla. Něco málo nahořklých tónů.
Dozvuk:Horký, sladký, uhlazený s trochou dřeva. Čokoláda a ovoce. Méně vyrazný a kratší než Bourbon M.
Shrnutí:Opět výborná whisky, ale Bourbon maturation je pro mne lepší. V chuti je trošičku ostřejší, ale vyváženější a lahodnější. Ve vůni je jasným vítězem (v tomto mu málo co konkuruje). Každopádně za vzorek děkuji Petrovi.
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Sullivans Cove Port Maturation

Příspěvek od Radek »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/17926
Alkohol:60 %
Velikost:vzorek WF2015
Naslepo:ne
Aroma:Medovina, tmavé červené ovoce.
Chuť:Vinná réva (červená), mírné náznaky čokolády, sušené jahody.
Dozvuk:Sušší, vyprahlá.
Shrnutí:Slušně to vyráběj u protinožců, prostě dobrá whisky. Nic víc, nic míň.
Body:83
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Odpovědět