Slyrs 2014 Cask Strength Virgin American White Oak

Odpovědět
tornado
Profesionál
Profesionál

Slyrs 2014 Cask Strength Virgin American White Oak

Příspěvek od tornado » 14 dub 2018, 16:57

Slyrs 2014.jpg
Slyrs 2014.jpg (62.25 KiB) Zobrazeno 387 x
Alkohol:55,5 %
Barva:
Velikost:vzorek 0,02 l z Whisky Life! Prague 2017
Aroma:Jemné, lehce medově nasládlé. Těsto, nepatrně vanilky. Působí celkem příjemně. Po odstání se výrazně nezmění.
Chuť:Kyselejší, nahořklá, vyšší procenta jsou znát. Lehce syntetičnost, nepatrně tvarůžkové sherry. Chuť je docela divoká, pár let v sudu navíc by asi nebylo ke škodě. Po pár doušcích si na ni ale zvykám a působí znatelně příjemněji.
Dozvuk:Pozvolna doznívá chuť.
Shrnutí:Celkem příjemná mladá sudovka. Ochutnávky nelituji, na lahev to nevidím.

xenopus
Znalec
Znalec

Re: Slyrs 2014 Cask Strength Virgin American White Oak

Příspěvek od xenopus » 18 dub 2018, 09:12

Alkohol:55,5 %
Podrobnosti:0,02l vzorek na WLP 2017; D. 2014, B. 2017, sud č. AWO 14/1610, virgin american white oak
Aroma:Mladé, lihové, štiplavé. Slad, americká žvejkačka.
Chuť:Bohatá, ostřejší, ale na 3 (?) roky super. Lehce zaštípe na jazyku, ale ještě dobré, možná až moc tříslovatosti.
Dozvuk:Hodně, hodně sladký. Klasika amerika - slaďounká žvejkačka, vanilka, lehká kořenitost (anýz).
Shrnutí:Co dokáže destilát s virgin sudem za asi tři roky... V pátek mě základní plnění ani josého s lalosem verze 51 kdovíjak neoblažily - vůně odradila, chuť a dozvuk čím dál lepší. Tady u sudovky stejná tendence, v dozvuku také nevídaná sladkost. Vypadá to na dva obecné rysy whisky z bavorské palírny. Aroma nepříjemné, však taky Jarka s Karlem odradilo, ale zbytek bez výhrad. Já byl příjemně překvapen a - pokud k tomu člověk moc nečichal - tak i velmi spokojen.
Body:88
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

Odpovědět