Edradour 10 yo 1997 Signatory

Odpovědět
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Edradour 10 yo 1997 Signatory

Příspěvek od Nethar » 12 říj 2011, 19:05

Podrobné povídání o Edradouru už nám hezky zpracoval Króča: http://whisky.nethar.com/forum/viewtopi ... =216#p1536
http://www.edradour.com

Ochutnával jsem desetiletý Edradour od Signatory z jejich Un-Chillfitered Collection. Jednalo se konkrétně o sud číslo 318 (ani na WB jsem ho zatím nenašel), 13. 8. 1997 - 25.4.2008, obsah alkoholu 46%, láhev 516 z 911.
edradour.png
edradour.png (47.84 KiB) Zobrazeno 2415 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/27075
Aroma:Chutnal jsem už Edradour 12y Caledonia a ten, aspoň co mi paměť slouží, byl o dost sladší a výraznější. Tady je to nenápadnější, ovocnější, přesto stále ta známá "hutná" sladkost. Nicméně milé, dosti jemné, trochu snad medové, ve výsledku vlastně i trochu příjemnější, ale svým způsobem zastřené
Chuť:cítím v ústech černý rybíz, říkám si, to je zvláštní a netradiční, zajímavý postřeh, to tu ještě nebylo. Jdu si to zapsat a vidím, že to samé mám u jiného Edradouru, co jsem chutnal od Króči. To asi nebude náhoda. (shodou okolností jsem teď černý rybíz nalezl - tentokrát ve vůni - i u Monkey Shoulder, ale první verze těchto poznámek u Edradouru vznikla o pár dní dříve, tak už to tak nechávám)
Dozvuk:kořenitý, hřejivý, příměřeně oslazený, nehořký
Shrnutí:velmi ucelená whiska, pohodové pití vysoké kategorie, přesto nenáročné, jsem moc rád, že jsem ho ochutnal
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Króča
Profesionál
Profesionál

Re: Edradour 10 yo Signatory Un-Chillfiltered cask 318

Příspěvek od Króča » 12 říj 2011, 21:15

Na tenhle kousek jsem byl hodně zvědavý.. Edradour mne vcelku zajímá (na obsahu Caledonie je to znát :whistle: ) a tak jsem v napětí tiše očekával.. nedopadla špatně, ale zřejmě asi ani nijak výrazně nezaujala.. zvláštní..stejný pocit mám z Caledonie.. přesto mě ten zájem stále drží ;)
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 12 říj 2011, 21:17

Jen ať drží, je to dobrý pití. Že bych si koupil flašku, natolik mě nezaujala, to je pravda, ale kdyby mi teď spadla z nebe, tak se zlobit vůbec nebudu a budu si jí ve spokojenosti vychutnávat :lol:

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 12 říj 2011, 21:24

:lol: to je zajímavá představa, jen se obávám, že tento přírodní úkaz není zrovna nejčastější, i když historie už zaznamenala, že z nebe padaly ryby, různé druhy obojživelníků, dokonce i mince nebo hadi,ale že by pršely Edradourky, to snad ještě zaznamenáno nebylo...
http://www.velkaepocha.sk/cs/2011081117 ... cnost.html
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 12 říj 2011, 21:26

Nethar píše:... kdyby mi teď spadla z nebe, tak se zlobit vůbec nebudu a budu si jí ve spokojenosti vychutnávat :lol:
Kdyby mi jakákoliv flaška spadla z nebe tak se zlobit vůbec nebudu.. otázka jak by to dopadlo s tím vychutnáváním ;)
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 12 říj 2011, 21:30

No hlavně, aby ta lahev nebyla vratná, s tím by mohl být problém.

Odpovědět