Glenfiddich 15 yo Destillery Edition

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Glenfiddich 15 yo Destillery Edition

Příspěvek od Hunter » 14 říj 2011, 17:27

GlenfiddichDE15y.jpg

Vítejte u představení další whisky z produkce mé oblíbené palírny Glenfiddich. Oblíbená i přesto, že se jedná o giganta s roční produkcí 12 000 000 litrů a největším podílem prodaných single malt whisky na celosvětovém trhu (15%). Stejně jako u dalších kolegů z fóra jsem s ní začal svou cestu do světa single maltek a nejen proto se jedná i u mě o srdeční záležitost.To ale neznamená, že bych jim v hodnocení chtěl nadržovat, při testování neznám bratra,ani kdyby byl z Údolí jelenů...

Glenfiddich Distillery Edition je patnáctiletá whisky v síle 51%, dle dotazu na blogu Glenfiddichu se jedná o stejnou whisky, jako byla předchozí zelená lahev Glenfiddich 15-year-old Cask Strength, jen v novém hávu.Zraje v amerických a evropských dubových sudech.
Barva:
Aroma:Vůně je zastřená, ale naštěstí jen lehce.Příjemně hluboká, plná čokolády a hruškového kompotu, po přidání pár kapek vody se objevily i vyšší tóny citrusů.
Chuť:Chuť středně plná, hodně dřeva, dubových sudů, ale tentokrát je to míněno ne jako výtka, bere si to ze dřeva spíš to dobré.
Dozvuk:Dochuť je lehce nahořklá, ale ne moc výrazně, určitě ne tak, jako naposledy u Macallanu Elegancia.S troškou vody ustupuje v chuti dřevitost, spíše přejde do čokoládové krémovitosti,bohužel, opět se stopou hořkosti v dozvuku.
Shrnutí:U Glenfiddichu jsem zvyklý na lepší kusy, Hunterovo skóre se ustálilo nakonec na 82/100, což není špatné, ale Fiddich má prostě na víc.
Body:82
Jim Murray hodnotil 93,5, přitom u starší verze dal 85,5, tak nevím, jestli se tyhle whisky liší opravdu jen v designu lahve, nebo byl Jim jednou více a podruhé méně střízlivý...
WhiskyFun 81/100.
WhiskyBase 85/100.

Za vzorek vděčím opět zombici.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Glenfiddich Destillery Edition 15 yo

Příspěvek od Nethar » 14 říj 2011, 17:50

Hele jako, von ten Jim zase tolik nechlastá, co si myslíš, 1500 whisek za rok není tak strašný... :lol:
Jimik.jpg
Jimik.jpg (28.47 KiB) Zobrazeno 3952 x
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 14 říj 2011, 17:53

:mrgreen:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 14 říj 2011, 18:56

Dle "mírného" zarudnutí centrální části obličeje, které je jistě způsobeno stínem (jak by asi znělo oficiální vysvětelní) lze vážně usuzovat, že si lízne opravdu jen sem tam :obscene-sexualvlick:
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 14 říj 2011, 20:19

Sem tam si lízne jen na veřejnosti, ale doma chlastá jako ďas. Pravda na fidítko průměr, ale i tak slušný.
Obrázek

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 19 říj 2012, 23:13

Alkohol:51 %
Aroma:Červené grepy a citrón.
Chuť:Zapomeňte na citrón, z vůně totiž chuť brutálně uteče do pomeranče a sherry... a to tak že se mi dokonce chce říci zapomeňte na Glenfiddich.
Dozvuk:Dlouhé a těžké sherry.
Shrnutí:To snad ani není Glenfiddich, prostě je to síla a to taková že mě až brání si jí vychutnat. Sherry je fajn, ale nesmí to být koncentrát.
Body:84
Naposledy upravil(a) Radek dne 09 říj 2013, 12:53, celkem upraveno 1 x.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

zombice
Znalec
Znalec

Příspěvek od zombice » 13 lis 2012, 15:05

Barva:
Velikost:láhev
Aroma:Sladká vůně zralého až přezrálého ovoce (švestky, možná až povidla, fíky, rozinky, Hunterův hruškový kompot mě taky napadnul, ale byl minule u Benriachu 16, tak se nemůžu pořád opakovat :-)), trochu jako štrůdl s hodně rozinkami když se vyndá z trouby, malinko rušivě alkoholová pokud zteplá.
Chuť:Ze začátku sladká, pak se trochu projeví síla alkoholu, výrazná chuť dřeva, ale ne rušivě :-).
Dozvuk:Delší, ze začátku trochu svíravě dřevitá, pak povolí, dlouho perlí díky alkoholu (lepší by byla lehce chladnější), ke konci cítím i stopy kafe s hodně mlíkem.
Shrnutí:Není to špatná whisky, ale není to ani žádná bomba. Mít jenom vzorek, mohlo by se lehce stát, že by mi ten den nejela. Takhle jsem se s ní skamarádil daleko líp :-) Asi by se dalo experimentovat s vodou, ale já na to moc nejsem.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 30 zář 2013, 20:59

Děkuji moc zombíkovi za slepý vzorek. Tuhle jsem testoval nadvakrát ve trojici Glenfiddich 15y DE, Glengoyne Burnfoot, Benriach 15y PX.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/14239
Web:http://www.glenfiddich.com/
Barva:
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:Čerstvě dřevitá vůně jednoduššího stylu. Citrónky. Zelený ledový čaj. Broskvový ledový čaj.
Chuť:Mírná, tipnu si 43, ale uvěřil bych 40 i 46, grády nabírá až později.
Dozvuk:Tady přece jenom trochu zaštípe, dřevo, nebo jak používá Hunter - opálené dřevo.
Shrnutí:Jak krásné je být nevědoucí, blend nebo single malt, tři roky nebo třicet... V prvním kole se mi zdála docela nudná, ačkoliv tam nebylo nic protivného. V druhém kole mi lépe zavoněla, ale o to více mě zamrzel zbytek. Z první trojice nejhorší, moc mě nezaujala.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 09 říj 2013, 12:59

Tak jsem se konečně odhodlal a vyřešil problém nad kterým jsem se trápil v bezesných nocích. Při ochutnání vzorku jsem byl s touto whiskou celkem spokojen ale přišla mi až příliš do pomerančova..... takže jsem jí dal 82 bodů. Přesto jsem jí nakonec tuším vybral v dané kategorii při volbě whisky roku 2012. Prostě jsem neodolal.... postupem času jsem se s ní dost zkamarádil a zjistil že mi velmi sedí, takže mi těch 82 bodů přišlo jako málo, tak jsem to teď přebodoval na 84 bodů. Recenzi jako takovou nechávám beze změny.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

Odpovědět