Saint James Cuvée 1765

Odpovědět
tornado
Profesionál
Profesionál

Saint James Cuvée 1765

Příspěvek od tornado » 06 kvě 2018, 18:02

Saint James Cuvee.jpg
Saint James Cuvee.jpg (14.66 KiB) Zobrazeno 1384 x
Alkohol:42 %
Barva:
Velikost:vzorek 0,02 l z RumFestu 2017
Aroma:Jemné. Koňakové tóny, perník, koření, náznak třtiny, rozinky, med, nepatrně káva. Hezky harmonické, po odstání se výrazně nezmění.
Chuť:Nasládlá. Svěží ovocnost podkreslená zelenou třtinou. Pomeranče, připálené koláčové těsto, špetka citronové kyselosti a trochu perníku.
Dozvuk:Hezky zahřeje ústa a pozvolna odeznívá chuť. Ke konci tmavá čokoláda a zelená třtina.
Shrnutí:Hezký kousek, za zkoušku určitě stojí. Na rum dost netradiční.

Mutt
Abstinent
Abstinent

Re: Saint James Cuvée 1765

Příspěvek od Mutt » 17 črc 2018, 12:55

Mám opačnou zkušenost, měl jsem zatím asi tři panáky, bohužel jsem na slepo koupil v Makru celou láhev a teď jen stojí na polici dost se musím přemlouvat, abych mu ještě dal šanci. Každopádně mě tenhle rum vůbec nezaujal (tedy né pozitivně) a další láhev bych si rozhodně NEkoupil. A už vůbec ne za tu cenu. Za ty peníze bych radši koupil tři lahve "obyčejného" Morgan Spiced a vypil bych se do němoty, udělalo by to větší službu a hodně lepší zábavu, tomuhle jsem ale fakt na chuť nepřišel a nejspíš to dopadne tak, že rum za cca 900,- Kč budu míchat s Colou nebo používat na pečení... :roll: připadně samozřejmě mám doma cca 15 lahví "lepších" rumů v rozmezí 600-1500 Kč a za tenhle bych vyměnil každý z nich, včetně těch levnějších...

nutno říct že ani na rumratings si nevede moc dobře...
https://www.rumratings.com/brands/2308- ... cuvee-1765

tornado
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od tornado » 18 črc 2018, 21:37

Mutt píše:
17 črc 2018, 12:55
Mám opačnou zkušenost, měl jsem zatím asi tři panáky, bohužel jsem na slepo koupil v Makru celou láhev a teď jen stojí na polici dost se musím přemlouvat, abych mu ještě dal šanci. Každopádně mě tenhle rum vůbec nezaujal (tedy né pozitivně) a další láhev bych si rozhodně NEkoupil. A už vůbec ne za tu cenu. Za ty peníze bych radši koupil tři lahve "obyčejného" Morgan Spiced a vypil bych se do němoty, udělalo by to větší službu a hodně lepší zábavu, tomuhle jsem ale fakt na chuť nepřišel a nejspíš to dopadne tak, že rum za cca 900,- Kč budu míchat s Colou nebo používat na pečení... :roll: připadně samozřejmě mám doma cca 15 lahví "lepších" rumů v rozmezí 600-1500 Kč a za tenhle bych vyměnil každý z nich, včetně těch levnějších...

nutno říct že ani na rumratings si nevede moc dobře...
https://www.rumratings.com/brands/2308- ... cuvee-1765
Kupovat naslepo celou lahev je vždy riziko. A proto jsou tolik užitečné všechny ty RumFest, WhiskyFest atd... :ugeek:

mahdi
New-make
New-make

Příspěvek od mahdi » 18 črc 2018, 21:49

Pokud to byla tva prvni zkusenost s Agricole stylem, tak to asi bylo prekvapko. Agricole je proste neco zcela jinyho a chce se do toho dostat nebo proste ignorovat :)

Mutt
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od Mutt » 19 črc 2018, 16:23

Hele nedalo mi to, ještě jsem ho předevčírem znovu zkusil.
Jako jo, ono to půjde :) mám pocit že možná tomu trochu pomohlo odvětrání, přecijen hned po otevření láhve bývají ty chutě a vůně dost intenzivní... třeba se do toho dostanu, ale spíš bych řekl že ne. Hlavně jde o to, že když mám chuť, tak si vždy radši naleju nějaký z ostatních rumů, než bych sáhl právě po tomhle...

Jinak k Agricole: popravdě vubec nevím jestli něco z toho co doma mám je agricole nebo ne, nikdy jsem to nesledoval, co si tak vzpomenu tak tam je Dos Maderas 5+5, Diplomatico 12yo, Zacapa 23, Presidente Marti 15, El Dorado 12, Millonario 15, Bacardi 8, Pampero Aniversario, Mount Gay Black Barrel, Ron Barcelo Imperial (+ dnes dorazil Onyx a Premium blend na to se těším :) ), Puntacana Esplendido, Pyrat XO,... toť z rumů asi vše, pak už jen nějaká ta Tullamorka, medovej Jack, Metaxa 12* a nějakých pár litrů slivovice, trnkovice a jiných *icí :)

Kobalt
Znalec
Znalec

Příspěvek od Kobalt » 20 črc 2018, 07:07

V podstatě asi všechno co jsi měl doma by se dalo zařadit do sladkých rumů nebo tmavých klasických rumů. Tak vítej u agricole :D
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

tornado
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od tornado » 20 črc 2018, 12:00

Mutt píše:
19 črc 2018, 16:23
Hele nedalo mi to, ještě jsem ho předevčírem znovu zkusil.
Jako jo, ono to půjde :)
Von člověk si časem zvykne na leccos... :lol:

mahdi
New-make
New-make

Příspěvek od mahdi » 20 črc 2018, 22:19

Jak uz tu zaznelo, to cos vyjmenoval, je vicemene sladka vetev rumove afery (temer vse silne doslazovany a takova ta "komerce" neber to nutne negativne), Agricole, ne ze by byla opacna strana, ale je zcela neco jinyho (jinej typ produkce, podstatne min uhlazeny, velkou roli v tom hraji frantici, pokud chces prozkoumat, zdroje si jiste najdes). Pij co ti chutna.

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 11 říj 2018, 19:18

Původ:Martinik
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:karamel smíchaný s mízou a hlínou (gencián, kmín). trocha vanilky a suchého dřeva AO. ještě tu je něco zvláštního, plastového. hrozinky, pomeranče, burizony. (b.1/3)
Chuť:sladkost 0/3. výrazná. hodně suchá, drhnoucí dřevo, až medicinální agricole "smrádek". hořká, hořké kakao. (b.2/4)
Dozvuk:pálivé koření, čokoláda, výrazná a dlouhotrvající zemitost. rybina. vanilka, plast. (b.0+/2)
Shrnutí:drsný a divočejší. neuráží, ale raději bych sáhnul například po souběžně testovaném sourozenci Hors d'Age, ten zaujal víc. tento je výrazný a ideální jako ukázkový zástupce agricole stylu - prubířský kámen, chutná nebo nechutná. popravdě na tomto jsem si úplně ani já nepochutnal. (b.0/1)
Body:3+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců." *** Whiskybase

Kobalt
Znalec
Znalec

Příspěvek od Kobalt » 13 dub 2019, 16:53

Původ:Martinik
Poznámka:Barlife RumFest18, vzorek na doma
Aroma:Zvláštní techničnost, zatuchlost, bonbonová sladkost, stopa dřevu, stopa medu, ovocná sladkost, méně výrazná než XO.
Chuť:Zatuchlá, zkvašené ovoce, ostrá sladká techničnost, výrazná a jemná.
Dozvuk:Výrazná guma, želé bonbony, ovoce v pozadí, sladší než XO.
Shrnutí:Pohodový vyzrálý agricole rum. Jemnější a sladší než XO.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Odpovědět