AnCnoc 18 yo

Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

AnCnoc 18 yo

Příspěvek od lalos »

ancnoc 18.jpg
ancnoc 18.jpg (32.45 KiB) Zobrazeno 4049 x
Info:Jen pár poznámek z ochutnávky v brněnském whiskyshopu, které jsem si načmáral cestou autobusem domů.
Jedná se o whisky z core range zrající v kombinaci sudů po bourbonu a sherry.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/63017
Web:https://ancnoc.com
Alkohol:46 %
Barva:Amber – nebarveno - nefiltrováno
Velikost:Vzorek v brněnském whiskyshopu
Aroma:Kořenitá vůně s množstvím medu a vanilky. Pomeranče, skořice, kakaový prášek.
Chuť:Překvapivě suchá a dřevitá. 0% sladkosti. Vanilka, tmavá čokoláda, dřevěný prach.
Dozvuk:Středně dlouhý, suchý, kořenitý, superdřevitý, ale téměř bez hořkosti.
Shrnutí:Překvapivě dřevitá a suchá, jako bych olizoval dubové prkno. V podstatě je fakt dobrá, jiná než na co jsem poslední dobou zvyklý. V podstatě si ale asi takto představuju whisky z Highlans. Drsná, žádné kytičky a ovoce, zároveň ale taky bez kouře.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: AnCnoc 18 yo

Příspěvek od Nethar »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/63017
Web:https://ancnoc.com/
Barva:
Alkohol:46 %
Akce:Whisky Show London 2018
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Spíše méně výrazné, uzavřené, "Speyside" květinové a ovocné. Vanilka a dřevitá kořenitost.
Chuť:Klasická.
Dozvuk:Je to sice tak vanilkově navoněné (America style), ale ne moc sladké (suché sherry to vyváží?), nepřežene to, dobrá whisky. Sherry tam asi taky bude, ale je to celkově dost jemná whisky.
Shrnutí:Po Craigellachie 17 se ztrácela, ale určitě by samostatně stála za hřích.
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: AnCnoc 18 yo

Příspěvek od J.K.Ch »

Aroma:Chuť je příjemně výrazná neostýchava a opravdu obilná celozrnná bagetka a pak spousta ovoce v jehož čele jsou rozinky.
Chuť:Má mnoho složek, z nichž některé jsou příjemně ohraničené, jiné naopak smotané do klubíčka s desítkami dalších. Ovoce je zastoupeno jablky, hruškami trnkami a sušenými banány. Dale je zde muškátový květ, vanilka, karamel a velmi lehce perníkové koření.
Dozvuk:Konec je lehce štiplavý, ale šťavnatý plný a neuvěřitelně dlouhý.
Shrnutí:Nebýt AnCnoc Blas tak je to nejzábavnější AnCnoc, který jsem ochutnal. Opravdu výborná whisky. Vyvážená a opravdu kvalitní. V obecné kvalitě u mě předčila jak vyhlášenou 16 Yo tak starší 22 Yo, ale i všechny ostatní běžně dostupné láhve.
midlo
New-make
New-make
Příspěvky: 145
Registrován: 20 úno 2022, 10:04

Re: AnCnoc 18 yo

Příspěvek od midlo »

AnCnoc 18

Rok ochutnávky:2022
Velikost:Celá lahev (1x) - zatím z třetiny upitá
Dojem:Moje první 18 letá whisky. Po 12 letém AnCnocu, který byl světlejším, skvěle vybalancovaným etalonem průměrnosti, kde všeho je tak akorát, a pyšnil se plnou obilnou chutí a (to se opakuji) umem svých tvůrců vytvořit dokonale harmonický chuťový profil, jsem dostal chuť na 18letý AnCnoc (v překladu “kopec”). Je to malinko jiná whisky. Opět má v sobě trochu decentnosti. Nos je tmavší, jsou v něm husté hrušky, malinko třešní, kyselinka. Chuť navazuje na nos - stejný profil. Opět spíše plná, hustá chuť. Malinko tlumená. Z toho co jsem dosud pil se nejvíc podobá Glen Scotii Victoriana, ale je méně sladká, méně expresivní, více na pohodu, a není karamelová. Dozvuk je kratší. Už si jí asi nekoupím (nikdy neříkej nikdy), ale koupě nelituji. Celkové vyznění je: bonbón, který pohladí s tmavě zachutná. A můj první dojem z první 18 leté? Jakoby vám utrhli vozovku pod autem - očekáváte světlou chuť na horním patře, a místo toho dostanete hutnou tmavou chuť, zaoblenou a přezrále hruškovou. Edit - až jí dopiju, asi si jí ještě koupím:). Edit o měsíc později: Je famózní. Tmavě ovocná, hluboká a delikátní. Zvyšuji hodnocení na 92. Jedna z nejlepších. Edit změna hodnocení z 92 na 90 - vytvářím prostor pro další 18leté whisky.
Body:90
Naposledy upravil(a) midlo dne 04 čer 2022, 14:37, celkem upraveno 2 x.
midlo
New-make
New-make
Příspěvky: 145
Registrován: 20 úno 2022, 10:04

Re: AnCnoc 18 yo

Příspěvek od midlo »

Hodnocení zvýšeno z 87 na 92 - je to momentálně nejlepší starší whiska jakou jsem ochutnal. Tmavě ovocná a delikátní.
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: AnCnoc 18 yo

Příspěvek od joy »

Heh, teď byl slepy flight 18letych whisky a An Cnoc to projela na celé čáře.
sandrider
Znalec
Znalec
Příspěvky: 658
Registrován: 04 zář 2011, 14:08

Re: AnCnoc 18 yo

Příspěvek od sandrider »

A soupeři?
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: AnCnoc 18 yo

Příspěvek od joy »

Deanston, Loch Lomond, ty to vyhrály, co bylo dál už si přesně nepamatuji. Já se nezúčastnil, třeba dá nidan nebo psychos nějaký bližší info.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: AnCnoc 18 yo

Příspěvek od nidan »

midlo
New-make
New-make
Příspěvky: 145
Registrován: 20 úno 2022, 10:04

Re: AnCnoc 18 yo

Příspěvek od midlo »

malinko jsem oeditoval svoji recenzi, byla to snůška hloupostí :). Pořád si stojím za tím že je výborná.. ale nemám srovnání s jinými.
Odpovědět