El Comandante Legado Elixir

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6403
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

El Comandante Legado Elixir

Příspěvek od Hunter »

Legado.jpg
Další kousek z portfolia tuzemské Bartidy, vyrobený v Panamě. Základem tohoto elixíru je blend sedmiletých až dvanáctiletých rumů, které zrají v sudech z amerického bílého dubu. V rumu se pak navíc macerují 48 hodin rozinky spolu s bylinkami.

Barva:
Alkohol:38 %
Původ:Panama
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/6462-bartida-legado
Aroma:Badyán (hned se mi připomněla Xenopova domácí ořechovka), karamel, rozinky, skořice a trocha bylinek, jako z Becherovky. Hutná, silná vůně. Lékořice. (86 b)
Chuť:Rozinky, likérově viskózní na jazyku, hutný, kořenitě sladký, stylově připomíná rumy z dílny lékárníka A.H.Riise. (88 b)
Body:87
Shrnutí:Povedená novinka od Bartidy, pokud máte rádi sladší rumy a styl A.H.Riise, mohl by se vám tento elixír líbit. Ochutnán vzorek na dalším degustačním večeru u josého. Hodně mě zaujal, cenově mi ale přijde celkem vysoko nasazený. Čekal jsem cenu nějakých 5-6 stovek.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 1766
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: El Comandante Legado Elixir

Příspěvek od josé »

Web:https://www.bartida.cz/legado
Alkohol:38 %
Původ:Panama
Velikost:vzorek
Aroma:sladké už od prvního čuchu. med, perník, skořice, pomerančová kůra, hrozinky. líbivé. (b.1+/3)
Chuť:sladkost 3/3. sladká, medová. hodně koření - hřebíček, skořice. pomerančová kůra. lékořice, bylinková. vánoční mls. (b.2+/4)
Dozvuk:sladký. karamel, sirob, výrazně sušené třešně. hrozinky, med. dřevo a koření, kardamom, větrově bylinkový. (b.1/2)
Shrnutí:navoněný likérek, ale v pohodě. koření je dobře nadávkované, nepřehnané. ořechovka bez ořechů. pro milovníky sladkého jistě super. 9 stovek za elixír je výš, než jsem čekal někde v úrovni Krakena. takto jsme na dvojnásobku a v hladinách A.H.Riise. (b.0/1)
Body:5
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Odpovědět