Chalong Bay Kaffir Lime

Odpovědět
Kobalt
Znalec
Znalec

Chalong Bay Kaffir Lime

Příspěvek od Kobalt » 31 říj 2018, 17:10

chalong.PNG
Řemeslný rum francouzského typu z Thajska, žádná hnojiva ani vylepšení, jen místní čerstvá třtinová šťáva z jedné specifické odrůdy. Kotlíková destilace na původně armaňakovém přístroji, ležení v nerezu 8 až 12 měsíců. Kromě čistého bílého prodávají také rumy ochucené citronovou trávou, bazalkou, skořicí nebo limetkou. A pak taky tato věc ochucená kafrem a limetkou. Za zmínku stojí že chuti se dosahuje průtahovou destilací (tedy podobně jako Žufánek dělá pálenku ze salátové okurky)
Tento rum je tedy ochucen kafrem (a limetkou). Netuším jak má kafr chutnat ale je to divné.
Alkohol:40 %
Původ:Thajsko
Příležitost:Degustace Pivotečka Plzeň 10/2018
Velikost:vzorek 5/5
Aroma:Brutální nářez něčeho divného, lákovost, nálevovost, konzervy, maliny, mandarinky, olivy.
Chuť:Jemný ale výrazný, hutný, aromatický, silný a aromatický.
Dozvuk:Výrazný, citrusový, limetkový a smradlavý, nálev z konzervy mandarinek a nohou.
Shrnutí:Tohle je Bruntál, dost lidí to nezvládlo dopít. Já ano ale nevím jestli a jak mi to chutnalo. Opravdu jemný a intenzivní bílý rum. Ale tu pachuť z pusy dostanete až po dvojím čištění zubů. Opravdu rád bych ochutnal jednu z těch "normálnějších" příchutí.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Chalong Bay Kaffir Lime

Příspěvek od Hunter » 01 lis 2018, 11:19

To má tak divný název, že jsem ti to málem smazal spolu s dnešní ranní várkou spamů. :D
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Kobalt
Znalec
Znalec

Re: Chalong Bay Kaffir Lime

Příspěvek od Kobalt » 02 lis 2018, 07:50

Tak to děkuju že jsi to nesmazal, tahle perla si to nezaslouží :D
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Odpovědět