Dos Maderas Luxus

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6363
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Dos Maderas Luxus

Příspěvek od Hunter »

Dos Maderas Luxus.jpg
Dos Maderas Luxus.jpg (12.3 KiB) Zobrazeno 1282 x
Dos_Maderas_Luxus_old.png
Dos_Maderas_Luxus_old.png (81.84 KiB) Zobrazeno 1282 x

Dos Maderas Luxus má obdobný výrobní postup, jako verze 5+5, s tím rozdílem, že v Karibiku zraje deset let, a pak 5 let ve Španělsku v sudech po sherry PX Williams & Humbert. Nahoře je novější design lahve, v našich e-shopech se setkáte i s verzí starší, obrázek dole.
Přímý srovnávací test Dos Maderas 5+5, Selección a Luxus.
Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Guyana a Barbados/Španělsko
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/1134- ... eras-luxus
Aroma:Ze tří testovaných Dos Maderas rumů je Luxus ve vůni nejsladší, také je trochu více kořenitý. Sladké koření, lékořice, anýz, kůže, trocha těžších květinových tónů, špetka povidel. Kvalitativně je aroma srovnatelné s verzí 5+5, Selección ve vůni trochu zaostává. (90 b)
Chuť:Chuť u verze Luxus trochu překvapivě není sladší než 5+5 i Selección, jak by se dalo podle sladšího vyznění aroma čekat. Pedro Ximénez sherry, karamel, velmi jemná lékořice. Chuť je vyzrálá, velmi delikátní, jemná a uhlazená, ale přitom stále plná. Tímto chuťovým profilem mi připomíná Diplomático Ambassador Selection. Delší zrání je prostě znát. Na jazyku olejnatý dojem. (94 b)
Body:92
Shrnutí:Ochutnáno v rámci přímého srovnávacího testu s josém, kdy jsme srovnávali tři rumy Dos Maderas, a to 5+5, Selección a Luxus. Jednoznačně je verze Luxus nejlepší z ochutnaných Dos Maderas rumů. Konečné pořadí josého i mé bylo naprosto stejné, 1. Luxus, 2. 5+5 a 3. Selección. Rozdíly ale nebyly nijak velké. Selección je sice až třetí, ale zaostával jen ve vůni, v chuti mi přišel dokonce o trochu lepší, než 5+5, asi díky vyššímu procentu alkoholu. 5+5 je ale vyrovnanější, co se týče vůně s chutí, je lépe vyvážený. U Luxusu jde kvalita nahoru díky největší vyzrálosti. Otázkou je, zda ten poměrně mírný nárust kvality stojí za tu výrazně vyšší cenu, to už si každý musí rozhodnout sám. Pro zajímavost aktuální ceny u jednoho mého oblíbeného e-shopu: 5+5: 890,-, Selección: 955, Luxus: 3350,-, ale ten se dá sehnat i za 2848,- v jiných shopech. Pro mě zůstává největším favoritem i s ohledem na cenu verze 5+5, ale klidně ji pro změnu budu střídat i se Selección. Luxus jsem rád ochutnal a udělal si názor, ale pro mě osobně nárůst ceny neodpovídá nárůstu kvality. Kdybych ale chtěl nějaký luxusnější dárek k výročí atp., určitě stojí za uvážení.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

nobynoblhoch
New-make
New-make
Příspěvky: 119
Registrován: 13 říj 2017, 10:57

Re: Dos Maderas Luxus

Příspěvek od nobynoblhoch »

Obávám se , že výrobci rumu prostě holí ovce a cenu šponují lahví a ne kvalitou obsahu.....chapu,že rumová scéna zažívá boom,ale ceny,pravidla a kvalita jdou ve spirále dolů....a v tuto chvíli lze s pěknou pohadkou prodat VŠE.

Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 1707
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Dos Maderas Luxus

Příspěvek od josé »

Web:http://www.rondosmaderas.com
Alkohol:40 %
Původ:Guyana,Barbados,Španělsko
Velikost:vzorek
Aroma:jemné, sladké. červené ovoce a výrazně skořice, ibišek. hlinité, těžké. výrazně exotické dřevo, vanilka. AO, příjemně ovíněné, jablka, papír. (b.3/3)
Chuť:sladkost 2/3. jemně pikantní, lakované dřevo, AO, pryskyřice. sládne. se slinami objevuji skořici, pražené ořechy, med a sladké sherry. lékořice, lékorky včetně barevné ovocné vrstvy. větrový, skoro medicinální. výrazná silná chuť. pocitově není tak ulepená jako 5+5. (b.3+/4)
Dozvuk:sladký, hřejivý, hodně skořicový. švestkové knedlíky jak mám rád - s cukrem, skořicí, máslem a teplým mlékem. sušené třešně. jemné dřevo. (b.2/2)
Shrnutí:trojtest 5+5, Selección a Luxus. tento ve vůni úžasný. moc dobrý rum. právem top produktové řady. zvláštní exotické dřevo. cena je vzhledem k 5+5 vysoká a nárůst úžasnosti není úplně adekvátní. o to víc jsem rád za vzorek z letošního Rumfestu. (b.0/1)
Body:8+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1014
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň, Písek

Re: Dos Maderas Luxus

Příspěvek od Kobalt »

Alkohol:40 %
Poznámka:Barlife RumFest18, vzorek na doma, naslepo.
Aroma:Sladký a zároveň suchý, zatuchlá, vyzrálá, výrazná a ostřejší, bonbony, hořká čokoláda, káva.
Chuť:Výrazná, sladká, sladká čokoláda, ovocná čokoláda, sladké víno, hutná, jemná, hodně jemná.
Dozvuk:Ovocná čokoláda, sladké víno, rozinky.
Shrnutí:Sladký ale vyzrálý, výrazný ale jemný. Dost dobrý rum.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Odpovědět