Ferreira Branco / White Porto

Odpovědět
Walter
Znalec
Znalec
Příspěvky: 555
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Ferreira Branco / White Porto

Příspěvek od Walter »

405.jpg
Web:https://www.sograpevinhos.com
Poznámka:Jedná se o starší plnění, zakoupené před více než deseti lety u výrobce. Za lahev děkuji Martinovi, který ji přinesl na naši společnou ochutnávku.
Alkohol:19,5 %
Barva:
Velikost:Lahev o objemu 0,75 l
BottleCode:L2019001
Aroma:Sladké, hutnější. Dominuje med smíchaný s karamelem, ořechy a hrozinkami. K tomu nějaké to koření na způsob skořice, hřebíčku a muškátového oříšku. Při hlubším nádechu na sebe upozorňují sušené bylinky. Okolo všeho vzlíná velmi jemný líh.
Chuť:Střední tělo. Převládá výrazná sladkost sušeného ovoce, přičemž hrozinky jsou naprosto nepřehlédnutelné, a medu. Sice se tu objevuje i ovocná nakyslost, ovšem v tak malém množství, že ji lze pokládat maximálně za zdobný prvek, jakýsi „řetízek kolem krku“. Nechybí ani trocha koření a čtvereček hořké čokolády.
Dozvuk:Dlouhý, sladký, nepatrně hřejivý. Po chvíli se objevuje i náznak dubového dřeva. Zbytky na jazyku a patře pak vyvolávají vzpomínky na hrozny vysoké vyzrálosti, které jsou pokryté ušlechtilou plísní Botrytis cinerea.
Shrnutí:Tekutý pamlsek. Portské šmrncnuté 7* Metaxou? I takové myšlenky mě napadají. Každopádně kdo má rád sladkou chuť medu a hrozinek, bude potěšen.

Odpovědět