Diageo Bottle Codes (před rokem 2005) & Bottle Codes obecně

Obecně o whisky, z čeho a jak pít, apod.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Diageo Bottle Codes před rokem 2005

Příspěvek od nidan »

jj byl to nějaký polák, asi Mariusz Cybula :D
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Diageo Bottle Codes před rokem 2005

Příspěvek od lalos »

Ono mě se tak jeví, že za tím čtvrtým písmenem je jen vzrůstající řada číslic, podle toho jak nabihalo počítadlo. Tuto řadu pak vždy na začátku roku vynulovali???
Podle této logiky má Luke chyby u Bottled 2003 a 2004, kde jsou zcela mimo systém uvedené za čtvrtým znakem číslice 8, podle mě tam mají být nuly. Ona i záměna 8/0 je poměrně snadná.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Diageo Bottle Codes před rokem 2005

Příspěvek od nidan »

dost bottleru taky ma hned za rokem cislo dne v roku a pak nuluji...
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Diageo Bottle Codes před rokem 2005

Příspěvek od LukeD »

lalos píše: 24 lis 2018, 17:18 Ono mě se tak jeví, že za tím čtvrtým písmenem je jen vzrůstající řada číslic, podle toho jak nabihalo počítadlo. Tuto řadu pak vždy na začátku roku vynulovali???
Podle této logiky má Luke chyby u Bottled 2003 a 2004, kde jsou zcela mimo systém uvedené za čtvrtým znakem číslice 8, podle mě tam mají být nuly. Ona i záměna 8/0 je poměrně snadná.
Mě spíše napadlo, jestli za tím čtvrtým písmenem není zase trojkombinace čísel odpovídající pořadí konkrétního dne v roce obdobně jako u toho současného kódu, následovaná nějakým počítadlem lahví (čti osobním kódem každé láhve). Nicméně schválně jsem neteoretizoval. Dle mého budeme rádi, když nám zapadne anglická abeceda s těmi roky. Což se u let od roku 2000 děje. Bordel tam dělá ten první Talisker DE.

Co se týče "chyby", tak tu případně - pokud vůbec - nemám já, nýbrž server Whiskyauctions. Já ty kódy prostě jen přepsal. A po pravdě, také mi tam ta 8 na začátku na první dobrou neseděla, ale to nic neznamená. V jednom případě tam dokonce mají o jedno číslo navíc oproti ostatním kódům, takže si o nějaké bezchybovosti nedělám iluze. Ona je 8 od 0 celkem dost odlišná (nula je o poznání užší), ale pokud v tom kódu nejsou obě dvě tato čísla a současně je ta nula nějak částečně smazána, tak věřím tomu, že ji někdo za 8 prohodit může.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Diageo Bottle Codes před rokem 2005

Příspěvek od lalos »

No ještě na něco jsem dnes při surfování narazil. To písmeno je možná, ale jen možná půlrok nebo tak něco.
Značení začalo pravděpodobně se zahájením konceptu classic malts někdy 92/93 a první kódy byly LLJA a LLIA. LLI zmizelo, následně zmizelo LLJ a zůstalo L15. Poslední kód je L15X v roce 2005. Prostě do těch 13 let se celá abeceda nevleze.

To trojčíslí dne v roce moc nesedí, protože téměř vše začíná nulou, tedy lahvování leden-březen. Kdyby to byla nula a pak trojčíslí dne, tak to taky nesedí, protože tam jsou čísla přes 350.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Diageo Bottle Codes před rokem 2005

Příspěvek od LukeD »

S tím dnem souhlas. Také mi přišlo divné, že by byly všechny DE lahvované na počátku roku.

S tím půlrokem je to zajímavý postřeh. Mně zase vycházelo, že byly na jeden rok určena 2 písmena abecedy jdoucí za sebou. Což je ve své podstatě to samé. V tomto s tebou rozhodně souhlasím.

Každopádně díky moc za přínosné informace. Uvidíme, co z toho vyleze. Pokud vůbec něco...
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Diageo Bottle Codes před rokem 2005

Příspěvek od nidan »

Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Diageo Bottle Codes před rokem 2005

Příspěvek od Nethar »

Ale sem to nepatří. Jsem rozrušený.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Diageo Bottle Codes před rokem 2005

Příspěvek od nidan »

ty si správce ;)
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Diageo Bottle Codes před rokem 2005

Příspěvek od joy »

Tuší někdo, kde najdu na HP Dark Origins bottle code? Už hodnou chvíli na to koukám jak husa do flašky a bottlecode nikde není. Teď mám před sebou vypitou flašku Sveina. A tam je něco pod etiketou.
Odpovědět