Sherry - základní informace a dělení

Dave

Re: Sherry - základní informace a dělení

Příspěvek od Dave »

Hunter píše:Vítej na fóru Dave, jsem rád, že byl přehled někomu k užitku. Osborne jsem si dovezl z Německa, měl jsem Rich Golden. Pochutnal jsem si na něm moc. Za kolik ho sháníš? Co vím, u nás v normálních obchodech tak 220-250,-Kč, v Německém kauflandu ho mají za 5,29 €, když jsem měl € za 24, tak to vyšlo na 127,-Kč. Nad maržema některých českých nenasytných obchodníků zůstává potom rozum stát, někde tady lítá skoro 75% rozdíl... Takže jestli to nemáš do Reichu daleko, nebo tam někdo známý jezdí, určitě doporučuju. Český a německý Kaufland spolu mají totiž společný jen název, sortiment a cenová politika+kvalita zboží je nesrovnatelná.
Ahoj, je to síť prodejen Cash and carry-JIP ta lahev Osborne tam vyjde na 124,- pak jsem ještě našel jeden internetový obchod kde ho mají za 99,- ale jen při odběru šesti lahví.

http://www.vino-velkoobchod.cz/osborne- ... -6132.html

a teď koukám že tam mají za stejnou cenu i cream :dance:

http://www.vino-velkoobchod.cz/osborne- ... -6133.html
klojM

Re: Sherry - základní informace a dělení

Příspěvek od klojM »

Hunter píše:Z důvodu odhalených podvodných praktik už dlouho bojkotuju vína od Templářů, Vinium, a LIVI Dubňany.... Abych ale jen nehanil, doporučit můžu vína mých nejoblíbenějších vinařů a vinařství, což jsou Vladimír Tetur z Velkých Bílovic, Martin Šebesta z Březí, Bronislav Vajbar z Rakvic a Galant Mikulov.
Ze své zkušenosti mohu doporučit produkty z Vinařství Ing. Jaroslav Vaďura z Polešovic (Uhersko-Hradišťsko) a nebo Ing. Josef Křápek z Blatnice pod Svatým Antonínkem (Hodonínsko) - zvláště odrůda Dornfelder u posledně jmenovaného je vynikající :violin:
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Sherry - základní informace a dělení

Příspěvek od Hunter »

Dave já to trochu popletl, spletl jsem si značku Osborne a Sandeman. Ty uvedené ceny (5,29 euro) a cenové rozdíly platí pro Sandeman, omlouvám se.
sandeman.jpg
sandeman.jpg (4.79 KiB) Zobrazeno 5751 x
Jinak Osborne jsem měl taky a bylo v pohodě. ;)
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Dave

Re: Sherry - základní informace a dělení

Příspěvek od Dave »

Hunter píše:Dave já to trochu popletl, spletl jsem si značku Osborne a Sandeman. Ty uvedené ceny (5,29 euro) a cenové rozdíly platí pro Sandeman, omlouvám se.
sandeman.jpg
sandeman.jpg (4.79 KiB) Zobrazeno 5750 x
Jinak Osborne jsem měl taky a bylo v pohodě. ;)
Tenhle Sandeman tam mají také v tom JIPu kolem 200-250,- podle duhu. Ten jsem zatím nezkoušel, ale určitě vyzkouším.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Sherry - základní informace a dělení

Příspěvek od Nethar »

Nějaké lahve Sandemanu jsem měl z topalkoholu. Něco jsem daroval, něco vypil, měl jsem tuším Rich Golden a byl jsem vcelku spokojený, i když sherry neznalý. Musím ještě více zkoušet, zatím jsem si více pochutnal na portském.
Uživatelský avatar
Pepek Whiscotch
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 32
Registrován: 22 led 2012, 05:42
Bydliště: Ostrava

Re: Sherry - základní informace a dělení

Příspěvek od Pepek Whiscotch »

:arrow: Dave: mrzuté, v ostravském Cash And Carry ani ťuk. :cry: Poohlédnu se ještě někde jinde, ta cena je zajímavá a třeba portské značky Osborne je fajn. ;)

Jinak Sandeman Rich Golden Sherry není vůbec k zahození, v akci se dá pořídit dost výrazně pod 200,- Kč. Třeba v Excalibur City se právě prodává za 156,- Kč, bohužel ovšem pouze v kamenném obchodě... :|
Dave

Re: Sherry - základní informace a dělení

Příspěvek od Dave »

Pepek Whiscotch píše::arrow: Dave: mrzuté, v ostravském Cash And Carry ani ťuk. :cry: Poohlédnu se ještě někde jinde, ta cena je zajímavá a třeba portské značky Osborne je fajn. ;)

Jinak Sandeman Rich Golden Sherry není vůbec k zahození, v akci se dá pořídit dost výrazně pod 200,- Kč. Třeba v Excalibur City se právě prodává za 156,- Kč, bohužel ovšem pouze v kamenném obchodě... :|
Děkuji za informace,
tady v Praze v Cash a carry se po něm také slehla země, tak jsem byl nucen koupit místo Sherry, portské fine ruby také od Osborne.....a zdá se mi že přesedlám na toto pitivo, cena je 175,- ale je to vyloženě pochoutka! Navíc místo dvou sklenek Sherry, stačí jedna portského :mrgreen:
Uživatelský avatar
Pepek Whiscotch
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 32
Registrován: 22 led 2012, 05:42
Bydliště: Ostrava

Re: Sherry - základní informace a dělení

Příspěvek od Pepek Whiscotch »

Líbí se mi výraz „byl jsem nucen”, taky se moc rád „nutím” do nákupů takových dobrůtek. :lol: Jinak mám portské rovněž o chloupek raději než sherry, především pak tawny. Ale klidně se nechám bez většího přemáhání přemluvit na cokoli ze zde zmíněného... ;)
Dave

Re: Sherry - základní informace a dělení

Příspěvek od Dave »

Tak dneska další úlovek jménem Kagor-Mereni Interspar 129,- zaujal mě ten název tady v tom topicu............ty bláho to je přesně ono od Sherry přes Portské až ke Kagoru v Rusku to maj fakt vymazlený a prý elixír života=potvrzuju :dance:

a doma mi řekli "radši nechoď ven abys neumrzl" :D
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Sherry - základní informace a dělení

Příspěvek od Hunter »

Odkaz na sherry test na Jižním svahu.
http://www.jizni-svah.cz/2014/01/sherry ... lejsi.html
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Odpovědět