GlenDronach 15 yo Tawny Port Finish

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

GlenDronach 15 yo Tawny Port Finish

Příspěvek od Hunter » 10 lis 2011, 19:15

Ochutnávky Bratrstva rašeliny proběhly naslepo v rámci experimentu popsaného zde: http://whisky.nethar.com/forum/viewtopic.php?f=9&t=382
Barva:Zlatohnědá barva s narůžovělými odlesky, po zkušenosti s Laphroaig 13y od Murray McDavid by to mohlo naznačit sud po červeném víně.
Aroma:Vůně pěkně nakyslá, opět připomíná zmíněný Laphroaig, ovšem bez všeho kouře a rašeliny.Tipuju nějaké portské, případně vyzrálé červené víno.Vůně je krásně plná, bohatá a objevují se i přezrálé fíky.
Chuť:V chuti příjemná dřevitost, trochu nasládlý dojem. Podle chuti bych se přiklonil i k novému sudu, že by zrála napřed v novém sudu, a pak finiš v sudu po portském? Dokončení suché, trošku nahořklé, ale ne nějak výrazně, aby to pokazilo dojem.
Shrnutí:Velmi slušná whisky.
Body:86
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Króča
Profesionál
Profesionál

Re: Neznámý vzorek č. 1

Příspěvek od Króča » 10 lis 2011, 19:58

Aroma:lesní jahody či snad maliny, alkoholový opar, mírně dřevěná, v pozadí slad a ještě hlouběji banán, náznak arašídů v cukru
Chuť:lehká, spíše suchá, více do dřeva ale bez silné hořkosti(+), trošku koření a třešní, vínové tóny a stále trochu alkoholová
Dozvuk:kratší, příjemně hřející, sladkost střídá dřevo s jen slabou hořkostí, opět mírně vínová,
Shrnutí:velmi jednoduchá a lehká whisky, v podstatě dobrá, ale pro mě bohužel nezajímavá..
Voda:neosvědčila se mi - whisky obrazně řečeno vybledla :think:
Body:75
TIP:dozrávání v sudech po víně
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 11 lis 2011, 09:23

Barva:
Poznámka:barva světlostí vcelku neutrální whisková, ale spíše do červena (víno?)
Naslepo:ano
Aroma:lehké, suché, trochu ovoce (spíše kyselejšího) a řekl bych v pozadí i čokolády
Chuť:oproti aroma překvapivě sladká, nehořká, karamelová
Dozvuk:koření, dřevo a sladkost (vanilková?) na jazyku
Shrnutí:příjemné aroma a ještě lepší chuť, dozvuk pak byl nejslabší stránkou, i když jistě ne podprůměrnou
V rámci experimentu hodnoceno 83 body.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Petr
Guru
Guru

Příspěvek od Petr » 13 lis 2011, 10:08

GlenDronach 15, Tawny Port Finish, 46 %.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 13 lis 2011, 10:54

glendronach15tawny.jpg
glendronach15tawny.jpg (16.2 KiB) Zobrazeno 4267 x
http://www.whiskybase.com/whiskies.php? ... kyid=22066

WB 81b
JM 84.5b

čolek

Re: GlenDronach 15 yo Tawny Port Finish

Příspěvek od čolek » 14 lis 2011, 18:19

Docela mě překvapily vaše poznámky, sám sem chtěl koupit až se objeví v ČR, ale čekal sem, že se bude víc blížit Glenmorangie Quinta Ruban, které sem už dopil, vypadá to hodně odlišně, tak nevím, jestli investovat :think:

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 14 lis 2011, 18:34

Tahle je (alespoň podle mé chuti) o hodně dál než Glenmorangie QR. Ale je potřeba vzít v úvahu, že Glenmorangie mi moc nesedí stylově.Z těch tří, co jsem ochutnal, byla QR teda nejlepší, ale na víc, než 81 bodů to pro mě nebylo... Podle toho, jak Ti chutnaly jiné Glendronachy, bys neměl prohloupit. Pokud bys chtěl ušetřit, tak ta 8y Octarine je slušná, se skvělým poměrem výkon/cena...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

čolek

Příspěvek od čolek » 14 lis 2011, 18:46

Mně třeba víc sedla ta 14y Virgin Oak než 15y Moscatel, jako jedinému tady :D Na tu oktarinku jsem se díval a vaše poznámky, hlavně ty nosové, vypadají dost dobře, popřemýšlím

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 14 lis 2011, 19:07

Já dal Quintě Ruban více bodů než tomuhle Glendronachu. U Glenmorangie je to větší sladkost a "hutnost" vůně, vinná nakyslost je více v pozadí, tady mi to přišlo tak trochu obráceně. Ale jinak jsou moje tasting notes opravdu vcelku podobné (a QR dostala 85). Chtěl jsem ji teď schválně přechutnat pro trochu přímější porovnání s odstupem několika desítek hodin, ale... přerval se mi špunt... tím pro dnešek moje motoricky složitější pohyby ukončuji ;-)

Žiži
Znalec
Znalec

Příspěvek od Žiži » 17 bře 2013, 22:04

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/22066
Barva:
Alkohol:46 %
Aroma:vyzrálé ovoce (citrusy, fíky, datle, třešně + další ovoce), lehce vanilka, ovocný desert, sladká s mírně kyselými tóny citrusů
Chuť:bohaté ovocné tóny (citrusy + další ovoce), kůra z citrusů, lehce vanilka, mírně sladký s trochou dřeva a koření
Dozvuk:středně dlouhý, ovocný a mírně dřevitý a kořeněný, mírně sladký
Shrnutí:whisky s bohatou ovocnou vůní a chutí, v závěru už je to slabší, ale pořád příjemné, i při velmi malém naředění se whisky stává hodně kořeněnou, hlavně ve vůni, barva má růžový nádech
Body:85

Odpovědět