Novo Fogo Familia Cachaça

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kobalt
Znalec
Znalec
Příspěvky: 930
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň, Písek

Novo Fogo Familia Cachaça

Příspěvek od Kobalt » 05 led 2019, 12:52

Cachaça neboli rum z brazílie, tak se na to podíváme. Destilérka AGROECOLÓGICA MARUMBI se nachází na jihu Brazílie a pěstuje si svou cukrovou třtinu hned vedle džungle. Ta je poté jen minimálně zpracovávaná a poté vypálena v koltíkových přístrojích. Veškerá výroba je organická, veškerý odpad se recykluje. Kde to jde se používá gravitace místo strojních pump a zároveň se firma podílí na reforestaci okolní džungle.
Tato Familia je blendem několika různých destilátů stařených 1 nebo 2 roky v sudech z AO (Four Roses a Heaven Hill) a z brazilského zebrawoodu. Konkrétně z nabídky Novo Fogo se použili Silver, Chameleon, Barrel-Aged, and Tanager cachacy.
1806.PNG
Alkohol:43 %
Původ:Brazílie
Poznámka:Advent 2018, vzorek 24/6
Aroma:Divné, zvláštní, alkoholově aromatické, sladká chemičnost, ovocné pálenky, slivovice, med. Když se prokoušete přes začátek tak opravu nejvíce připomíná slivovici s medem.
Chuť:Med, ovocná pálenka, sladká šťavnatost, třtinovost.
Dozvuk:Ovocné pálenky, ostřejší aromatický alkohol, celkově jemný a medový.
Shrnutí:Vlastně docela dobré pití. Je to hodně nerumový zážitek ale když se od toho oprostím tak dostanu jemnou a zároveň výraznou směs ovocných pálenek (s troškou medovosti).
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Odpovědět