Kvint XO 20 yo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6385
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Kvint XO 20 yo

Příspěvek od Hunter »

Kvint 20.jpg
Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Moldavsko
Aroma:Oproti 14 yo vůně zvýšila intenzitu. Med, rozinky, čokoláda, datle, fíky, anýz, lak, leštěnka na nábytek, exotická dřevitost, švestky, opálené dřevo, povidla, cukrová vata, turecký med. (92 b)
Chuť:V přímém srovnání s 14 yo znatelně vyzrálejší, bohatší a zároveň jemnější. Višně v čokoládě, jinak zbytek dobře koresponduje s vůní a jen bych se v popisu opakoval. (90 b)
Body:91
Shrnutí:Ochutnáno s josém při další degustaci Hořicko-českolipské rumové mafie. Přímo jsme porovnávali s verzemi 14 yo, 25 yo a 33 yo. Od verze 20 yo se u všech Kvintů objevuje zvláštní sladká "ředidlovost", ne nějak rušivě nebo negativně, ale je tu. Ve výsledku je tato dvacítka výborná.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 1713
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Kvint XO 20 yo

Příspěvek od josé »

Web:http://www.kvint.md
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Aroma:nasládlé. gumoví medvídci, špendlíky. větrovost, vegetativnost, prach. ořechy. jemné, přívětivé. (b.2/3)
Chuť:zvláštní dřevo, větrové, smůlovaté, ucházejícně hořké. ovoce méně než u 14 yo. koření, hřebíček, lékořice, plastovost. (b.2+/4)
Dozvuk:změna. sladký, ovocný. dřevo zůstane. asi nejvíc vyvážený právě mezi dřevitostí a ovocem. pecky, tmavá čokoláda, spálený, pendrekový. (b.1+/2)
Shrnutí:čtyřtest 14, 20, 25 a 33 yo. ve vůni jsou si všechny charakterem hodně podobné. v chuti s věkem přibývá dřevo, naštestí bez nepříjemné hořkosti. u všech zvláštní pryskyřice. též jemnost se se stářím zvyšuje. v dozvuku se mi u všech líbí, že výrazně vystoupí ovoce. všechny můžu k ochutnání doporučit, nejlépe takto vedle sebe. (b.0/1)
Body:6
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Odpovědět