Kvint XO 33 yo

Brandy je obecné označení pro vinnou pálenku či vínovici. Patří sem cognac, armagnac, metaxa...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 5906
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Kvint XO 33 yo

Příspěvek od Hunter » 14 led 2019, 09:45

Kvint 33 yo.jpg
Kvint 33 yo.jpg (20.35 KiB) Zobrazeno 60 x
Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Moldavsko
Aroma:Med, rozinky, fíky, datle, švestky, povidla. Nasládlá ředidlovost je tu už jen v nepatrném množství. Objevuje se i nasládlá peprnost. Vše je zde velejemné, vyzrálé, hebké, ale přitom bohaté. (92 b)
Chuť:Platí to, co pro vůni. Velejemná, vyzrálá, uhlazená, delikátní. Dokonalá chuťová harmonie, ve které se už jen těžko hledají a popisují jednotlivé složky. (96 b)
Body:94
Shrnutí:Ochutnáno s josém při další degustaci Hořicko-českolipské rumové mafie. Přímo jsme porovnávali s verzemi 14 yo, 20 yo a 25 yo. Verze 33 yo je s přehledem nejlepší z testované čtveřice. Naprostý skvost, který trochu paradoxně přichází z nejchudší země Evropy, což má zase tu výhodu, že ani takto stará brandy není cenově nedostupná. Momentálně jde o nejlepší brandy, co jsem pil. Jsem velmi rád, že josé tuto sadu objevil a navrhl do série našich degustací. Kvint je pro mě velký objev, obdobně jako jsem kdysi objevil arménskou značku Ararat.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Odpovědět