Slitisian Single Grain

Odpovědět
xenopus
Znalec
Znalec

Slitisian Single Grain

Příspěvek od xenopus » 07 kvě 2019, 18:17

Whisky pocházející ze Schlitzu v severovýchodním Hesensku. Palírna vyrábí široké spektrum destilátů, od ovocných pálenek přes geisty, gin, vodku, korn (některé nechává stařit v sudech), bylinné likéry a kmínku až po whisky. Právě whisky palírna začala vyrábět už počátkem 80. let 20. století a byla tak jednou z prvních v Německu. Zajímavostí je, že byla založena už v r. 1585 a vlastní ji přímo město Schlitz.
DeWAK-2018_07.jpg
Tento single grain vyráběli z ječmenného sladu a nesladované pšenice. Zraje 6 let v sudech po bourbonu (AO).
Web:https://schlitzer-destillerie.de/
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/99932
Alkohol:40 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek č. 7 z Deutsche Whisky-Adventskalender 2018
Aroma:Prosté. Není lihové, ale skoro nic v tom není. Hořce bylinné (ano, i ten hořec), trocha lesních pryskyřic, jablečných slupek a asi obilí.
Chuť:Jemná, hladivá, na jazyku příjemná. I díky pouhým 40 % se dá válet dlouho, ale bohužel žádné chutě nepřicházejí. Až – opět – na tu bylinnou hořkost.
Dozvuk:Krátký, kořenitý. Lehounký a čistý, nasládlý tak akorát, lehce do jablečna.
Shrnutí:Aha, v e-shopu píšou, že dělají i hořcovou pálenku. Mám podezření, že tu pálili před tím, než do kotlů nalili rmut na toto. A pořádně je nevypláchli. Nevím, no, asi bych měl mít přísnější metr, když se to prezentuje jako whisky, ale zase na šest let stáří je to výborná obilná pálenka s příjemnou, čistou chutí.
Na WB je lahev ještě se starší etiketou a nejspíš i jiným bottle codem.
Body:82
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Slitisian Single Grain

Příspěvek od Nethar » 07 kvě 2019, 23:16

Jj, však to jsem od vás před pár lety taky ochutnal, po té degustaci Kilchomanů. Slitkisian z města Shitz.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

tornado
Profesionál
Profesionál

Re: Slitisian Single Grain

Příspěvek od tornado » 14 črc 2019, 23:38

Slitisian Single Grain

Alkohol:40 %
Velikost:vzorek 0,02 l z Deutsche Whisky-Adventskalender 2018
Aroma:Nevýrazné, lehce jahody. Zblízka se trochu zvýrazní a objeví se náznak papírového kartonu. Po odstání se nezmění.
Chuť:Lehká, ne moc výrazná, ovocně parfémová. Jahody, maliny, těsto a stopa vanilky.
Dozvuk:Pozvolna odeznívá chuť.
Shrnutí:Lehce pitelná, ale ničím mě nezaujala.

Odpovědět