Sylter Trader PX

Odpovědět
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Sylter Trader PX

Příspěvek od xenopus »

Šlesvicko-Holštýnsko, ostrov Sylt, nejsevernější ostrov Německa. Exotika. Palírna využívající své kotle výhradně na pálení obilí (ono kolik tak a v jaké kvalitě se asi urodí ovoce tam u nich). Jinak také dovozce cizího dobrého pití a obchodník s alkoholem.
Pro svoje whisky používají pouze „čerstvě vyprázdněné“ sudy po Olorosu a PX, tato by měla být čistě PX. Soudě podle WB dělají single casky, neředěné a ředěné.
DeWAK-2018_15.jpg
Web:https://sylter-trading.de/
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/105279
Alkohol:46 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek č. 15 z Deutsche Whisky-Adventskalender 2018
Aroma:Rozdivočelé. Zvláštní mix sladké ovocnosti, kvetoucí louky a posekané trávy. Postupem času jde hodně do sherry (třešně, ořechy, perníkové koření, rozinky, ořechovka). Nakonec velmi dobré.
Chuť:Hladká, hladivá, výrazná. V alkoholu louhované rozinky, čokoláda, pomeranč.
Dozvuk:Trochu umělý, delší. Hodně sladký, lepivý. Ano, PX lze odhalit. Lehce dřevitě pikantní.
Shrnutí:Kvalitní PX sud dokáže udělat asi i z hovnovice solidní pití. Těžko říct, jak by vypadala jejich základní whisky po bourbonu. To bych teprve mohl posoudit, jak umí destilovat. Udělat kornbrand, prakticky ji dolít tlamolepným PX a nechat to celé tři roky v sudu mi nepřijde jako umění.
Odkaz na WB není možná zcela správně, ale základní data sedí - %, tři roky i first fill PX.
Body:87
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Sylter Trading Single Malt Whisky Trade PX

Příspěvek od tornado »

Sylter Trading Single Malt Whisky Trade PX

Alkohol:46 %
Barva:
Velikost:vzorek 0,02 l z Deutsche Whisky-Adventskalender 2018
Aroma:Hutnější, příjemné. Tóny přezrálého ovoce z sherry, tmavá čokoláda. Zblízka se přidá náznak oříšků. Líbí se mi. Po odstání objevuji lehkou stopu laku na nábytek.
Chuť:Nakyslejší, trochu trpká. Má lehčí tělo. Aroma mě docela navnadilo, ale chuť nic moc. Zvláštní ovocná nakyslost, trochu přezrálého ovoce a medu, rozinky a nepatrně višně.
Dozvuk:Jde do sladka, objeví se kratší náznak čokolády.
Shrnutí:Podle aroma to začalo slibně, ale v chuti a dozvuku zklamání.
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Sylter Trader PX

Příspěvek od josé »

Alkohol:46 %
Velikost:vzorek DeAK2018
Naslepo:ano
Aroma:hodně zvláštní dřevo, arašídy, prach, maličko větrové, lékořicové cukrovinky. (b.1+/3)
Chuť:mléčná čokoláda, karamel, ořechy, lékořce, zvláštní příjemná nahořklost. (b.3/4)
Dozvuk:lehce větrový, čokoládový. (b.1/2)
Shrnutí:zvláštní dřevo ve vůni i v chuti. nějaká exotika? kaštany? zajímavá, originální, příjemná. (b.0/1)
Body:5+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Odpovědět