poznejwhisky.cz

Odkazy za zajímavé stránky na internetu týkající se whisky
Odpovědět
Uživatelský avatar
LuckyLoser
Znalec
Znalec
Příspěvky: 366
Registrován: 09 led 2018, 12:57
Kontaktovat uživatele:

Re: poznejwhisky.cz

Příspěvek od LuckyLoser »

Rudolf Jelínek představil první žitnou whisky Gold Cock Rye. Gordon & MacPhail vydávají 70letou whisky na počest královny Alžběty II. Johnnie Walker představil limitovanou edici whisky Black Label. Walsh Whiskey připravili sběratelskou edici whiskey Writers’ Tears Copper Pot. Palírny Kilchoman, Laphroaig a Bruichladdich vydávají své Fèis Ìle edice. GlenAllachie představila druhou edici své 30leté whisky.

https://poznejwhisky.cz/novinky/tydenik ... ry-finish/
Uživatelský avatar
LuckyLoser
Znalec
Znalec
Příspěvky: 366
Registrován: 09 led 2018, 12:57
Kontaktovat uživatele:

Re: poznejwhisky.cz

Příspěvek od LuckyLoser »

Palírna Tōsh chystá novou limitovanou edici whisky King Barley. Royal Salute slaví jubileum královny Alžběty II. Palírna Summerhall vydává svou první whisky Broody Hen. Palírna Bushmills připravila whiskey na motivy seriálu Gangy z Birminghamu. Whisky Glen Scotia se dočkala nového hávu a DramRoom.cz se zase dočkal nového e-shopu. A nakonec tu máme pár krátkých zpráv.

https://poznejwhisky.cz/novinky/tydenik ... irny-tosh/
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: poznejwhisky.cz

Příspěvek od LukeD »

Whiskey Bushmills Prohibition Recipe zrála 3 až 5 let v sudech po bourbonu a poté byla nalahvovaná s obsahem alkoholu 46 %.
Whiskey dle prohibičního "receptu" zrála v sudech po bourbonu, které se v čase americké prohibice v Irsku ke zrání whiskey nepoužívaly ani omylem. To je tak blbé, až je to roztomilé aneb Ať žije (Peaky Blinders) marketing! 8-)
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: poznejwhisky.cz

Příspěvek od nidan »

Proč by nemohly být v Irsku za prohibice sudy z ameriky ? Viděl jsem záznamy z Tomatinu kde jsou sudy z celého světa, různá vína, destiláty a kde co, bourbon nevyjímaje... sem si jist že i v Irsku je měli a ve svých záznamech si to i našli než to napsali na flašku
možná méně koukat na seriály a více studovat whisky ;)
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: poznejwhisky.cz

Příspěvek od LukeD »

A tak já rozhodně netvrdím, že se tehdy nějaký ten sud s bourbonem nemohl objevit v Irsku či ve Skotsku. Ale jistě mi dáš za pravdu v tom, že to rozhodně nebyla nějaká většina tehdy používaných sudů. A už vůbec si nemyslím, že by ve 20. a 30. letech minulého století vyráběli nějakou whiskey, která zrála jen a pouze v sudech po bourbonu. A o to mi šlo, nidane. ;)

Možná jsem to jen přehnal s tím vyjádřením "ani omylem", resp. jsem měl raději napsat "běžně nepoužívaly ani omylem", to uznávám.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: poznejwhisky.cz

Příspěvek od nidan »

jo určitě americké sudy nedominovali jak dneska
co dělali v Bushmills nevím, vzhledem k tomu že se ale v těch sudech často transportovalo zase zpět do USA a cestou se to někde v černých flaškárnách lahvovalo tak je klidně možné že část těch flašek byla v podstatě a.o. single cask :) myslím že se tím moc nemazali :)
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: poznejwhisky.cz

Příspěvek od LukeD »

Jo, vidíš, takhle nad tím přemýšlet mě nenapadlo... Tož teda díky za navigaci. ;)
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
LuckyLoser
Znalec
Znalec
Příspěvky: 366
Registrován: 09 led 2018, 12:57
Kontaktovat uživatele:

Re: poznejwhisky.cz

Příspěvek od LuckyLoser »

Poslední novinky před krátkou dovolenkovou pauzou.

https://poznejwhisky.cz/novinky/tydenik ... -bladnoch/
Odpovědět