Plantation SC Barbados XO Mackmyra Ambassador

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6385
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Plantation SC Barbados XO Mackmyra Ambassador

Příspěvek od Hunter »

Plantation XO Mackmyra Ambassador.jpg

4 roky zrání v Karibiku v sudu po bourbonu, 1 rok ve Francii v sudu po koňaku Ferrand a následně ještě 1 rok v sudu po švédské single malt whisky Mackmyra.
Barva:
Alkohol:40,6 %
Původ:Barbados/Francie
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/8150- ... ingle-cask
Aroma:Decentní exotické dřevo, kakao, med, trochu třtinové svěžesti. Jde o sušší styl rumové vůně, Mackmyra sudy to posunuly směrem k whisky. Dřevo, dřevotříska, piliny, propolis, lehká lakovost až medicínskost. (86 b)
Chuť:Na jazyku překvapí sladkostí, i když ta postupně ustupuje, chuť ubírá na sladkosti a v dochuti pak znatelně vysychá. Ovocná až medová sladkost činí oproti vůni tento rum už "rumovější". Dochuť suchá, s čerstvým dřevem, piliny, až do popelnatosti. Zajímavých průběh chutí. (89 b)
Body:88
Shrnutí:Ochutnáno v rámci přímého srovnávacího testu s josém, kdy jsme srovnávali sedm single casků Plantation, a pak ještě dvakrát samostatně, díky decové placatce zakoupené v rámci kolektivního nákupu. Zajímavý, netypický kousek, těžko ho přirovnat k nějakému jinému rumu. Osobně mi přijde, že sudy po whisky mají lepší vliv na rum, než mají sudy po rumu na whisky, aspoň co jsem měl dosud tu čest.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Odpovědět