Plantation SC Trinidad 2009 White Pineau des Charentes Finish

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6396
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Plantation SC Trinidad 2009 White Pineau des Charentes Finish

Příspěvek od Hunter »

Plantation SC Trinidad 2009 White Pineau.jpg
Úvodem zopakuji pár slov k Pineau des Charentes. Můžete se setkat i s názvem Pineau Charentais nebo prostě jen s výrazem Pineau.
Jedná se o víno fortifikované, tedy dolihované, obdobně jako například portské. Jde o regionální francouzský aperitiv, vyrobený v departementech Charente a Charente-Maritime. Jeho historie sahá až do roku 1589. Vyrábí se buď z čerstvé, nekvašené hroznové šťávy nebo směsi lehce zkvašeného hroznového moštu , ke kterému se přidá koňak a pak se nechá zrát.

7 let zrání v Karibiku v sudu po bourbonu, 1 rok ve Francii v sudu po koňaku Ferrand a následně ještě rok v sudu po bílém Pineau.
Barva:
Alkohol:42,4 %
Původ:Trinidad/Francie
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/6618- ... ation-2009
Aroma:Sladší kořenitost, skořice, cedr, kakao, med, pečený banán, kandované ovoce, želatinoví medbídci, těžší květinová vůně (růže). (86 b)
Chuť:Jak voní, tak chutná. Sladce kořenitá chuť, s cedrovým dřevem, kandovaným ovocem a pečeným banánem, v dochuti pak piliny, suché dřevo. (87 b)
Body:87
Shrnutí:Ochutnáno v rámci přímého srovnávacího testu s josém, kdy jsme srovnávali sedm single casků Plantation, a pak ještě dvakrát samostatně, díky decové placatce zakoupené v rámci kolektivního nákupu. Opět solidní kousek.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Odpovědět