Barceló Imperial

Rum je alkoholický nápoj destilovaný z melasy, nebo ze šťávy získané z cukrové třtiny.
Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Barceló Imperial

Příspěvek od Hunter » 13 led 2012, 18:12

Obrázek

Vítejte u další recenze, tentokrát se jedná o vlajkovou loď firmy Ron Barceló z Dominikánské republiky, dodávané v krásné elegantní lahvi o obsahu 0,7 litru a 38% alkoholu. Zrál nejméně 7 (některé zdroje uvádějí 8) let v sudech z amerického dubu.
Barva:
Aroma:Výrazná vůně kůže a tabáku, čokolády, nasládlost se potkává se zemitostí.
Chuť:V chuti neobyčejně uhlazený, sametový, lahodný, plný a rozinkově nasládlý.
Když budu hodně přísný, líbila by se mi větší výraznost dochuti, je na můj vkus příliš jemná.
Shrnutí:Tento rum jsem podrobil opravdu náročným testům :obscene-drinkingchug: , srovnával jsem s celou řadou rumů, které se u mě v čase Vánoc sešly. A patří k tomu nejlepšímu, co jsem poslední dobou ochutnal. Stroh 40, Abuelo Añejo, Matusalem 15y, ti všichni zůstali ve stínu Imperialu, jediný rum, který dopadl ještě lépe, byla Angostura 1824, ale tam už jsme v úplně jiné cenové relaci. Imperial seženete ho už kolem 550,-Kč, takže další muzikant, který vám zahraje hodně muziky za málo peněz.
Přijde mi, že mi s každou další přechutnávkou chutná víc a víc.Výraznější dochuť by z něj udělala supernovu...
Body:89
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

piter

Re: Ron Barceló Imperial

Příspěvek od piter » 13 led 2012, 18:22

mel jsem tu cest ochutnat a take radim spis k tem lepsim (a hlavne uveritelnejsim) rumum

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Ron Barceló Imperial

Příspěvek od Nethar » 11 úno 2012, 22:11

WWW:http://ronbarceloimperial.com/
Barva:Obrázek
Alkohol:38%
Aroma:vůně rumů se mi doposud popisuje velmi těžce, psát tmavý cukr a jitrocelový sirup už mě tolik nebaví, protože to tak je u každého :-) tenhle voní příjemně, příměřeně sladce, není moc intenzivní. Žena říká kakao, tak kakao a nikdo nebude odporovat!
Chuť:hladce smetanový s občasnými bodlinkami ostrého koření, působí to dobře
Dozvuk:doznívá mírně, ale dlouze, hořkosladce
Shrnutí:pěkný rum. Pil jsem už zajímavější a v jednotlivých charakteristikách "vyhrocenější", intenzivnější rumy, tenhle si jde jednoduše za svým, v umírněném, ale zkušeném stylu
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

stafhaf
Abstinent
Abstinent

Re: Barceló Imperial

Příspěvek od stafhaf » 14 úno 2013, 10:07

Imperial byl můj první "pravý rum", který jsem koupil a dodnes si ho rád zakoupím znovu.

Nejsem ted ve fázi, kdy bych mohl bodově hodnotit postupně chuť, barvu, atd., ale shrnul bych ho jako velmi pitelný rum za perfektní cenu. Na nic si nehraje, je to spolehlivá kvalita, která je výborně pitelná sama o sobě.

leon_id
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od leon_id » 13 led 2014, 09:41

Tento pro me doposud neznamy rum mi letos donesl jezisek a musim rict, ze po prvnim seznameni jsem nebyl vubec nadseny.
Pomerne nezajimava chut, zadne vyraznejsi aroma, ale po dalsim a dalsim popijeni si k nemu snad najdu cestu. Rozhodne to neni kousek pro rumove zacatecniky, ale stoji za vyzkouseni.
V pulce lahve musim doplnit,ze jeho chut je mi mnohem sympatictejsi (poznavam rozinky,povidla,orech). Urcite plati,ze se k nemu clovek musi propit.

7/10

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 07 bře 2015, 17:22

Web:http://www.ronbarcelo.com/en/
Alkohol:38 %
Původ:Dominikánská republika
Velikost:lahev
Aroma:medová se spoustou kůže, suché vlašské ořechy, vanilka. dobré nechat ve sklence chvíli přikryté víčkem, pak je vůně hutnější. po odvětrání je spíše nakyslejší (b.3/3)
Chuť:sladkost 1/3, zprvu nakyslé dřevo, posléze sládne a objevuje se kůže, lehce pikantní koření, muskatnuss, decentně nahořklé (b.2/4)
Dozvuk:dřevo, oříškové kapučíno, med, sladký, ořechové sušenky (b.1/2)
Shrnutí:hlavně ve vůni mi sedí. povedený rum, hezká lahev a velice příjemný poměr cena/výkon. nová lahev dokoupena do zásoby (b.1/1)
Body:7
"lepší jedna recenze nežli pytel keců." *** Whiskybase

Kobalt
Znalec
Znalec

Příspěvek od Kobalt » 21 zář 2015, 10:07

Velikost:velký panák
Aroma:Sladší. Káva a čerstvé dřevo.
Chuť:Kávová čokoláda a dřevo. Jemná, ale málo výrazná.
Dozvuk:Kakao, hořká čokoláda s kousky ovoce.
Shrnutí:Příjemný, pohodový a dobře pitelný kvalitní rum. Nějak moc mě ale neoslovil.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

ja.runa
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od ja.runa » 22 úno 2017, 08:04

Obrázek
Dominikánský samet mě nezvábil sladkostí,
ale s úžasnou hladkostí do hrdla sklouznul.
Ve vůni vanilka,
v chuti se snoubí karamel s hruškou a rozinkami
a vzdálená dřevitost s rozvážnou chutí bourbonu.
V elegantně jednoduché lahvi se v barvě jantaru
skrývá trochu utajený, ale přitom sebevědomý krasavec
s celkovým dojmem osm a půl z deseti možných
pro můj mlsný jazyk.

tornado
Znalec
Znalec

Příspěvek od tornado » 08 kvě 2018, 17:39

Barva:
Web:http://www.ronbarcelo.cz/home/
Velikost:vzorek 0,02 l z La-Vin Store Černý Most, Praha
Aroma:Lehčí, není moc výrazné, trochu koňakově nasládlé. Kůže, káva, stopa travnatosti, luční med a opečený toust. Po odstání je stále nevýrazné. Travnatost s tóny jitrocelového sirupu, káva a kůže. Nepůsobí na mě moc přesvědčivě.
Chuť:Opět lehčí, nepatrně sladká. Med, kůže, stopa perníku a čokoláda.
Dozvuk:Nepříliš výrazný, hezky zahřeje ústa. Kůže, čokoláda a nádech brandy.
Shrnutí:Není špatný, moc mě ale nezaujal.

Kobalt
Znalec
Znalec

Příspěvek od Kobalt » 18 úno 2019, 16:36

1824.PNG
Původ:Dominikánská republika
Poznámka:Advent 2018, vzorek 24/24
Aroma:Čokoláda, stopa medu, jemný.
Chuť:Hutný, jemný, čokoláda, víno.
Dozvuk:Čokoláda a víno, jemný.
Shrnutí:Velmi příjemný jemný a silný rum. Je to strašné když patří tenhle profláklý rum k tomu nejlepšímu z kalendáře.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Odpovědět