Papa’s Pilar 24 Dark Rum

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6286
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Papa’s Pilar 24 Dark Rum

Příspěvek od Hunter » 10 led 2020, 09:55

Pilar Dark.jpg
Barva:
Alkohol:43 %
Původ:USA
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/1244-papas-pilar-dark
Aroma:Rozinky, čokoláda, ořechy (takže taková Studentská pečeť), ale k tomu se přidává propolis, cedr, připálený karamel, připálené rozinky z vánočky, lehce se objeví i polévkové koření a pepř. To celé je pak v sherry hávu. To sherry jsem měl v poznámkách při ochutnávce ještě předtím, než jsem si o tomto rumu zjistil něco víc. (87 b)
Chuť:V chuti kapky proti kašli, opálený sud, karamel, opět ty připeklé rozinky. (87 b)
Body:87
Shrnutí:Číslici v názvu berte s velkou rezervou, jde o solera system z Floridy, kde se mísí rumy z Panamy, Venezuely, Dominikánské republiky a Barbadosu, jestli mám tedy správné informace. Některé zdroje uvádějí jen Střední Ameriku a Karibik. Zraje v sudech po bourbonu a portském, finiš pak v sudech po sherry. Poměrně svérázný rum, asi se nebude líbit každému, ale mě baví. Je osobitý a jediné, co mi snad něčím připomíná, je styl značky British Navy Pusser's Rum, a to těmi připálenými rozinkami. Ochutnal jsem na další společné degustaci s josém. Na naší ochutnávce 5. místo, za mě tedy 2., josé 8.-9.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Odpovědět