Papa’s Pilar 24 Dark Rum

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Papa’s Pilar 24 Dark Rum

Příspěvek od Hunter »

Pilar Dark.jpg
Barva:
Alkohol:43 %
Původ:USA
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/1244-papas-pilar-dark
Aroma:Rozinky, čokoláda, ořechy (takže taková Studentská pečeť), ale k tomu se přidává propolis, cedr, připálený karamel, připálené rozinky z vánočky, lehce se objeví i polévkové koření a pepř. To celé je pak v sherry hávu. To sherry jsem měl v poznámkách při ochutnávce ještě předtím, než jsem si o tomto rumu zjistil něco víc. (87 b)
Chuť:V chuti kapky proti kašli, opálený sud, karamel, opět ty připeklé rozinky. (87 b)
Body:87
Shrnutí:Číslici v názvu berte s velkou rezervou, jde o solera system z Floridy, kde se mísí rumy z Panamy, Venezuely, Dominikánské republiky a Barbadosu, jestli mám tedy správné informace. Některé zdroje uvádějí jen Střední Ameriku a Karibik. Zraje v sudech po bourbonu a portském, finiš pak v sudech po sherry. Poměrně svérázný rum, asi se nebude líbit každému, ale mě baví. Je osobitý a jediné, co mi snad něčím připomíná, je styl značky British Navy Pusser's Rum, a to těmi připálenými rozinkami. Ochutnal jsem na další společné degustaci s josém. Na naší ochutnávce 5. místo, za mě tedy 2., josé 8.-9.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Re: Papa’s Pilar 24 Dark Rum

Příspěvek od josé »

Web:https://www.papaspilar.com/
Velikost:vzorek
Aroma:zvláštní. koření - hlavně pepř, otevřená pepřenka, to je divné. suché dřevo, sušené ovoce, kakao, zemitost. moc se mi nelíbí, jako by pepř přebíjel vše ostatní. (b.1/3)
Chuť:sladkost 1/3. tmavá čokoláda s pepřem. dřevo, výrazně vanilka. koření (lékořice, skořice, hřebíček), umělá třešňovost. hřejivá, tropické ovoce, káva. (b.3/4)
Dozvuk:sladký, vanilkový, krémový, pudink. mléčná čokoláda. to je fajn. větrový, máta. (b.1+/2)
Shrnutí:přijde mi to jako spiced rum než klasický. hodně vanilky. zajímavý. ve vůni zklamání, ten pepř mi nesedí. ztráta bodů a dík tomu se v mém pořadí hodně propadl. našel jsem ještě zapadlé poznámky z rumfestu a tam mě ten pepř nezasáhl viz níže. oba vzorky byly z jedné lahve. (b.0/1)
Body:5+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé »

Web:https://www.papaspilar.com/
Velikost:vzorek Rumfest2019
Aroma:kořeněné, bylinkové, pryskyřicové. med, skořice, pomeranče. zajímavé. (b.2/3)
Chuť:sladkost 1/3. hodně kořeněná, pálivá - chilli, pepř, skořice, lékořice. med, višňové pralinky a kávová opraženost. mírně nahořklá. (b.3/4)
Dozvuk:sladký, hladký. meruňky a Malináč. třešně, hrušky a tmavá čokoláda. (b.1+/2)
Shrnutí:dobrý, pitelný, líbivý. určitě spiced. ale jo. hodně ovocný rum s kořením. neuráží, fajn. (b.0/1)
Body:6+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

tornado
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od tornado »

Papa’s Pilar 24 Dark Rum

Barva:
Velikost:vzorek 0,02 l z RumFestu 2019
Aroma:Výraznější, hutnější, sladké. Perník, koňakové tóny a vanilka. Po odstání se přidá čokoláda a kakao. Působí příjemně.
Chuť:Hutná, sladká, ale ne přeslazená. Čokoláda, med, trochu pomeranče, rozinky, skořice, maliny a kapka citronu.
Dozvuk:Zlehka zahřeje jazyk. Čokoláda nabírá tóny kakaa, objeví se jemný dotek dřevitosti a chuť pozvolna odeznívá.
Shrnutí:Příjemný dezertík, na celou lahev to ale nevidím.

Odpovědět