Poznamkovy blok k degustaci

Obecně o whisky, z čeho a jak pít, apod.
janCZE
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 4
Registrován: 02 lis 2021, 15:17
Bydliště: Czech Republic

Re: Poznamkovy blok k degustaci

Příspěvek od janCZE »

Ahoj, před několika dny jsem se rozhodl pořídit si blok/deník na zápisky z degustací a protože strejda Google mi nic rozumného nenašel, zabrousil jsem sem na Fórum a odpověď našel takřka hned...

Respektive mě zaujal Traveler's Notebook (https://www.gentlemanstore.cz/doplnky/p ... book-hnedy), který tu byl doporučován Netharem. Pro mě je to asi jasná volba, protože dobře vypadá, lze jej rozšiřovat, archivovat a doplňovat "náplně" dle libosti - a tudíž si vytvořit i své (dvoustránka má rozměr 210 x 220 mm, půlka 210 x 110 mm). A proto sem právě píšu.

Začal jsem s přípravou "whisky náplně" pro můj nový Whisky Tasting Notebook a zajímal by mě váš názor na obsah - zda tam nechybí nějaké informace (plánuji doplnit základní barevnou škálu + chutě), nebo naopak nepřebývají, případně co doplnit, aby to bylo lepší, nebo jen udělat jinak. Níže posílám náhledové obrázky. Prozatím jde o pracovní verzi, ještě budu vše ladit - jak "desing", tak obsah (obsah je kompilace zde prezentovaných deníků a tím, co jsem našel různě po Google). Poté plánuji dodělat také další stránky - nějaký úvod, info o majiteli atd.

Moc díky za feedback.
Přílohy
IMG_3293.png
V1.png
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Poznamkovy blok k degustaci

Příspěvek od salam15 »

Ja bych každopádně opravil pravopis na cask strength.

A jsem zvědavý, jak často budeš zaškrtávat Mizunara oak :-)
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
janCZE
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 4
Registrován: 02 lis 2021, 15:17
Bydliště: Czech Republic

Re: Poznamkovy blok k degustaci

Příspěvek od janCZE »

salam15 píše: 05 lis 2021, 22:04 Ja bych každopádně opravil pravopis na cask strength.

A jsem zvědavý, jak často budeš zaškrtávat Mizunara oak :-)
Díky. Opravím. Chyba tam je 2x, samo že “strength”. No a s tím Mizunara Oak souhlas, ale patří tam ;). Jestli jsou jiné běžnější, tak je rád přidám.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznamkovy blok k degustaci

Příspěvek od Nethar »

Salam mě předběhnul s cask strength :-)
Jinak záleží čistě na tobě, co si chceš zaznamenávat. Já třeba se k tomu nikdy nevracím, mám to opravdu jen na rychlé poznámky v terénu, takže to pak přepíšu na fórum s linkem na WB a tam už je vše. Stačí mi tedy jen to aroma, chuť, dozvuk, shrnutí, ještě si píšu barvu. Abych věděl, co to je opravdu za láhev a našel pak doma správný WB odkaz, tak si místo sepisování alkoholu a ročníků a všeho možného flašku vyfotím.
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Poznamkovy blok k degustaci

Příspěvek od lalos »

Mě se to líbí, i když taky dělám spíše stručnější poznámky a pak přepisuju do online formuláře.
Já bych z tama asi vyhodil údaje o typu dřeva, sudu a původu. Dal bych to na řádek a ušetříš tak spoustu místa. Celou pravou půlku bych pak využil na rozšíření poznámek z degustace. Chybí mi tam barva, možná by ti mohla vyhovovat taková ta pavučina chutí.

Za mě naprosto dostatečně to mívá degustační notýsek z whiskyfestivalu.

Ale jakákoliv aktivita je super. Taky jsem si tím musel projít a každý si najde, co mu vyhovuje nejlíp.

Jo a ještě v poznámce...když budeš na nějaké řízené degustaci nebo nějakém whiskyfestivalu, tak to stejně nestihneš vyplnit. Celou levou půlku ti pak vynahradí jeden odkaz na WB.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Poznamkovy blok k degustaci

Příspěvek od nidan »

janCZE píše: 05 lis 2021, 21:51 Ahoj, před několika dny jsem se rozhodl pořídit si blok/deník na zápisky z degustací a protože strejda Google mi nic rozumného nenašel, zabrousil jsem sem na Fórum a odpověď našel takřka hned...

můj notes je na první stránce tohodle vlákna, používám ho i roky a neměnil bych na něm nic :)
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Poznamkovy blok k degustaci

Příspěvek od nidan »

ale chápu že sis dal hodně práce se svým a chceš se ho držet tak tady moje připomínky:
u kategorií je za mne ta organic zbytečná, je to podkategorie, například organic single malt
o sudů bych vypustil white a nechal jen ao, je to zavádějící
evropský dub naopak rozdělil na francouzský a jiné
maple sud sem teda neviděl, to častěji uvidím kaštanovník
jak píše leoš, je tam hodně málo místa na poznámky
chybí barva whisky
asi mi chybí zašktávátko zda je to NAS
pokud testuješ na slepo tak by byla vhodná řádka pro svůj tip co vlastně piješ :) (tu sem teda já zapoměl ale mám dole místa dost tak si to píšu tam)
Odpovědět