GlenDronach 15 yo 100% Sherry

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 9663
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

GlenDronach 15 yo 100% Sherry

Příspěvek od Nethar »

(lahvováno 2003)
glendronach15ySherry.jpg
glendronach15ySherry.jpg (13.51 KiB) Zobrazeno 2210 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/3164
Web:http://glendronachdistillery.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=glendronach
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Aroma:Zpočátku spíše nenápadné, dřevo, trochu cukru, trochu kytiček. Po delší době tak nějak více "zasmrádne", nejdříve jsem zkoušel nějaké přezrálé ovoce, ale po skončení slepé části je to prostě sherry, vcelku vkusné.
Chuť:Hladce smetanová, nasládlá, příjemně nahořklá, žádný ostrý masakr nečekejte. S vodou více ořechů a trochu hořkosti.
Dozvuk:Dřevnatě sladký, karamelový, nahořklý, jde to, ale voní lépe než doznívá.
Shrnutí:Už se v těch všech GlenDronachách (GlenDronaších?) co jsem ochutnal začínám pomalu ztrácet. Tohle je další nadprůměrný a kvalitní kousek, i když mně osobně stačí jako vzorek. Ještě bych chtěl jednou zvlášť upozornit na temnou barvu.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Petr KomáreK
New-make
New-make
Příspěvky: 197
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: GlenDronach 15 yo 100% Sherry

Příspěvek od Petr KomáreK »

Glendronach 15letá 100% Matured in Sherry Cask 40%
glendronach15y.jpg
glendronach15y.jpg (32.25 KiB) Zobrazeno 845 x
Hned v láhvi upoutá tmavší barva, než je obvyklé. Aroma je hlavně o sherry. Celkem jemné, nijak agresívní, zpočátku trochu sladké, lehké dřevo, těžké ovoce, možná trochu hořké čokolády, ale pak to kompletně ovládne sherry a už je to hlavně o ní. I tak stále příjemné. Chuť je jemná, vyvážená, lehce nasládlá, lehce oříšky, trocha ovoce, trochu slaných karamel a s nastupující lehkou nahořkostí, ale vše v přijatelné podobě. Příjemná, ale ničím výrazná. Dokončení sladké dřevo, slaný karamel a uzavřené nahořkostí. Celkově je to dobře pitelná whisky se zajímavějším aroma než zbytkem, ale současně nic extra nepřinášejícího. Ale ať to nezní špatně - je to ten správný lepší průměr, který pomáhá tomu, že ty špičky jsou ještě výše. To, co si dáte, když máte chuť na dobrou whisky, užijete si to a jdete zase dál.

Zase hezká holka, je to vlastně dobře, že jsou okolo samé hezké holky, jen se v tom člověk začíná trochu ztrácet, protože i když je každá jiná, tak si jsou vlastně hodně podobné, zaměnitelné (to jim člověk nesmí říct) a tak trochu zapomenutelné. Hezký vzhled, hezké tělo, v hlavě také není prázdno, ostatní taky umí, ale víc po ní nezůstane. Připomíná mi to tu reklamu na Coca-Colu: Enjoy and Go. Kdyby takhle člověk v reálu střídal holky, tak by byl děvkař (a nesměl by je oslovovat jménem, aby se někdy nepřeřekl) a ty holky by z toho taky nevyšly nejlépe. Kdyby takhle jel láhve alkoholu, tak by byl alkoholik. Ale když to jede jen po skleničkách a píše k tomu recenze, tak je degustátor a znalec. :)

http://www.whiskyonline.cz/index.php?ac ... lendronach
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html

Odpovědět