Rhum Rhum Liberation 2017

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Rhum Rhum Liberation 2017

Příspěvek od Hunter »

Rhum Rhum Liberation 2017.jpg

Vypáleno na Guadeloupe v Bielle Distillery, zrání 7 let v sudech po Burgundském. Lahvováno v roce 2017, existují dvě verze, jedna v sudové síle 58% a pak tato 45%. Cena za lahev je ale i u slabší verze přes tři tisíce korun.

Barva:
Alkohol:45 %
Původ:Guadeloupe
RumRatings:https://rumratings.com/brands/5737-rhum ... liberation
Aroma:Silná vůně připomínající bourbon nebo Tennessee whiskey, do toho propolis, včelí plástve, trochu ředidlo a lák od okurek. (86 b)
Chuť:Na jazyku přesně to, na co se při přivonění připravily chuťové pohárky. Ve slepém testu bych vůbec nehádal rum, ale nějaký lepší bourbon nebo Jack Daniel’s. Není úplně do sucha, trocha nasládlosti se dá objevit, ale je lehce maskována ostrostí alkoholu. (86 b)
Body:86
Shrnutí:Tak tento agricole by měl zrát v sudu po Burgundském vínu, ale nic takového jsem tu nepochytil, u whisky vliv po těchto sudech není problém rozlišit, tady to asi v kombinaci s agricole stylem vytvořilo silný dojem bourbonu. Mínusem tohoto rumu je opět cena a dostupnost, proto jsem rád, že jsem mohl ochutnat vzorek na další společné ochutnávce v Hořicích u josého.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Odpovědět