Ardbeg 5 yo Wee Beastie

joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Ardbeg 5 yo Wee Beastie

Příspěvek od joy »

Ardbeg 5Y Wee Beastie

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/152827
Alkohol:47,4 %
Poznámka:slepý test
Velikost:vzorek
Aroma:sladkost, vřesový med, karamel, náznak lehkého smrádku z rašeliny, obilný prach
Chuť:sladká, lehce slaná, koření, náznaky kouře
Dozvuk:sladký, lehce kouřový, po chvíli kouř o něco zesílí, koření, citrusy, slanost, popel
Shrnutí:Další přírůstek do core range Ardbegu. Bylo to pro mě zklamání. Čekal jsem, že to bude mnohem nakouřenější, tohle je slabota, navíc ta výrazná sladkost tomu ještě ubírá. Pít se to ale dá, jen prostě pod bestií, byť malou, si představuji něco jiného, tohle je možná tak vzteklá čivava
260174-big.jpg
Naposledy upravil(a) joy dne 25 čer 2020, 21:20, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
Znalec
Znalec
Příspěvky: 668
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Ardbeg 5 yo Wee Beastie

Příspěvek od Petr KomáreK »

Ardbeg 5letá Wee Beastie 47,4%


Poznámky z ochutnávky vzorku:
Po nalití do skleničky je cítit typická ardbegovská rašelina, kouř z vlhké rašeliny, ovšem takový slabší. Zatímco v klasickém Ardbegu si ho pamatuji (plánuji brzo porovnat, ale nechtěl jsem to teď předem, abych nebyl ovlivněn) jako dost výrazný, tak zde jsem ho musel skoro hledat, jak se lehounký a slabý krčil někde dole. Než jsem dopsal těch pár řádků, tak je pryč. Jako by to tím jen navoněli, aby to tam bylo na první dojem, rychle přivonět, rychle vypít a pryč - žádné dlouhé zkoumání. Zůstaly tu výrazné sladké tóny, které probleskovaly už předtím a v nich se objevují výrazné slané tóny a velmi slabý pokus o kouř a rašelinu. Kdybych se k prvnímu přičuchnutí dostal až teď (po tom, co utekla ta první vlna), tak bych Ardbeg asi netypoval. V aroma výrazná sladkost a slanost, trocha ovoce, doprovázené new-makeovou alkoholovitostí, která se dere stále více dopředu. V chuti sladko-slaná, to co dávala tušit ve vůni, lehký závan kouře, trochu kořenitosti. Vynoří se tam citrusy, které přejdou do dokončení společně s kořením a lehkým dovětkem kouře.
Celkově je to slabá, povrchní a prázdná whisky. Navoněné pozlátko. Zklamání i když jsem se snažil se odprostit od očekávání a záměrně jsem předtím neochutnával žádný jiný Ardbeg.

Když se objevila na trhu, tak psali, že Ardbeg vyrobil monstrum. Až tak kritický bych na ně nebyl, až tak hrozné to není. Ale je to slabé, hodně slabé a navíc povrchní. Je to moc mladé, je to z toho cítit, potřebuje ještě pár let, aby to do sebe pořádně dostala, jenže to už pak z toho bude klasická desítka. Tohle vypadá, jakoby to nalili do sudu, postavili vedle už zralých a doufali, že to něco pochytí od starších sourozenců. Pokud to Ardbeg nemyslí jako reklamu na klasickou desetiletou - Už chápete, proč máme jako základní desetiletou? Takhle to dopadne, když to stočíme po pěti letech. Je to skoro stejně drahé a za moc to nestojí. Mám strach, že to takhle nemyslí, ale je to fuk. Když se to podpoří reklamou s vysmátými fousatými očepičkovanými pány, tak se to stejně prodá. Fanoušci Ardbegu jim to odpustí - každému se občas něco nepovede. A třeba to zachutná někomu, komu by desítka nechutnala a komu to chutnat nebude, ten další Ardbeg zkoušet nebude.

Mladá povrchní holka, která drahým oblečením, na první dojem dobrým líčením, na druhý vidíte, že to působí až uměle, se snaží skrývat svojí prázdnost a hloupost. Dokud jste viděli jen její fotky na Instagramu, tak jste si říkali, že dobrý. Když provokovala svými svádějícími fotkami, tak ještě lepší. Naživo už ale horší a když otevře pusu (aby mluvila), tak ještě horší. Prázdnota, marná prázdnota. Její mozková buňka se musí cítit velmi osaměle. To nechcete použít ani jako dekoraci, jen aby všichni viděli, s jak hezkou holkou (na první pohled) jste.

http://www.whiskyonline.cz/index.php?ac ... &ff=ardbeg
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Ardbeg 5 yo Wee Beastie

Příspěvek od nidan »

je ale srandovní že lidi co mají napito to nedávaji ale co nemají tak se můžou utlouct :) já myslím že ardbeg to prostě trefil skvěle, prodávat new make za cenu 10yo je skvělý tah a lidi jim to baští :) a když to vemu z druhý strany, tak naprosto skvělej Ardbeg 19yo, těm samým lidem co chutná prázdná 5yo nechutá protože to ku**a není ardbeg, to nemá rašelinu, to je shit whisky, pijem jen výluh z rašeliny woe...to je prostě cool...po tom rostou pořádný bíbry woe
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Ardbeg 5 yo Wee Beastie

Příspěvek od salam15 »

Já nevím, je to taky o momentálním rozpoložení. měl jsem jen vzorek u nidana a ten večer porazila při kvazislepém testu Laphroaig QC, který já moc rád. A to mi přišla chvíli před ním, když jsem věděl, co piju, taková řídká. Kvazislepý test to byl proto, že jsme měli tři vzorky (věděli jsme čeho) a všechny se daly krásně poznat.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: Ardbeg 5 yo Wee Beastie

Příspěvek od zombice »

Neporazila ;-) Prohrála s QC 2:1, pokud mě paměť neklame.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Ardbeg 5 yo Wee Beastie

Příspěvek od salam15 »

Vy jste to měli jinak, to je fakt, ale abyste si vy dva neplivli na Ardbeg ;)
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Ardbeg 5 yo Wee Beastie

Příspěvek od nidan »

je pravda že jsem hodně váhal a bylo o to dlouhé rozhodování :) ale s tím Ardbegem mi trošku křivdíš ;) já si vždy rád pochutnám na novém Ardbegu i novém Laphroaigu ;)
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Ardbeg 5 yo Wee Beastie

Příspěvek od salam15 »

Trošku jsem si zakřivdil, uznávám
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: Ardbeg 5 yo Wee Beastie

Příspěvek od zombice »

To teda... Já remcám ohledně jejich marketingu a těch jejich keců, ale vždycky jsem tvrdil, že dobrou whisky udělat umí.Nehledě na to, že dvvě lahve Ardbegu mám doma rozpitý. A ano, Laphroaig QC mi přijde za srovnatelnou cenu určitě lepší než ta jejich rádoby bestie :-)
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Ardbeg 5 yo Wee Beastie

Příspěvek od Mirek »

Bestie je havárka. Se*u na reklamní cmuchty, stejně tak na to, co si o tom kdo myslí. Vychlemtal jsem toho flašku a vím o tom svoje. Už NIKDY!!! To se těžce nepovedlo...Laphroaig QC je proti tomu nebeská mana!
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
Odpovědět