La Favorite La Flibuste 1995

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

La Favorite La Flibuste 1995

Příspěvek od Hunter »

La Favorite La Flibuste 1995.jpg

Speciální plnění určené jen pro návštěvníky palírny na Martiniku. Jde o jeden z nejlépe hodnocených rumů na RumRatings.
Zrání v sudech po koňaku. K dostání na aukcích za cenu od 6000 korun výše.

Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Martinik
RumRatings:https://rumratings.com/brands/1090-la-f ... a-flibuste
Aroma:Ve sklence zaujme už svou velmi tmavou mahagonovou barvou. Vůně je poněkud uzavřenější, usedlejší, musel jsem se sklenkou víc kroužit. Těžce květinové aroma, staré dřevo, starý nábytek, lékořice, sladké koření, větrovost, pralinky. Přijde mi víc do koňaku, než do rumu, připomíná mi dvacetiletou arménskou brandy Ararat Nairi. (88 b)
Chuť:Na jazyku neskutečně vyzrálý, chuť je jemná, delikátní, působí až aristokraticky. Přezrálé hrozny, rozinky, přepálené rozinky na vánočce. (95 b)
Body:92
Shrnutí:Ve vůni zbytečně uzavřený, ale možná potřebuje jen víc času, aby se otevřel. Celkovým výrazem vůbec nepřipomíná rum, ale starý koňak. Musím si tady trochu rýpnout. Tím se možná vysvětluje, proč je to jeden z nejlepších agricole rumů na světě - protože agricole charakter je léty v sudu po koňaku úplně vymazán. Vzhledem k tomu, že má jen 40 %, je chuť skvělá, smekám. Ochutnal jsem na další společné ochutnávce v Hořicích u josého a jsem moc rád, že tuhle lahůdku josé dokázal sehnat.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Simson
Abstinent
Abstinent

Re: La Favorite La Flibuste 1995

Příspěvek od Simson »

Uff. Se divím, že se toto dá vůbec někde sehnat. :shock:

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: La Favorite La Flibuste 1995

Příspěvek od Hunter »

Měli jsme jen půl deci vzorek.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Odpovědět