La Favorite La Flibuste 1995

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

La Favorite La Flibuste 1995

Příspěvek od Hunter »

La Favorite La Flibuste 1995.jpg

Speciální plnění určené jen pro návštěvníky palírny na Martiniku. Jde o jeden z nejlépe hodnocených rumů na RumRatings.
Zrání v sudech po koňaku. K dostání na aukcích za cenu od 6000 korun výše.

Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Martinik
RumRatings:https://rumratings.com/brands/1090-la-f ... a-flibuste
Aroma:Ve sklence zaujme už svou velmi tmavou mahagonovou barvou. Vůně je poněkud uzavřenější, usedlejší, musel jsem se sklenkou víc kroužit. Těžce květinové aroma, staré dřevo, starý nábytek, lékořice, sladké koření, větrovost, pralinky. Přijde mi víc do koňaku, než do rumu, připomíná mi dvacetiletou arménskou brandy Ararat Nairi. (88 b)
Chuť:Na jazyku neskutečně vyzrálý, chuť je jemná, delikátní, působí až aristokraticky. Přezrálé hrozny, rozinky, přepálené rozinky na vánočce. (95 b)
Body:92
Shrnutí:Ve vůni zbytečně uzavřený, ale možná potřebuje jen víc času, aby se otevřel. Celkovým výrazem vůbec nepřipomíná rum, ale starý koňak. Musím si tady trochu rýpnout. Tím se možná vysvětluje, proč je to jeden z nejlepších agricole rumů na světě - protože agricole charakter je léty v sudu po koňaku úplně vymazán. Vzhledem k tomu, že má jen 40 %, je chuť skvělá, smekám. Ochutnal jsem na další společné ochutnávce v Hořicích u josého a jsem moc rád, že tuhle lahůdku josé dokázal sehnat.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Simson
New-make
New-make
Příspěvky: 65
Registrován: 29 úno 2020, 18:55

Re: La Favorite La Flibuste 1995

Příspěvek od Simson »

Uff. Se divím, že se toto dá vůbec někde sehnat. :shock:
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: La Favorite La Flibuste 1995

Příspěvek od Hunter »

Měli jsme jen půl deci vzorek.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2803
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: La Favorite La Flibuste 1995

Příspěvek od josé »

Web:https://www.rhum-lafavorite.com
Alkohol:40 %
Původ:Martinik
Velikost:vzorek
Aroma:jemné, usedlé, méně výrazné. cukrově nasládlé. čokoláda, staré dřevo, skořice, špetka vanilky. ovocná marmeládová sladkost. výrazně hrozinky a lékořice. sirup proti kašli. karton a kovovost. chtělo by to přidat na volume. po čase se trochu rozdýchá. (b.2/3)
Chuť:sladkost 2/3, dost sladká. hodně dřeva. hutná mízovost, rozehřátá čokoláda. ovocnost švestek, blům a hroznového vína. ořechy. hřejivá i zemitá drsnost. (b.3+/4)
Dozvuk:sladký. výrazně švestky, hrozinky. skořice, dřevo. na konci po dlouhé době žitná zemitost. (b.1+/2)
Shrnutí:hodně netradiční dost sladké staré ohlazené agricole. škoda uzavřenosti ve vůni. dezertík. (b.0/1)
Body:7
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: La Favorite La Flibuste 1995

Příspěvek od Kobalt »

https://officers-lounge.cz/prask22-33-l ... uste-2000/
Alkohol:40 %
Původ:Martinik
Akce:PRASK 2022 33 - naslepo
Aroma: Káva, bonbony, zasmrádlé, sušené ovoce, sladké citrusy, snad kouř, čaj, bylinky.
Chuť:Sladké, sladké citrusy, jemné, hutné, zatuchlé, bylinky, sušené ovoce, aromatické dřevo, černý čaj, sladce hutné, hodně jemn.
Dozvuk:Sladké bylinky, želé bonbony, sladké, hodně jemné, sladká větrovost.
Shrnutí: Stařené bylinkové agricole, jedinečná (a poznatelná) chuť.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Odpovědět