Stroh 40

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Stroh 40

Příspěvek od Hunter » 13 úno 2012, 20:14

Obrázek

Dnes si představíme rakouský tuzemák, který jsem zakoupil ve dvoudecové baňce na zkoušku.Stroh je vyráběn v Rakousku od roku 1832. Pojmenován je podle zakladatele značky, kterým byl Sebastian Stroh.
Obsahuje vysoký podíl alkoholu a prodává se ve třech verzích
• Stroh 80 (80 % alkoholu)
• Stroh 60 (60 % alkoholu)
• Stroh 40 (40 % alkoholu)
Stroh 80 Original se kvůli vysokému obsahu alkoholu pije zřídka čistý, častěji se ředí, přidává do horkých nápojů jako je punč či Jagertee. Pro svou hořlavost je také součástí různých koktejlů, jako je například B-52. Využití nachází i při přípravě jídel.

Český tuzemák, stejně jako maďarský nápoj Hájos (námořník), společně s rakouskou obdobou "Inländer-Rum" , to vše je pozůstatek po Rakousko-Uhersku, kdy při absenci zámořských kolonií bylo potřeba vyrábět náhražku pravého rumu. Pro svou oblibu se vyrábí dodnes.
Barva:
Aroma:Silná vůně rumové tresti, ihned se mi vybavily rumové pralinky, přesněji jejich náplň, vůně je sice výrazná, ale je to na pomezí příjemné a nepříjemné. (70 b)
Chuť:Ble, fakt divná chuť, nedobré pití, vyloženě umělé, čpí z toho průmyslovost na sto honů, vzdáleně se to podobá našemu tuzemáku, ale je to chemičtější, s nahořklým dozvukem. (40 b)
Shrnutí:Tohle nemohu při nejlepší vůli nikomu doporučit. Na samotné pití to opravdu není, ale jako grog to překvapivě slušně funguje, včera jsem ho z něj vymrzlý po geocachingu uvařil a to je asi jediné smysluplné využití tohoto nápoje. Pěkná baňka se naštěstí hodí na vodu s kapátkem při ředění whisky.
Body:55
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Kobalt
Znalec
Znalec

Re: Stroh 40

Příspěvek od Kobalt » 20 čer 2015, 12:07

Alkohol:80 %
Chuť:Nechutná. Intenzivní chemická tuzemákovitost.
Shrnutí:Tohle se pít nedá, ani nemůžu říct, že jsem to pil, protože mi stačilo ochutnat. Šklebil jsem se tak, že jsem musel vypadat jako chrlič. Kdybych toho vypil panák, tak ho asi vrátím zpátky ven. Jo a alkoholem to není, ten zvládám a tady je navíc docela schovaný.
Možná to bude v koktejlovým/grogovým použití lepší, já to ale zkoušet nehodlám.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Ghandimaster
New-make
New-make

Příspěvek od Ghandimaster » 31 srp 2015, 12:22

Nechci být vzhledem k mému nováčkovství hnidopich, ale nemělo by tohle společně s tuzemákem být v nějaké jiné sekci? Třeba "Jiné destiláty/Další" nebo "Jiné destiláty/Pálenky z brambor, řepy a hoven" :lol:
Nejsem úplně tak posh rumař a chápu, že se to do této kategorie běžně řadí, ale přeci jenom je to tu vysoce kvalifikované a znalecké fórum, tak aby se někdo neurazil ;)

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 31 srp 2015, 12:35

Správná připomínka, ale s ohledem na přehlednost fóra (hlavně při vyhledávání lahví v sekci rum) bych přimhouřil oko. Nakonec i na RumRatings Stroh je. Technicky vzato by tam vůbec být neměl. A kdybys ochutnal Tuzemák z roku 1984, vzal bys jistě na milost i ten... ;)
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Odpovědět