predaj/vymena vzoriek whisky

Vaše dotazy k whisky, ať už zcela začátečnické či pokročilé
jojino77
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 1
Registrován: 16 led 2021, 14:09

predaj/vymena vzoriek whisky

Příspěvek od jojino77 »

Zdravim milovnikov dobrej whisky.
V zasade sa len zoznamujem so skotskymi single malt, ochutanal som zatial tie zakladne klasiky ako Glenlivet 12, Glenfiddich 12, Glen Grant 10, Cardhu 12, Loch Lomond Original, Aberlour 10, Auchentoschan 12, Glen Moray 12, Glenmorangie 10, Old Pulteney 12, Clynelish 14, Talisker 10.
Z menovanych mi vyhovuju tie posledne 4 a topka je momentalne u mna Clynelish 14. Chcem si trochu doplnit vzdelanie a k tomu "povinnemu citaniu" mi este chyba dost slusnych whisiek. Planoval som whiskyfest v Bratislave, ale situacia je aka je a tak skoro sa zrejme k ziadnej degustacii nedostanem. Tiez som nejak nevystihol nakup adventneho kalendara, co uz - moje deti mali cokoladove dvojmo. Dalsou cestou je nakup celych flasiek a nejake su uz na ceste (Dalwhinnie 15, Cragganmore 12, Talisker Port Ruighe, Benromach 10). Rad by som vsak vyuzil aj rychlejsiu cestu k spoznaniu co mi vyhovuje a teda degustacia vzoriek. Na vymenu toho moc nemam, okrem zoznamu este Glen Moray Chardonnay Cask, Glenlivet 12 (48% Illicit Still), pripadne konak Meukow VSOP.
Som vsak ochotny, ak by sa niekto nasiel, kupit par vzoriek (co najviac). Zatial len take osvedcene veci. Vyzera to tak, ze mi viac vyhovuju nie prilis sladke whisky so stipkou korenia a velmi jemnou zadymenostou. Paci sa mi aj ten zavan soli ako u Old Pulteney.
Cize nech to uz nenatahujem, bol by som povdacny keby sa nasiel niekto, kto by mi predal nejake vzorky z toho zakladneho repertoaru, ale necham sa aj prekvapit:
Oban, Glengoyne, Arran, Glendronach, Aberfeldy, An cnoc, Dalmore, Bowmore, Springbank, Balblair, Glenfarclas, Glenkinchie, Highland park, Ardberg, Ledaig, Laphroaig, Lagavulin. Nie som si vsak isty, ci som na tie prilis raselinove a dezinfekcne vzorky dorastol -nemam skusenost.
Este mala poznamka, ak by bolo potreba, liekovky s uzaverom dopredu zaslem. Vopred vdaka.
Pozdravujem,
Jozo
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: predaj/vymena vzoriek whisky

Příspěvek od nidan »

ahoj, zkus Petra u Vás na Slovensku .-)

https://www.facebook.com/Dram-to-your-Door

má slušnej seznam vzorků za slušné ceny :)

https://drive.google.com/file/d/1ZZaSIR ... UIz6_elOyw
Lojza
New-make
New-make
Příspěvky: 166
Registrován: 13 úno 2020, 10:29

Re: predaj/vymena vzoriek whisky

Příspěvek od Lojza »

Ahoj. Prave mne přišly vzorky od Petera. Jsem velmi spokojený. Precizně zabaleno. Pěkné štítky na lahvickach. Rychlost. Skvělá komunikace. Platba přes wire transfer. Doporučuji. Od 50Eur poštovné v ceně. Dnes se bude degustovat. 😀
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: predaj/vymena vzoriek whisky

Příspěvek od nidan »

no vidíš a podpořil si kluka od vás v těžkých časech ;)
dabelM
Znalec
Znalec
Příspěvky: 287
Registrován: 12 čer 2013, 17:47
Bydliště: Brno

Re: predaj/vymena vzoriek whisky

Příspěvek od dabelM »

Uživatelský avatar
pajadin
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 18
Registrován: 08 kvě 2016, 21:30
Kontaktovat uživatele:

Re: predaj/vymena vzoriek whisky

Příspěvek od pajadin »

Ahoj, minulý týden jsem otevřel Glendronach 23 yo 1994/2018 PX cask, 54.1 %

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/115978/glendronach-1994

Pokud by měl někdo zájem o vzorek, můžu poslat přes Zasilkovnu, či předat v Praze. Kdyžtak zprávu prosím, vzorků mám jen pár.
Uživatelský avatar
Martin2
Znalec
Znalec
Příspěvky: 340
Registrován: 26 úno 2021, 22:41
Bydliště: kousek od HK

Re: predaj/vymena vzoriek whisky

Příspěvek od Martin2 »

Má někdo zájem o vzorek horké novinky :lol: Dewar’s 8 Portuguese Smooth?
Viz. https://poznejwhisky.cz/nove_lahve/whis ... nik-3-2021
Mám tu od 7.12.2020 poslední 2 deci, tak než to vdechnu - za mě dost dobrá a cca 3 lidem taky šmakovala.

Na vysvětlenou: když otevřu flašku odliju za čerstva 2 deci - zbytek časem vypiju - když dojde na ty 2 deci odliju do 1 deci a decku vypiju no a když je to hodně dobrý tak při finální likvidaci poslední decky odliju do 0,02L mini a ta je jako památeční zazděna do zdi :D (né je uložena k ostatním).
MiPatrik
New-make
New-make
Příspěvky: 63
Registrován: 10 srp 2018, 13:41
Bydliště: Ostrava

Re: predaj/vymena vzoriek whisky

Příspěvek od MiPatrik »

Ahojte,
s kamarády jsme objednali sadu Glenfarclas. A sice 8,10,12,15,17,18,21,25 yo. Pokud by měl někdo zájem, máme k dispozici ještě 3 sady po 0,1l od každé k prodeji. cena je 1999,- včetně Zásilkovny.
Odesílat budu v příštím týdnu, zatím čekám na lahvičky🙂
Přílohy
77E3B5BA-0806-49E4-A946-9AECAAECEEE9.jpeg
3E53315B-87BF-4DF0-8E69-3C833A1C6BA3.jpeg
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: predaj/vymena vzoriek whisky

Příspěvek od Nethar »

Ta ruka je v ceně? ;-)
Vše jsem nepil, ale většinu jo, takže se nezúčastním, ale skvělá práce, tak se to má dělat, moc pěkné!
MiPatrik
New-make
New-make
Příspěvky: 63
Registrován: 10 srp 2018, 13:41
Bydliště: Ostrava

Re: predaj/vymena vzoriek whisky

Příspěvek od MiPatrik »

Ta ruka chtěla moc pomáhat s vybalováním lahví na stůl😀
Už nás tohle napadlo s Arrany, minulý měsíc, kdy jsme na bazoši zahlédli nabídku 6-ti vzorků za asi 1000,-. Tak jsme se raději složili a ty lahve si koupili sami a za 1000,- máme každý decku🙂 Tento měsíc jsme to ještě povýšili😀
Odpovědět