Netradiční finiše

Obecně o whisky, z čeho a jak pít, apod.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Netradiční finiše

Příspěvek od nidan »

nejvíc netradiční za mne bylo asi japonské Shochu finish v Cu Bocanu od Tomatinu
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Netradiční finiše

Příspěvek od joy »

A mimo jine, Springbank mel whisky po calvadosu (takze nejen GC) a Bruichladdich 2003 jakbysmet.
Glen Moray ma po vine Chardonnay. Svachovka chysta po ryzlinku rynskem.
Glen Els The Journey - zrani po vsem, co clovek vylovi z pameti, ale i po GrandCru
Elch Bräu & Gasthof Seitz Elch Whisky - Torf vom Dorf 4. Auflage - zrani v akatovem dreve
Uživatelský avatar
Martin2
Znalec
Znalec
Příspěvky: 340
Registrován: 26 úno 2021, 22:41
Bydliště: kousek od HK

Re: Netradiční finiše

Příspěvek od Martin2 »

Divím se že to tu ještě nepadlo, asi to není tak známé - již v roce 2018, Bushmills 2008 Bourbon barrels+toasted Sherry+Acacia k mání pouze v palírně.
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Netradiční finiše

Příspěvek od Kobalt »

V rumu jsou obecně větší divočiny, ale koukám, že hlavně seveřani jedou. A Irové, kteří nejsou tak svázáni pravidly. Method and Madness i Teeling jsou toho důkazem.

Ananasový Plantation není úplně likér, není to tak doslazované. Jak je to macerát, asi bych tomu říkal spiced ;)
Dohledám, doplním do úvodního příspěvku a udělám si nějakou tabulku :D
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Netradiční finiše

Příspěvek od Kobalt »

Pro rumy stačí kouknou třeba na Platation, ten zkouší hodně u SC:
Acaccia cask, Calvados cask, Calvados XO, Sauternes cask, Borderie XO, Borderies Cognac, rye whiskey cask, Willett Rye Whiskey, Kilchoman peated whisky cask, Linie Aquavit cas, Pineau des Charentes cask, Marsala cask, Champagne cask, Tawny Port Cask, Mackmyra Whisky reserve, Banyuls, Red Pineau des Charentes, White Pineau des Charentes, Ocho Tequila, Ferrand Cognac 10 Générations, Teeling Whiskey, Côteaux du Layon, Arran Whisky, Peaty Arran Whisky, Stauning Whisky, Partizan Brewing Beer, Amburana cask, Wild Cherry cask, Zebra (Chestnut & Acacia) cask, Tokaj wine cask, Muscat cask, Pineau des Charentes, Renegade #2 (Chestnut), Sélection des Anges Cognac, Dry Curaçao, Cabreuva ...

nejdivnější bude asi kmínka - Aquavit. Druhé asi Dry Curaçao, pak champagne...
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
Martin2
Znalec
Znalec
Příspěvky: 340
Registrován: 26 úno 2021, 22:41
Bydliště: kousek od HK

Re: Netradiční finiše

Příspěvek od Martin2 »

Kobalt píše: 22 dub 2021, 06:47 ...nejdivnější bude asi kmínka - Aquavit...
Za mě spíš naopak Linie je naprosto skvělá, a s jablečným moštem to je rachot - jen je blbě dostupná.
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
Znalec
Znalec
Příspěvky: 668
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Netradiční finiše

Příspěvek od Petr KomáreK »

včera při online degu s Vaškem jsme se dostali na téma nejhorší finish, jaký si kdo pamatuje

s Vaškem jsme se shodli na - Benromach finished in Hungarian Tokaji Wine Cask
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Netradiční finiše

Příspěvek od joy »

To bylo tak sileny?
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
Znalec
Znalec
Příspěvky: 668
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Netradiční finiše

Příspěvek od Petr KomáreK »

já to pil v roce 2006
a když se Vašek ptal v rámci pokecu - Jaký nejhorší finish si pamatujete, pak vám řeknu svůj. Tak jsem si vzpomněl na tohle.
Podle poznámek a paměti, si to vzalo z vína tolik, že to bylo jak nedobré nakyslé víno a ještě chycené houbovitostí.

Až pak se ozval Vašek, že zrovna tuhle myslel (a to jsme ji tehdy nepili spolu, já ji pil u Kratochvíla) a pak ještě jedno po tokajském.

Dotaz nebyl na nejhorší whisky, ale na nejhorší finish. Whisky jsem určitě potkal i horší, ale tahle mi fakt utkvěla v paměti. Benromach si pamatuju jako přijatelnou, dobře pitelnou a nezapamatovatelnou whisky, tenhle finish se vymykal - zapamatoval jsem si ho :)
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Netradiční finiše

Příspěvek od nidan »

já tokajské nemám rád asi u žádné whisky co sem pil, nemá rád tydle sladké kořenité cecky
Odpovědět