Glenmorangie 10 yo Original

Odpovědět
Króča

Glenmorangie 10 yo Original

Příspěvek od Króča »

Obrázek
Aroma:Neskutečně bohatá.. květinová lehkost (šeřík?), mírný dub, velmi jemná rašelina, ale především pevný a dominující banán který to vše skvěle propojuje.
Chuť:svěží a lehká.. věrně kopíruje vůni a počáteční sladkost ovoce ustupuje květinám..dotek medu přechází do (pří)jemného dubu a vše je podkresleno zdáním citrusu..
Dozvuk:Nese se ve znatelné suchosti a lehkosti + kombinace tropického ovoce s dubem..
Shrnutí:Skvělá, lehká a oddechová whisky která předčila mé očekávání (a že jsem se těšil 8-) ). Velmi vhodná pro seznámení se single malt. Překvapivě komplexní a povedená vzhledem ke stáří. Cena 999,-Kč/1 litr (F.L.Věk nápoje).
Body:82
Shargard

Re: Glenmorangie 10 yo Original

Příspěvek od Shargard »

Dobrá práce a díky za recenzi. Jistě přijde vhod. Taky bych tě chtěl přivítat jako nového přispěvatele i když nového asi jen pro mne, protože z korespondence s Hunterem je mi jasné, že se dobře znáte. Jen tak dál. Čím víc, tím líp a pořád toho bude málo :D
Króča

Re: Glenmorangie 10 yo Original

Příspěvek od Króča »

Díky za přivítání a za ocenění..to vždy potěší :P
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Glenmorangie 10 yo Original

Příspěvek od Nethar »

Doplním své skromné poznatky...
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/52
Aroma:spíše slabší vůně sladkého ovoce chce trochu času na své plné rozvinutí, marcipán, těžké víno - nějaké portské apod. Celkově jakási hluboká těžká sladkost. Po delší době krásný banán.
Chuť:trochu ostrá, trochu hořká (jo jo, to jsem celý já a voňavé whisky)
Dozvuk:dlouhý a hlavně sladký, jestliže v aroma by se tomu dala ještě říkat ovocná sladkost, v dozvuku už to je spíše buchtičkové, některé se možná trochu připálily
Shrnutí:obecně velmi populární a vysoce hodnocená whisky, já z ní ale úplně mimo nejsem, protože není zcela dle mého gusta, ale budu-li se snažit o objektivitu je hodně ucelená, komplexní a v žádném hodnocení nezaostává. Hezky voní a na běžné pití více než ideální!
Króča

Re: Glenmorangie 10 yo Original

Příspěvek od Króča »

Nečekaná shoda na body,byť u mne se asi setkala s větším ohlasem ;-) o to víc jsem zvědavý na další "společné" kusy :-D
Uživatelský avatar
Rescue
Znalec
Znalec
Příspěvky: 317
Registrován: 06 dub 2012, 17:23
Bydliště: Praha a okolí

Re: Glenmorangie 10 yo Original

Příspěvek od Rescue »

Tak jak jsem již oznámil před zhruba třemi týdny, rozhodl jsem se přejít z blended whisky na single malt a prvním kouskem z pěti, který mi dorazil v objednávce z Topalkoholu je právě tato Glenmorangie...
Barva:
Aroma:ovocné, výrazné jablko (jablečný džus), višně v čokoládě, lehounce pomeranč, postupně se rozvíjí v nádhernou jemnou hrušku(Williams), která přechází do banánu (23 b)
Chuť:ostřejší, rychle zjemňuje, ovoce, hruška přecházející do banánu (23 b)
Dozvuk:středně dlouhý, teplý, příjemně jemný (22 b)
Shrnutí:velmi příjemná whisky, sladce ovocná, komplexní (23 b)
Body:91
Poznámka: moc dobrá whisky - takové pohlazení v moštárně... :D
Žiži
Znalec
Znalec
Příspěvky: 523
Registrován: 15 led 2012, 01:49
Bydliště: Brno

Re: Glenmorangie 10 yo Original

Příspěvek od Žiži »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/52
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=glenmorangie
Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:ovocná, květinová, sladká sladová vůně, trocha vanilky, trocha dubu
Chuť:ovoce, květiny, dubová kořenitost, mírně ořechová
Dozvuk:krátký až středně dlouhý, slad, dub, květinové tóny
Shrnutí:poměrně lehká whisky, ovocná s tóny květin, ředění je zbytečné
Body:82
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Glenmorangie 10 yo Original

Příspěvek od Radek »

Tak tuhle whisky jsem měl taky dlouho naplánovanou... ale nějak mi to stále a stále nevycházelo. Jo s různejma sudovejma úpravama jsem zkušenost měl, ale k základní whisce téhle palírny jsem se furt tak nějak nemoh probojovat... asi špatné astrální vlivy, čert ví... ale včera se mi to konečně podařilo....
Aroma:lehké, nepříliš výrazné... banán a v pozadí rozeznávám citrusy
Chuť:olejovitě nahořklá.... len nebo spíš lněné semínko
Dozvuk:jemný, nevýrazný
Shrnutí:pro mě nudná a vzhledem k té hořkosti kterou tam cítím mi ani nechutná
Body:76
No... to to dopadlo. Tak nějak jsem měl koupi téhle whisky v plánu, ale myslím že k tomu již nedojde. Spíše se blíže podívám na jejich sudové úpravy.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Rescue
Znalec
Znalec
Příspěvky: 317
Registrován: 06 dub 2012, 17:23
Bydliště: Praha a okolí

Re: Glenmorangie 10 yo Original

Příspěvek od Rescue »

To Radek: Já se naopak chystám ochutnat další Glenmorangie - v rámci svého "whisky odpanění" :D jsem si koupil pět láhví, z nichž jedna byla právě lahev Glenmorangie 10y Original a dokonce to byl moje úplně první SM. Moje hodnocení je zde uvedeno, ale jestli je to ta "nejhorší" Glenmorangie, kterou jsi pil, tak se mám na co těšit... ;)
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Glenmorangie 10 yo Original

Příspěvek od Mirek »

100 lidí, 100 chutí...100x omílaná pravda. Many years ago byla má první SM právě Glenmorangie 10yo, staré plnění v tubusu. A v přímém srovnání s červeným Jendou mně pěkně nafackovala :D (což není, s odstupem času, zas takový problém). Nové plnění mi přijde ještě lepší, srovnání už ale nemám. Glenmorangie je má láska, stejně jako zbylých cca 100 palíren :lol: :lol: . Prostě byla první a na tu se nezapomíná. Jinak Sonnalta PX... :clap:
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
Odpovědět