Jim Beam White Label

Americké pití
Odpovědět
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Jim Beam White Label

Příspěvek od Nethar » 03 bře 2012, 22:36

Dostal se ke mně vzoreček bílého Jima Beama, tak jsem si říkal, že ho teda porovnám vůči Black Labelu. Test nebyl naslepo, protože jedno jsem lil z flašky a druhý z lahvičky a žena není doma, aby mi to zamíchala... Asi si rád ubližuju, že dělám takovýhle testy... Můj názor na tyhle americké kousky asi všichni znáte, takže nemá smysl vám nalhávat, že jsem nestranný a nezaujatý... :-)
Protože jsem hysterka, test jsem v půlce ukončil manévrem "šup tam, ať už to mám za sebou". Před každým napitím by bylo jistě zajímavé můj výraz natočit na kameru.
jimBeam.jpg
jimBeam.jpg (11.25 KiB) Zobrazeno 3224 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/15212
Web:http://www.jimbeam.com/
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:ne tak sladký, umělohmotný a bourbonovitý jako Black Label, mně to snad voní ještě lépe - protože to voní méně
Chuť:méně sladký, zpočátku podobně hladivý, později ale hořkne, což se u černého (tak okatě) neděje
Dozvuk:hehe... jo, to je ten je Jimovou největši devizou...
Shrnutí:zajímavý experiment - porovnání White Label a Black Label. White je trochu víc hořký a méně výrazný ve vůni a už o tom nebudeme mluvit, potřebuju na tyhle zážitky zapomenout
Proč tohle dělám? Proč si ubližuju? Za co se trestám? Proč tady mám ještě Gentlemana Jacka, kterýho chci porovnat s miniaturkou černého Jacka Daniela, která je tím jediným, co mi zbylo, protože lahev jsem celou vypil? Proč?
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Re: Jim Beam White Label

Příspěvek od Jerry1 » 03 bře 2012, 22:49

Aby jsi mohl říct ono Cimrmanovské: "Tudy ne, přátelé!"

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 03 bře 2012, 23:46

Ochutnávka Tě asi hodně poznamenala, což chápu, místo odkazu na WB vedoucí na White label jsi vložil svůj wishlist :lol:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 04 bře 2012, 00:27

Tak tak, bylo to těžký, nikomu to nepřeju :-) (opraveno)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

bred
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od bred » 09 bře 2014, 10:29

Aroma:veľmi príjemná sladkosť v spojení s dubovou drevnatosťou a suchosťou
Barva:
Body:83
Chuť:suchá sladkosť
Dozvuk:krátky,málo rozpoznateľný
Shrnutí:ja patrím proste medzi ľudí, ktorým toto pitie veľmi chutí

lalos
Znalec
Znalec

Příspěvek od lalos » 01 led 2018, 21:34

Info:Když jsem byl mezi svátky u našich, objevil jsem tam tuto lahůdku. No a protože jsem řídil, odlil jsem si vzorek na doma. Tohle jsem nepil už pěknou řádku let, ale protože se tady Jim Beam pravidelně objevuje v žebříčku nejhorších whisky všech dob, a přitom skoro nikdo nenapsal rozumnou recenzi, tady ji máte. Srovnával jsem naslepo s Bulleit Bourbonem a Elijah Craigem 12yo.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/15212
Web:http://www.jimbeam.com
Barva:Amber – nebarveno – filtrováno
Velikost:Vzorek
Aroma:Poměrně málo výrazná vanilka a dřevo. Sušené rozinky, amaretto, vše dost nevýrazné překryté lacinou lihovostí. Oproti Elijah Craig propastný rozdíl, u Bulleitu taky zaostává, ale méně.
Chuť:Sladká, až překvapivě lehká a vodová. Líh, vanilka a už od mládí tady jako u jednoho z mála bourbonů vždy cítím mandle nebo marcipán.
Dozvuk:Velmi krátký. Trošku sladkosti, trošku dubu a je to fuč. Dozvuk je tak krátký, že ani nestihl být hořký.
Shrnutí:V testované trojici je Jim Beam zcela jasně rozpoznatelný ve všech ohledech od barvy po dozvuk. Z testované trojice je zcela jasně nejslabší a musím důrazně vypíchnout, že to je velmi slabý bourbon. Na druhou stranu flašku koupíte za 250Kč. Jestli to je nejhorší whisky na světě? Pro mě asi ne. Na samotné pití to není, když mi ho ale někdo nabídne s kolou, tak ho nevyliju a ani se neurazím.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian - Racism Freezone

Torrez
New-make
New-make

Příspěvek od Torrez » 21 led 2019, 20:11

Velikost:Vzorek
Aroma:Přes nos mě praštilo octově kyselé aroma, pod kterým se schovává sirupová sladkost.
Chuť:V chuti je to podobné, zvláštní kyselost, sladkost a umělotina. Celé to na mě působí nehezky.
Dozvuk:Nějak to doznívá, naštěstí ne moc silně ani dlouho.
Shrnutí:Už chápu ty zdejší "chvalozpěvy". Tohle opravdu musí člověku sednout, což se u mě nestalo. Pozitiva bohužel žádná nemám. :snooty:

Odpovědět