Chivas Regal 18 yo

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Odpovědět
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Chivas Regal 18 yo

Příspěvek od Nethar » 04 bře 2012, 20:06

Ok, s chutí do toho a půl je hotovo, Chivas zná asi většina z nás, takže očekávám bouřlivou debatu! ;-)
Měl jsem možnost porovnání vzorku Chivas Regal 12y a 18y ve slepém testu proti sobě.
chivas18.jpg
chivas18.jpg (17.45 KiB) Zobrazeno 1875 x
Web:http://www.chivas.com/
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:Stylově ovocné Speyside, trochu štípe do nosu a tak mi to komplikuje. Ovocně travnaté, na pozadí více sladkosti. Časem se usadí, zjemní a sládne. Je to jemné a pokud něco takového hledáte, tak budete spokojeni.
Chuť:Přechod od sladkosti ke kořenité ostrosti, vyznívá mi ale poněkud zvláštně mezi dojmy - voda/karamel/sladkost. Avšak pije se to samo.
Dozvuk:Drobně zahořklý, sladký, intenzitou slabší, průměrný. Karamelové bonbony.
Shrnutí:Tak, krátký test u konce. Když mrknete na net, někde se nad 18y rozplývají blahem, ale vzhledem k té ceně, já teda nevím. Není vůbec špatná, ale jak už bylo řečeno mnohokrát, za ty prachy si užiju více zábavy s nějakou single maltkou. Jim Murray hodnotí 18y dokonce o 10 bodů hůře než 12y, což může být korektní, pokud od ní vzhledem k ceně a stáří vyžaduje o hodně vyšší výkon, pokud je porovnám tak, jak jsem učinil - naslepo - ten rozdíl není tak hrozný. Vítězem mi vychází 18y a to hlavně proto, že 12y je po chvíli v ústech i v závěru dozvuku nahořklá a to mi vadí. 18y je mírně sladší.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět