whisky v Liberci

Setkání milovníků whisky, festivaly, ochutnávky, přednášky, ... (nikoliv slevové akce)
zigi
New-make
New-make
Příspěvky: 58
Registrován: 02 lis 2021, 11:33

whisky v Liberci

Příspěvek od zigi »

chtěl bych se zeptat zda je někdo z komunity z Liberecka? Vím, že spousta lidí to má dobře dostupný na whisky akce a bary na Olomoucku, v Brně nebo případně v Praze. Ale chodí sem někdo od Liberce? Není tu totiž jediný místo kam na whisky zajít, kde se potkat s whiskařema atd.
Jezdit na většinu akcí z Liberce není v mých silách - čas, dlouhá cesta, dovolená atd...
Uživatelský avatar
Duthoron
Znalec
Znalec
Příspěvky: 765
Registrován: 27 kvě 2013, 21:15
Bydliště: Varnsdorf

Re: whisky v Liberci

Příspěvek od Duthoron »

Ahoj o nikom nevím, nejblíž budu asi já (Varnsdorf) a Hunter (Česká Lípa)...
zigi
New-make
New-make
Příspěvky: 58
Registrován: 02 lis 2021, 11:33

Re: whisky v Liberci

Příspěvek od zigi »

a předpokládám, že jak Vanďák tak Lípa jsou mrtvý co se whisky týká
Uživatelský avatar
Duthoron
Znalec
Znalec
Příspěvky: 765
Registrován: 27 kvě 2013, 21:15
Bydliště: Varnsdorf

Re: whisky v Liberci

Příspěvek od Duthoron »

Pokud myslíš večerní posezení, tak absolutně :( (teda u nás na lidovce mají osmiletý Gold Cock). Ohledně nákupů je ve Varnsdorfu menší Travel Free a o 30 km dál v Rožanech velký Travel Free a Velta Free shop.

Leda založit si nějaký Whisky club a občas se sejít ....
zigi
New-make
New-make
Příspěvky: 58
Registrován: 02 lis 2021, 11:33

Re: whisky v Liberci

Příspěvek od zigi »

no myšlenka whisky clubu mě napadla. Dokonce jsem měl vymyšlenej řekl bych rozumnej a unikátní koncept, s právníkem jsem pořešil legislativu a dokonce jsem měl rozjednaný slušný prostory v Liberci.
Ale co čert nechtěl, automotiv je teď nejistej a mám na cestě dítě takže tenhle plán musim prozatim odložit. Pravda je, že byl docela finančně i časově náročnej. Ale kdyby se tu na severu mělo do něčeho rozumnýho pustit, neměl bych problém se zapojit.
zigi
New-make
New-make
Příspěvky: 58
Registrován: 02 lis 2021, 11:33

Re: whisky v Liberci

Příspěvek od zigi »

Tak mi to nedalo a rozhodl jsem se, že v Liberci udělám malou soukromou degustaci pro pár známých a jejich známé. Chtěl bych pro začátek udělat degustačku láhví, který mám rád a tak aby si každej přišel na svoje.
Mám zajištěnej salonek v hotelu Petra. Nějaký vody, malej snack. Možná připravím i nějakou prezošku. Rozhodně nejsem na takový úrovni jako místní jádro. Jde mi čistě jen o to, že v Liberci prostě není kam zajít na whisky a s kym si popovídat a troufám si říct, že uplně mimo snad nejsem co se znalostí týká.
Bude to 23.9. v hotelu Petra. Cením si to na 700 kč abych nebyl tak moc v minusu. Lahve dám asi tyhle tak aby tam bylo od všeho něco a každej si tam mohl najít co mu bude chutnat.

Deanston 12 jako zástupce ex-bourbon
Benromach Chateau Cissac (asi koupim i láhev toho vína na košt)
Glenallachie 15Y jako zástupce sherry
Gold cock plantation rum jako zástupce méně často používanýho sudu
Ardbeg Corryvreckan na kouř
Pak asi nějakej tajnej vzorek

Kdyby tu byl někdo od Liberce a chtěl se zúčastnit ať dá vědět. Nejsem profík, chci jen příležitost dát si něco v Liberci
zigi
New-make
New-make
Příspěvky: 58
Registrován: 02 lis 2021, 11:33

Re: whisky v Liberci

Příspěvek od zigi »

zigi
New-make
New-make
Příspěvky: 58
Registrován: 02 lis 2021, 11:33

Re: whisky v Liberci

Příspěvek od zigi »

Včera jsem uspořádal svoji první degustačku. Myslim, že to bylo docela fajn. Dorazil i jeden člověk odtud z fóra.
Asi zase něco vymyslim někdy příště. Kdyby se chtěl někdo přidat, dejte vědět.
IMG_20220923_180704.jpg
IMG_20220923_180653.jpg
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: whisky v Liberci

Příspěvek od nidan »

:clap: :clap: :clap:
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: whisky v Liberci

Příspěvek od salam15 »

Moc lidí teda podle fotek nedorazilo (počítám, že ten jeden člověk z fóra jsi byl ty) snad to bude příště lepší. Ale dost vtípků - respekt ! Jaký byl line-up?
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Odpovědět