H by Hine Cognac

Odpovědět
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

H by Hine Cognac

Příspěvek od Nethar » 09 bře 2012, 20:21

H by Hine je VSOP cognac. Je to směs asi 15-20 koňaků, nejmladšímu z nich jsou 4 roky.
hByHine.jpg
hByHine.jpg (12.96 KiB) Zobrazeno 1960 x
Dneska jsem zkusil tři vzorky brandy a řádně je prozkoumal a propátral. Zklamán jsem nebyl ani u jednoho a každý přitom nabídl naprosto odlišný zážitek. Nejsem v brandy profík, doteď jsem pil většinou jenom nějaké levnější kousky, tady jsem ale velice spokojený a nadávat nemůžu ani na jeden. Testoval jsem:
H by Hine - cognac
Clos Martin XO 15y Old Folle Blanche - armagnac
Van Ryns 10y - brandy z Jihoafrické republiky

A výsledek pro H by Hine?
Aroma: Dosti výrazný, exoticky kořeněný, med, roibos, pomerančová kůra.
Chuť: V ústech dále rozvíjí příběh koření à la roibos, nejprve mi přišel dost ostrý až nahořklý, ale byl to jenom prvotní šok, pak přetrvává v dřevitě nahořklé příjemné kořenitosti.
Dozvuk: V dozvuku není přehnaně sladký, oříšky a příjemný druh hořkosti, napadá mě vyschlý pomeranč či vyschlý grep :-)

Seřadit vzorky popořadě by byl příliš těžký úkol, protože jsou charakterově opravdu velmi odlišné a každý zaujme trochu něčím jiným. Zatímco vítězem vůně je pro mě asi až trochu překvapivě nejméně výrazný Van Ryns, v ústech si nejvíce vychutnávám H by Hine a dozvuk vaječného likéru mě dostává u Clos Martin.
Moje první větší zkušenost s lepší brandy, skoro si říkám, jestli tohle pití nezaujme čestné místo hned za skotskou whiskou po boku rumů, protože mě velmi zaujalo, narozdíl od bourbonů, irské whiskey, vodek a já nevím, co jsem to všechno v poslední době zkoušel znovuobjevit.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Kobalt
Znalec
Znalec

Re: H by Hine Cognac

Příspěvek od Kobalt » 28 říj 2016, 23:58

Kupovali jsme láhev kamarádovi k narozeninám, takže se pak naskytlo pár možností si ho společně vychutnat.
Alkohol:40 %
Aroma:Měkké hrozny, uleželé hrozny, sladké dřevo a hořká čokoláda, jemné koření, sušší dřevitost, staré sudy od vína, medovost, sladké ovoce (jablka?).
Chuť:Harmonická. Staré dřevo, jemná sladká dřevitost, jemná hořká čokoláda, stopy ovoce.
Dozvuk:Staré dřevo, hořká čokoláda, málo sladké tmavé hrozny, suché dřevo.
Shrnutí:Silný a jemný, intenzivní a vyvážený. Méně sladký. Mohu jen doporučit, kvalitní zážitek.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Odpovědět