Longrow CV

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Longrow CV

Příspěvek od Nethar » 23 úno 2011, 19:27

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Longrow CV

Příspěvek od Nethar » 25 dub 2011, 14:33

http://www.springbankwhisky.com/longrow/
longrow_cv.jpg
longrow_cv.jpg (15.58 KiB) Zobrazeno 4650 x
Jedna z trojice Springbanku - Springbank "dva a půl krát destilovaný", kouřový Longrow dvakrát destilovaný a třikrát destilovaný ovocný Hazelburn. Uvidíme, čím nás v budoucnu překvapí Kilkerran.

Longrow je rašelinový kousek Islay charakteru, avšak z Campbeltownu. Za kouřovou clonou jsou ukryté sladší vanilkové tóny.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 03 čer 2011, 15:50

Aroma:kouř, hořká játra, zoologická zahrada, karamely a punčové řezy, mírná nakyslost
Chuť:kouř je mnohem výraznější než ve vůni, trocha nahořklého pepře, vanilka a citrón
Dozvuk:dezinfekční dozvuk, všechno je takové ostřejší a kratší, asi spíše mladší whisky; ze všeho zůstane takový až divně přeslazený dozvuk, který mi příliš nesedí
Shrnutí:jde na to dobře, pro mě příjemné pití rašelinového stylu, ale chybí mi tam trocha něžnosti na jazyku. Směr dobrý, ale ne tak zhrurta pánové!

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 19 pro 2011, 20:59

Díky výměně vzorků s Netharem jsem měl možnost ochutnat Longrow CV, a rovnou prozradím, že to nebylo vůbec zlé.
Barva:
Aroma:Nasládlá rašelinová vůně v lehčím stylu je první dojem, při bližším zkoumání vykoukne ostřejší pálivé koření.
Chuť:V chuti peprně kořenitá, závan rašeliny, hřebíček s pepřovým závěrem.
Shrnutí:Hodně slušná whisky.
Body:84
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 30 pro 2011, 14:46

Tak vcera lahev padla v ramci treninku na Silvestr. Mohu potvrdit, ze jeji ztrata me mrzi, i kdyz ztraceni bylo samozrejme prijemne. Je to Islay styl a je to pochoutka.

Žiži
Znalec
Znalec

Příspěvek od Žiži » 04 úno 2012, 19:21

Tak já si dovolím připojit své poznámky z ochutnávky téhle dobroty.
Barva:
Alkohol:46 %
Aroma:rašelina, kouř, limetky a další citrusové ovoce (grapefruity, pomeranče), sladká vanilka
Chuť:rašelina, kouř, citrusové ovoce, vanilka, trocha koření (hřebíček)
Dozvuk:spíše dlouhý, rašelina a kouř, citrusové ovoce, vanilka, koření (opět hřebíček), po chvíli se objeví tabák
Shrnutí:pro mě zatím nejlepší Longrow co jsem pil (pravda moc jich nebylo, ale...), chuť celkem věrně kopíruje vůni (a tak to mám rád), s vodou je sladší v chuti, ale v závěru se objevuje trocha dřeva, osobně ji mám radši neředěnou, ale proti gustu...
Body:88
Naposledy upravil(a) Žiži dne 04 kvě 2012, 22:02, celkem upraveno 2 x.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 04 úno 2012, 19:32

Kdyžtak se Žiži nestyď přidat nějakou lahvinku, Longrow jsme tu měli zatím jen jednu, je to pole neorané, za příspěvek budou jistě všichni rádi!
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Žiži
Znalec
Znalec

Příspěvek od Žiži » 04 úno 2012, 19:46

Postupně sem (myslím obecně na fórum) přidám pár lahví co jsem ochutnal, ale jen u těch lahví u kterých mám nějaké poznámky. Co se týká Longrow tak to bude 10-letá ročník 1992. Ostaní Longrow jsem ochutnal v brněnském WS (vím, že jsem něco ochutnal ale už si nepamatuju co to bylo), bohužel bez poznámek.

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 05 črc 2012, 14:39

Aroma:sůl, sůl... a když se vyhrabeš z hromady soli, tak ucítíš slabý závan shnilýho sena
Chuť:sůl
Dozvuk:slaný a trvalý... prostě žízeň, sůl, smäd
Shrnutí:Tak tohle byl můj první Campbeltown a byl jsem na něj velmi zvědav. Nicméně musím přiznat že z něj jsem tak trochu na rozpacích. Whisky je to bezesporu kvalitní a rozhodně stojí za ochutnání, ale mojí oblíbenou (ale znáte to... Nikdy neříkej nikdy) se asi nestane. Tak nějak ve mě evokuje dojmy jako poušt, Tuarégy, Aralské jetero, smrt žízní, planetu Duna, atd., atd.,...
Body:83
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 03 zář 2012, 10:07

Otevřel jsem po "sto letech" svůj zápisníček a vykoukly na mne poznámky ze začátku prázdnin.. ;)
Velikost:vzorek
Aroma:Kouř, dřevěný prach jako ve stolárně, lehce kafr s mandlovým aroma do pečení..
Chuť:jemná a hebká..převážně kouřová.. dřevo v kombinaci s velmi lehkou zemitostí
Dozvuk:hřejivý a stále jemný přestože kouř začíná štípat.. dřevo bez hořkosti a místy zase ty mandle což může působit nasládle
Shrnutí:výrazně kouřová a přesto neočekávaně jemná whisky mám tady poznámku, že v jednoduchosti je síla.. tahle whisky mi prostě a jednoduše chutnala..testoval jsem na slepo a Netharovi děkuji za vzorek :handgestures-thumbupleft:
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Odpovědět