Talisker 30 yo 2021

Odpovědět
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Talisker 30 yo 2021

Příspěvek od salam15 »

343859-big.jpg
343859-big.jpg (11.65 KiB) Zobrazeno 627 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/194124
Alkohol:48,5 %
Aroma:Jemně taliskerové, zastřené, broušená kůže. Čas nemá na rozvoj vůně nějaký dramatický vliv. Od začátku to voní pěkně, ale je to takové "za závojem" či jak to říct.
Chuť:Kyselkavost taliskeru je tu, je tu i pepř a kouř (vlastně docela dost na 30 yo whisky), hřmění sopky je hodně vzdálené ale je tam též ;)
Dozvuk:Dlouhý, taliskerový (co na to říct)
Shrnutí:Tohle byl jasný Talisker, ale starší, proto ta zastřená vůně i chuť, ale moc fajn a dobrý - taková jemnější 18 yo. Udělalo mi to radost a vlastně asi víc než 30 yo z roku 2008, kterou jsem taky měl, ale ta mě tehdá celkem zklamala.

Ochutnáno v rámci poloslepého flightu velmi nesourodých vzorků (věděl jsem, jaké 4 vzorky budu pít, ale nevěděl jsem, co je v které sklenici), které se mi tu sešly v poslední době. Za vzorek děkuji Nidanovi.

Umístil se na sdíleném prvním místě s Bunna Habán Krutá Máňa - obě tyhle whisky mi dneska večer fakt sedly, každá jinak a nejspíš proto jsem se nemohl nemohl rozhodnout, kdo je vítěz. Na jednu stranu je to smutné, že Talisker 30 yo chutná "stejně dobře" jako NASka pro Travel Retail, ale takový už svět whisky zkrátka je ;)

Na druhou stranu je to super, že si můžete stejný zážitek, kterého docílíte nákupem láhve za 950 EUR, můžete dopřát flaškou za 60 EUR. Tak nějak mám vůbec dojem, že Bunna je z Islay palíren poslední dobou ta nejlepší ;)

Talisker a Máňa první, Knockdhu 9 yo od Maltmana 3. a Tomatin 21 yo 4.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Talisker 30 yo 2021

Příspěvek od nidan »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/194124
Alkohol:48,5 %
Aroma:jemná, ovocná, kouř je jakoby pryč a vystupuje krásné ovocné sladkokyselé, po čase si ale Talisker vezme slovo zpět, píchne i přes procenta do nosu, přidá se černý pepř a zavoní starý popel
Chuť:příjemně nasládlý, velmi ovocný - šťavnatý, lehce pepř, todle je přesně profil který se stává se starší kouřovkou, kouř se vytratí a zůstane úžasná ovocnost
Dozvuk:dlouhý, ovocný, v dokončení typický pepř a zase vystrkuje růžky výrazný popel, a na konec se rozloučí hrdý Talisker
Shrnutí:podobně jak u salama mne verze co sme ochutnali v rámci jednoho klubu nezaujala, tady sem nadšenej, je to božská 18yo na steroidech, ale cena je na steroidech taky, škoda...
Odpovědět