Highland Park 16 yo Wings of the Eagle

Odpovědět
midlo
New-make
New-make
Příspěvky: 145
Registrován: 20 úno 2022, 10:04

Highland Park 16 yo Wings of the Eagle

Příspěvek od midlo »

highland-park-16yo-wings-of-the-eagle.jpg

Highland Park 16 Wings of the Eagle

Rok ochutnávky:2022
Velikost:Zatím půl lahve
Dojem:Suprová jemná lehce pitelná whisky. Zapamatováníhodná, neexceluje intenzitou ale charakterem, a ten je u nosu sladce dřevitý, meruňkový a velmi příjemný, malinko skořicový, ale trochu slabý, a chuť na vůni navazuje ještě větší nevýrazností, kdy ta jemná šťavnatost velmi příjemné a málo výrazné povahy přechází do jemně štiplavě dřevitého, lehce kořenitého a výrazněji ovocného mlasknutí. To ve vás vzbudí pocit, že je to super, ale intenzita chybí a chcete si dát ještě a ještě, aby toho bylo víc a ono to zůstává jemné. Jemné a příjemné a najednou vidíte že ta lahev mizí před očima. Je to taková lepší dvanáctiletá whisky, která hladí jako nejhladší lowland ale navíc má ovoce a trochu dřeva, trochu orientálního koření, šťavnatost... Podobný pocit jsem měl z Springbanku 15, ale ten finišoval do plného super závěru, a tato zůstává jemná a nedá intenzivní finiš, jen odérek jemné skvělé chuti, skoro jako pocit, ve kterém možná až moc dominuje dřevo. Přesto je super. Už se těším na 15ku a 16 twisted tattoo, ale tuhle dokoupím. Velmi dobré jemné pití. Po ochutnání HP16 Twisted Tattoo upravuji hodnocení na 87.
Body:87
Zásoby doplněny :)
B97E53F6-3693-478E-9D4B-5577D17F2A5C.jpeg
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Highland Park 16 yo Wings of the Eagle

Příspěvek od lalos »

IMG_4735.jpeg
IMG_4735.jpeg (13.08 KiB) Zobrazeno 325 x
Info: Nasbíralo se mi doma osm vzorků Highlad Parků, jejich čas nastal.
Šestnáctileté plnění pro duty free. Byly použity sudy po sherry z evropského dubu.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/114744
Web:https://www.highlandparkwhisky.com
Alkohol:44,5 %
Barva:
Velikost: vzorek z WF2022
Aroma: Ve vůní stejný styl jako medvěd a vlk. Vanilka, koření, sherry, blendovitost.
Chuť: Jak řada postupuje, tak whisky je silnější a sušší. Tady už je to suché dost, dřevo, piliny, vanilka.
Dozvuk: Delší, zpoza dřeva a suchosti v chuti vylízají sherry tóny.
Shrnutí: Nějakých 2300,- za sedmičku, to je nesmysl. Ten posun oproti medvědovi a vlkovi tam objektivně je, ale není tak výrazný, aby tu cenu obhájil. Za mě tato série není to pravé ořechové. Já bych ty lahve nebral.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Highland Park 16 yo Wings of the Eagle

Příspěvek od Hunter »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/114744
Barva:
Alkohol:44,5 %
Aroma:Lesní med, citrusy, větrovost, jehličí, broušená kůže, dřevo, kandované ovoce, sušené meruňky, vřes. (87 b)
Chuť:Težší styl dřevitosti, citrusy, lesní med, krémová. Větrová dochuť. V úplném závěru popelnatá. (85 b)
Body:86
Shrnutí:Dobrý panák k posezení u krbu. Vzorek dovezený z Malé Morávky 2021.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Odpovědět