FajnKoš.cz

Tipy na zajímavé obchody, zkušenosti s nimi, slevové akce, apod.
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1093
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: FajnKoš.cz

Příspěvek od Walter »

Rob1980 píše: 23 srp 2022, 14:21
joy píše: 22 srp 2022, 21:41 Kde berete, kolik je ks skladem?
Já vzal jen jednu, je to škoda ? Měl jsem vzít víc ? Kolik berete vy ostatní ?
:doh: Proč myslíš, že je ta lahev za tak příznivou cenu? Protože chtějí nalákat ty, co ještě nevědí, nakolik je alkohol zrádný! Drž se Netharova doporučení! Podívej, třeba takový Mirek. Téměř každý zdejší člen si na na něj vzpomene, když řeší velikost ideálního vzorku. A tento Mirek, ano, někteří tomu stále nevěří, rozprodává snad celou svou sbírku.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: FajnKoš.cz

Příspěvek od Nethar »

No takhle, on ji nabízí k prodeji a každý den pak píše, kolik lahví ubylo. Nikdo vlastně neví, jestli ji rozprodává ;-)
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: FajnKoš.cz

Příspěvek od joy »

Rob1980 píše:
joy píše: 22 srp 2022, 21:41 Kde berete, kolik je ks skladem?
Já vzal jen jednu, je to škoda ? Měl jsem vzít víc ? Kolik berete vy ostatní ?
No, Robe, co od te lahve ocekavas? Jestli cekas, ze je investicni, tak to te zklamu. Pokud to mas na piti, tak za ty penize je to fajn lahev. Ta cena je tak nizka, ze jsem ji nikde ani v zahranici nevidel levneji.
Tato nova 16 sice nedosahuje kvalit te stare 16 z edice Flora & Fauna, ale jak jsem psal vyse, je to dobre piti.
Jestli koupit vice lahvi? To zalezi, jak to mas s Mortlachem a zvlaste s novymi edicemi. Navic je to vzdy invidualni zalezitost, kazdemu chutna neco jineho.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: FajnKoš.cz

Příspěvek od Nethar »

Než koupíš víc lahví, doporučuju nejdřív smích veverky: https://youtu.be/Rm2KiQH3P-c
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: FajnKoš.cz

Příspěvek od Mirek »

Walter píše: 23 srp 2022, 16:20
Rob1980 píše: 23 srp 2022, 14:21
joy píše: 22 srp 2022, 21:41 Kde berete, kolik je ks skladem?
Já vzal jen jednu, je to škoda ? Měl jsem vzít víc ? Kolik berete vy ostatní ?
:doh: Proč myslíš, že je ta lahev za tak příznivou cenu? Protože chtějí nalákat ty, co ještě nevědí, nakolik je alkohol zrádný! Drž se Netharova doporučení! Podívej, třeba takový Mirek. Téměř každý zdejší člen si na na něj vzpomene, když řeší velikost ideálního vzorku. A tento Mirek, ano, někteří tomu stále nevěří, rozprodává snad celou svou sbírku.
Třeba takový Mirek totiž ví, že požívat alkoholické nápoje je velmi ošklivý zlozvyk :mrgreen: . A proto opravdu rozprodává celou svou sbírku a s otcovským nadhledem přenechává tuto činnost mladším a perspektivnějším alkoholikům. :lol: :lol: :lol:
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: FajnKoš.cz

Příspěvek od Mirek »

Nethar píše: 23 srp 2022, 16:59 No takhle, on ji nabízí k prodeji a každý den pak píše, kolik lahví ubylo. Nikdo vlastně neví, jestli ji rozprodává ;-)
Každý týden, tak výkonnej nejsu. Víc než flašku denně prostě nedám :mrgreen: .
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1093
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: FajnKoš.cz

Příspěvek od Walter »

Rob1980 píše: 23 srp 2022, 14:21
joy píše: 22 srp 2022, 21:41 Kde berete, kolik je ks skladem?
Já vzal jen jednu, je to škoda ? Měl jsem vzít víc ? Kolik berete vy ostatní ?
Za daných 1 375 Kč je ta 16letá Mortlach výborná koupě. Ostatní tuzemské nabídky se většinou pohybují na dvojnásobku (a nejpříznivější nabídky v Německu začínají na ceně kolem 1 850 Kč). Jenže oproti legendárnímu plnění 16leté Mortlach ze série Flora & Fauna jde přece jen, alespoň dle respektovaných recenzentů, o trochu odlišnou whisky. Když v roce 2018 vyšla 16letá "Distiller’s Dram" na trh, strhla na sebe velkou pozornost. Jak moc bude podobná té opěvované předchůdkyni? Nepůjde jen o mnoho povyku pro nic? Posléze se ukázalo, že jde o whisky taktéž velmi dobrou. Ale co čert nechtěl, postupem času začaly vyplouvat na povrch informace, že další várky už těm prvním tak nějak neodpovídají kvalitou. A tady jsme v momentu, kdy i někteří její původní příznivci znejistěli. Šlo jen o tah výrobce nalákat na novou edici, přičemž si nechal záležet jen na prvních várkách? Nebo jde jen o planý poplach? Ono udržet top kvalitu u jedné konkrétní "16leté" (nebo jinak staré) whisky po dlouhá léta není lehká věc. Záleží na mnoha proměnných (viz třeba kvalita vstupních surovin, sudů, atd.). Toho si je nakonec vědoma většina producentů.

Jinak řečeno, jestli předpokládáš, že by Ti 16letá Distiller’s Dram mohla chutnat, nebo chceš jen nějaké solidní plnění v podání Mortlach vyzkoušet, směle do ní. Určitě jde o zajímavější volbu než 14letá Alexander's Way. Pokud ale nad touto "šestnáctkou" přemýšlíš jako nad investicí, těžko soudit, nakolik, a zda vůbec, si vydobude podobné postavení jako ta předešlá.
Uživatelský avatar
Martin2
Znalec
Znalec
Příspěvky: 340
Registrován: 26 úno 2021, 22:41
Bydliště: kousek od HK

Re: FajnKoš.cz

Příspěvek od Martin2 »

A nebo selsky: když to stojí půlku než všude jinde (v ČR) tak koupím přece dvě.
1. jednu otevřu a když mi bude chutnat mám v záloze ještě jednu flašku za super peníze
2. když mi chutnat nebude můžu tu druhou flašku prodat - teoreticky za dvojnásobek takže jsem udělal zkušenost zadarmo
3. mi vychází že se dvěma nemůžu "prohrát" ale když koupím jen jednu otevřu ji a nebude mi chutnat mám problém a provar...
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
Znalec
Znalec
Příspěvky: 668
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: FajnKoš.cz

Příspěvek od Petr KomáreK »

je o ní nějaký velký zájem
nakonec jsem také neodolal a dneska si jí došel v Praze vyzvednout
paní říkala, že je o ně velký zájem, včera jí tam přivezli k vyzvednutí 9 kousků
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html
Uživatelský avatar
Wladass
New-make
New-make
Příspěvky: 162
Registrován: 26 lis 2020, 11:41
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: FajnKoš.cz

Příspěvek od Wladass »

Musím uznat, že perfektně zabaleno. V jedni chvíli jsem se i bál, jestli se k té láhvi přes tunu igelitu vůbec dostanu :)
Píšu recenze rumů na Rumrecenze.cz. Zajímá mě značkový alkohol.
Odpovědět