Suntory Yamazaki 12 yo

Jaké máte zkušenosti s japonskými kousky?
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 9662
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Suntory Yamazaki 12 yo

Příspěvek od Nethar »

Po delší době vkládám zase recenzičku, ale opět se na pár dní odmlčím, protože jsem střídavě nemocný a střídavě nemůžu pít kvůli drobnému sportování. Jsem trochu z formy - po nemoci a delším abstinování, takže se do tohohle vzorečku nepustím tak zhurta, jak mě to láká, abych mu zbytečně nekřivdil, protože dle všech dostupných informací by to měla být výborná whisky. Kdo jste už pil, doplňte své dojmy prosím.
yamazaki12.jpg
yamazaki12.jpg (16.54 KiB) Zobrazeno 2308 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/6016
Web:http://www.suntory.com/yamazaki/
Barva:
Alkohol:43 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:Na první přičichnutí velice příjemná a "čerstvá" vůně. Čokoládovo oříškové sušenky, že by s kokosovou náplní? Postupně však začíná působit až příliš lehce, pod úvodním závojem neskrývá nějaký hlavní trumf, který bych uvítal. Čerstvě ohoblované dřevo.
Chuť:Nakyslá dřevitá štiplavost, příliš mě neoslovuje. Není to pepřové, není to sladké, není to kouřové... nevím, co to je. Takové ovocné asi.
Dozvuk:Doznívá lehce, směs nedozrálého kyselejšího ovoce a poctivé mírně nahořklé dřevitosti.
Shrnutí:Yamazaki? Pro mě bohužel o dost horší než Yamazaki v osmnáctiletém nebo desetiletém provedení. První dojem ve vůni byl skvělý, ale pak už nic zvláštního - zatímco 10y i 18y na mě působily silně aromaticky - takový rumový/portský styl, tady se to překlápí spíš do jemné "irské" travnatosti.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět