Whisky Show London 2022

Setkání milovníků whisky, festivaly, ochutnávky, přednášky, ... (nikoliv slevové akce)
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Whisky Show London 2022

Příspěvek od nidan »

já sem si vybral na pití 150 věcí, které nemám srdce škrtat a on prudí s rumama :doh: :doh: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Whisky Show London 2022

Příspěvek od Nethar »

Tak whisky se držet samozřejmě budu, ale nemusím tři dny v kuse. Den navíc znamená, že můžu zvolnit a dva rumíky nebo tak něco neuškodí. Taková CalvadosWhisky minule byla jedno z nejlepších. José díky!
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Whisky Show London 2022

Příspěvek od tornado »

K těm mezcalům: stejně to budeš plivat, tak třeba u 102 zkus celou řadu. Co jsme tady mezi sebou testovali, tak se asi většina shodne na tom, že i v rámci jedné značky jsou docela znatelné rozdíly mezi jednotlivými verzemi.
Případně bych využil možnosti a ochutnal něco, k čemu se normálně asi jen tak nedostanu a naslepo bych lahev nekoupil. 113 tam má pár takových nevšedností: Gooseberry Eau de Vie 2021 (angreštovici jsem ještě neměl, takže zas můžeš machrovat :lol: nebo Capreolus Siegerrebe Grape Eau de Vie 2018, atd)
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Whisky Show London 2022

Příspěvek od nidan »

nechte ho být, už si kupuje domu vodku, brzo to tu přejmenuje na nothor.forum.cz
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Whisky Show London 2022

Příspěvek od Nethar »

Díky tornado, mrknu na to!
K tomu plivání - co je moc dobré, vypiju celé. Co není tak moc dobré, nedopíjím, abych měl sílu ochutnat další věci. Ale určitě ochutnám vše, tudíž projet celou řadu čehokoliv může být alkoholicky škodlivé :-)
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Whisky Show London 2022

Příspěvek od Kobalt »

josé píše: 26 zář 2022, 17:24 stánek 103
jenže * Black Tot Navy Rum / Last Consignment - viewtopic.php?f=29&t=6108 na něj asi dreamdramem plýtvat nebudeš chtít, ale zase je to hodně drahý a můžeš machrovat.
a tohle úplně pecka nebude * Black Tot Master Blender's Reserve - 2021 viewtopic.php?p=73253#p73253
V Paříži se aktuálně ochutnává 2022 ;) Podle prvních dojmů zatím nejlepší z těch tří (50th, 2021, 2022). U LC si stojím za tím, co jsem napsal, podrobnější info dodám po doplnění vzorku z vašich zásob :D
307559762_10226544893640244_7137014584712404808_n.jpg
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Whisky Show London 2022

Příspěvek od Nethar »

Whisky show byla skvělá. Tři dny v kuse už je to docela náročné, ale zase může být člověk víc v klidu, že to hlavní nejde nestihnout. Podrobnosti napíšu později v nějakém minireportu, pokud nebude někdo rychlejší a budu mít ještě pocit, že je to třeba :) Jsem na cestě vlakem domů. Čeká mě přepisování poznámek, vzpomínání, odpočinek :)

Díky nejenom pořadatelům, ti jsou zdaleka, ale i československé osádce, která se zúčastnila a kterou jsem zase jednou rád viděl při takové velkolepé příležitosti.

London, bejby!
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Whisky Show London 2022

Příspěvek od nidan »

si s dovolením odložím, jelikož by to nemělo zapadnout :lol:

Nethar

tři dny je moc, ale dva dny jsou málo, je to beznadějné


:clap:
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Whisky Show London 2022

Příspěvek od nidan »

Whisky show London 2022 v minutě a půl

https://www.youtube.com/watch?v=Z8HxwRBvbIo
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Whisky Show London 2022

Příspěvek od Nethar »

Fotovideo celé cesty, takže i s newhisky věcmi (hodně lahví, kde jsem si byl jistý s identifikací na WB, jsem ani nefotil): https://youtu.be/hv2oufYDX_k

Krátká verze: Whisky Show London 2022 se zdařila :-)

Podrobnější verze: Opět skvělý zážitek. Desítky ochutnaných premiových whisek, pěkné chvíle. Pokud nevíte, o co se jedná, a chcete si protrpět extra dlouhé video, tak jsem se o tom všem rozkecával v roce 2018: https://www.youtube.com/watch?v=vW4qh-2Mf-Y

Letos jsme vyrazili už ve čtvrtek, protože Show je už pro zájemce dokonce třídenní (pátek-neděle) a i když jsme občas cestovali zvlášť, naši hlavní skupinu tvořil nějaký pan Nethar, pan nidan a pan salam15. V Londýně jsme se ale potkávali i s dalšími světoznámými tvářemi - Petr Hošek, Zdeny, Andrej, Izzi, Serge Valentin, Dave Broom apod. :-)

Cesta je dlouhá, takže té byl zasvěcen čtvrtek, večer pivko v Brewdog Canary Wharf (kde jsme byli poblíž ubytování kvůli na poslední chvíli zrušenému AirBnb, což nám přidělalo starosti, Londýn byl celý vyprodaný asi kvůli maratonu) a spát.

Páteční dopoledne strávil každý jinak. Někdo se šel podívat na zavřený Bimber, já se zase po čase vrátil do British muzea za poznáním. Pivečko, pauza a pak už do fronty na Show.

V Londýně se pije jinak než na jiných festivalech. Máte zaplaceno vstupné a pak popíjíte vše, co seženete :-) Nějaké opravdu super drahé láhve jsou placené za takzvané Dream Dramy, ale to je pro ty nejmlsnější a nejbohatší, všechno co stojí za to a je zdarma se ani za ty tři dny nedá stihnout. Máte v jádru dvě hlavní možnosti (pominu-li divné možnosti typu "opiju se čímkoliv" nebo "budu si jen povídat"), buď se s každým vzorkem (cca 1 cl) budete párat a dlouze ho zkoumat jako obvykle a připravíte se tak o další úžasné whisky, nebo prostě pojedete výrazně víc rychle než je na degustaci obvyklé, poznámky zkrátíte (aspoň teda já si je prostě furt píšu) na nejnutnější minimum a dokonce ani nebudete vše, co není opravdová špička, dopíjet (dá se vylívat či plivat do přistavených spitoonů). Tím se sice budete chovat k tomuto ušlechtilému destilátu trochu jako barbar (kterých je Show plná), ale zase vás nebude muset mrzet, že jste ochutnali méně o 50 super vzorků, které už nikdy jindy nepotkáte, a které by tam tedy s mávnutím ruky nechal taky jedině necitlivý barbar :-) S takovým přístupem stihnete neuvěřitelné množství whisky a pokud si odpustíte těch posledních 10 vzorků, tak budete dokonce docela v pohodě, protože vypité množství každého vzorku je opravdu minimální. Já navíc dodržuju důsledně pravidlo po každé ochutnané whisky vypláchnout skleničku nejdřív vodou a pak si ji vodou naplnit a vypít.

Za tři dny jsem zvládl na show ochutnat 127 whisek, 1 calvados, 1 rum, 6 cognaců, 3 saké a 4 ovocné destiláty. Skoro ke všem whiskám mám poznámky, postupně je budu vkládat. Snažil jsem se trochu podrobněji než dřív a zároveň zpomalit, když jsem měl místo dvou dnů tří, ale není to jednoduché, prostě ta záplava všude je tak skvělá a je mi to líto to nezkusit. Než lovit ve skleničce další příchutě květin, radši si ozkouším něco dalšího. Ale pomohlo to k tomu, že člověk nebyl tak nervózní, jestli stihne všechno, co chce. Předem je znám seznam všech whisek (přes 650 whisek a navíc další destiláty), takže jsem si udělal soupis asi 70 kousků, co musím ochutnat, a pak druhý seznam toho, co můžu :-) V neděli jsem tedy už jenom mohl pít, ale nemusel :-) Nicméně pokud jsem ve 2019 před covidem zvládl cca 120 kousků za dva dny, tak nyní cca 140 za tři je dobré skóre a zvolnění se mi zdařilo (až na nedělní závěr :-)). Letos jsem si nedal ani žádnou masterclass, které bývají také skvělé, ale zase to jsou peníze navíc a čas, který nemůžete obíhat stánky. Bál jsem se, jestli bude tři dny co pít, ale bylo, i když asi pomohla covidová pauza, byl jsem na Show předtím 2018 a 2019.

Pátek byl kratší, oproti tradičním sedmi hodinám trvala show "jenom" pět hodin. Projel jsem velké množství vysněných lahví ze svého A (ty nejdůležitější) seznamu a k tomu už i nějaké doplňkové B na srovnání a tak. Obhlédl jsem show a plný whisky zážitků jsem ukončil se salamem a nidanem tentokrát v Brewdogu Tower Hill, který je hned u Show (Old Billingsgate Walk).

Sobota byl takový hlavní den. Už to byla plnohodnotná doba a ještě to nebyla víc unavená neděle, kdy jsem měl celé A přechutnané a jel na pohodu. Moc co víc psát nevím, hlavní budou recenze, které budu v dalších měsících a letech na fórum jako obvykle dávat. Jen můžu říct, že jsem si dával občas během show pauzy od whisky, když jsem měl ten den navíc, a prochutnal se salámem pár cognaců, pak zkusil sám nějaká saké a strávil jsem i příjemné chvíle povídáním u paní s ovocným stánkem ;-), kde jsem měl netradiční a zajímavou angreštovici, nic moc černý rybíz, dobrou ostružinu a výborné jablko z kaštanového sudu. Na závěr dnes zase do Brewdogu tentokrát celá československá výprava. Pak jsme lodí pod Tower Bridge popojeli s Jirkama "domů" do Canary Wharf, kde jsme si dali ještě další pivko a spinkat ;-)

Nedělní ráno bylo věnováno londýnskému maratonu. S nidanem jsme mrkli na vedoucí skupiny žen a mužů, mezitím se k nám přidal Andrej (salámovi bylo bohužel virózně blbě) a dorazili jsme k Whisky Show chvíli po otevření, takže už jsme nemuseli ani trpět ve frontě. Zajímavostí nedělního dne byl Talisker 44, momentálně nejstarší, je to taková naše tradice na Whisky Show. Ten byl za 5 Dream Dramů, jeden je zdarma každý den ke vstupence (takže jsem si je postupně sbíral do neděle), další se dají dokoupit za 10 liber a vychází to tak nějak z ceny lahve, za každých tisíc liber ceny jeden DD za panáka. No... BrewDog, The Ledger Building a spinkat :)

V pondělí zcela svěží a plný sil na snídani, po snídani metrem na letiště, letadlem do Prahy, autobusem na nádraží, vlakem do Olomouce, tramvají domů :-) Bylo to parádní, díky moc zúčastněným za společnost, opět jsem si to hodně užil!

Asi tentokrát nebudu sepisovat seznam všeho, co jsem ochutnal, bude to pak v recenzích (nebo jestli chcete, dejte vědět, nějak to sem nakopíruju), jen napíšu pár lahví, co mě tak nějak nejvíc zaujaly. Ne, že by byly nutně nejlepší, ale prostě nějakým způsobem mi víc uvízly v hlavě:

Macallan 18 yo Sherry - první láhev Show, slaďoučký dezertík, výborný starter :-)
Pulteney 23 yo 1998 GM - nečekal jsem moc, ale zachutnala
Kyrö Monbazillac - tak netradiční šťavnatě vitacitová vůně, podivně zvláštní, postupně směrem k dozvuku přibývá umělá hmota, to ne
Chichibu London 2021 - prostě chutnala
Paul John Mithuna - dobrá indická
Glenfiddich 26 Grande Couronne i vlastně Glenfiddich Orchard Experiment - letos dobrý, jemné, ale chutnalo
Redbreast 27 yo - paráda
Braes of Glenlivet 25 yo - nečekal bych, ale dobrá
Dumbarton 21 yo 2000 Watt - jedna z nejzajímavějších whisek Show pro mě - stará grainka ze sudů z Islay, takže rašelinná (až v chuti), netradiční kombinace, která výborně funguje
Balvenie 21 yo The Second Red Rose - zase velmi jemná a přitom bohatá whisky, chutnala i s příběhem od paní z 5 cm
M&H Apex série - některé velmi dobré
Talisker 44 yo Forests of the Deep - no tradice, no
Odpovědět