Whisky Show London 2022

Setkání milovníků whisky, festivaly, ochutnávky, přednášky, ... (nikoliv slevové akce)
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Whisky Show London 2022

Příspěvek od tornado »

Nethar píše: 05 říj 2022, 15:56 netradiční a zajímavou angreštovici, nic moc černý rybíz, dobrou ostružinu a výborné jablko z kaštanového sudu
:clap:
Na tu recenzi angreštovice, tak na tu jsem zvědavý ;)
matus.krizan
New-make
New-make
Příspěvky: 132
Registrován: 29 lis 2017, 13:33
Bydliště: Praha

Re: Whisky Show London 2022

Příspěvek od matus.krizan »

No tak pridám nejaký ten minireport aj ja. Stretol som na festivale dvoch Čechov, ale ani jeden z nich nevedel, čo je to whisky forum :D
My sme boli s kamarátom len na piatok, mysleli sme si, že v sobotu nebudeme chcieť whisky ani cítiť, čo bola škoda. V sobotu sme síce whisky naozaj nemohli ani cítiť, ale v nedeľu by sme si znova išli niečo ochutnať. Na budúci rok plánujeme prísť na piatok a nedeľu :lol:

Nie som taký strelec, ako nethar, aby som natestoval cez 100 vzorkov, ale v piatok som zvládol okolo 40. Sústredili sme sa viacmenej na veci, ktoré by sme si vedeli neskôr zohnať na domácej pôde.
Môj dream dram bol Ben Nevis 31 Old&Rare od Hunter Laings - výborná whisky, ale 1cl je naozaj málo na akékoľvek preskúmanie.
Môj favorit z toho, čo sa nalievalo zadarmo :D bol Deanston 21yr Organic 2000 - skvelá hutná whisky, až to núti požuvať; tóny medoviny, včelieho vosku, vanilky. Proste bomba
Okrem toho som ochutnal:
V port Askaig stánku:
- Linkwood 10 48% - neuchvátil, mladá whisky na 10 rokov
- Linkwood 14 2008 58,9% - lepšia vzorka, s vodou by sa s tým pracovalo lepšie, bohužial nebola.
- Clynelish 26 1995 50,7% - sherry bomba, výrazná sherry vôňa, v chuti sladké drevo, silný vplyv sudu

Pokračovali sme ochutnávkou sherry:
Glenfarclas 15, Glenfarclas 25 - klasika, ale chcel som kamarátovi, ktorý nemá toľko odpité, ukázať rôzne verzie sherry whisky. Glenfarclas mi príde vo všeobecnosti dosť ostrý, aj 25. Whisky, na ktorú treba mať špecifickú náladu
Bunnahabhain 25 - Rovnako neuchvátila, na 25 chutila mlado. Príjemná sherry bunna, ale inak len ok
Pokračovali sme vyššie spomenutým Ben Nevis 31 za 2 dream dramy. Zbožňujem Ben Nevis, skvelý zážitok, ale nabudúce sa budem radšej sústrediť na fľašky za 1 dram.
Macallan 18 - výborný dezertík, v chuti aj vôni, ale za tú cenu sa môžu strčiť niekam
Dalmore 15, Dalmore Cigar malt
Glendronach 15, nič iné nemali :'(
Kavalan Fino Solist Cask Strength - toto by bola skvelá whisky, ak sa človek dokáže pohrať s vodou. Na festivalové pitie príliš komplexná

Po tejto veľkej obete, keď som predstavoval a pil veci, ktoré väčšinou poznám, sme sa vydali k Deanstonu
Deanston 18 - skvelá whisky, všetko čo je Deanston 10, ale koncentrovanejšie. Škoda tej ceny v ČR
Deanston 21yr Organic 2000 = bomba, viď vyššie

V stánku Diageo sme napili veci, na ktoré sme príliš lakomí doma :D
Talisker 18, Talisker 25 - obe whisky výborné, ale za tú cenu by som čakal omnoho viac. Bohužiaľ pri stánku neboli veľmi zhovorčiví, tak som sa nedozvedel, prečo už nepredávajú 57 north
Blue Label Legendary Eight na vyčistenie chuti, príjemný blend, na také večerné pitie, ale nie za 10 tisíc korún :roll:
Mortlach 20 - zaujímavé, chcelo by to ale na preskúmanie väčšiu vzorku, čo som sa hanbil vypýtať :?

Po tomto sme sa vrátili k Tobermory/Ledaig, kde sme otestovali hádam všetko.
Porovnávačka Ledaig 10 a 18, mne z toho vychádza ako výherca 10
Tobermory 21 - veľmi plochá whisky, viac poznámok nemám. Nezaujala

Z ďalších whisky už zápisky nemám, ale ešte sme stihli:
Whisky exchange Linkwood 11 (výborný), Fettercairn 16 (zaujalo), Glen Moray 2020 Amarone (dobrá whisky), Glen Moray 2014-2022 Oloroso (výborná whisky, teším sa na retail release), Caperdonich 25, Caperdonich 21, Highland park 18, nejaké Bruichladdichy a octomory, Nikka Yoichi (len povinná zastávka, aby sme mali checkbox pri niečom Japonskom. Úplne obyčajná whisky)

Ako ale vidím netharove zápisky, nabudúce to strihneme trochu viac independent smerom a vykašleme sa na veci, čo sa dajú kúpiť u nás :D
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Whisky Show London 2022

Příspěvek od nidan »

report:

ochutnaných whisky: 163
ochutnaných obskurností: 0
vypitých piv: 10
sežraných burgerů: 6
sežrané slaniny k snídani: 3,5 kg
navštívených masterclass: 2
navštívených palíren co byly otevřené: 0
navštívených palíren co byly zavřené: 1
navštívených obchodů s whisky: 4
podepsaných knih: 4
počet jízd lodí po Temži: 2
nejlepší whisky: Lagavulin 12 white horse
souboj Nidan vs. Serge Valentin - 4:0
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Whisky Show London 2022

Příspěvek od tornado »

nidan píše: 05 říj 2022, 19:01 navštívených palíren co byly zavřené: 1
Tak doufej, že tě nemají na kamerách :lol:
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Whisky Show London 2022

Příspěvek od Nethar »


tornado píše:Na tu recenzi angreštovice, tak na tu jsem zvědavý ;)
Děláš, jak kdybys to nikdy nepil.
Odpovědět