Prodloužený rumový adventní společný kalendář (PRASK) 2022

Obecně o whisky, z čeho a jak pít, apod.
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Prodloužený rumový adventní společný kalendář (PRASK) 2022

Příspěvek od Kobalt »

Jméno Prodloužený rumový adventní společný kalendář a zkratku PRASK jsem teď vytvořil, kalendář jsem ale netvořil já. Vzešel ze stejné iniciativy jako tajný whisky ježíšek, jen se vše uspěchalo, aby se z toho udělal adventní kalendář o 34 lidech a 35 vzorcích. Začali jsme dřív, první neděle byly dva vzorky, některé další dny budou též (mikuláš, štědrý den?). Vzorky jsou pouze očíslované, láhev se zveřejňuje až druhý den. Takže testuju poctivě naslepo.
A co jsme zatím ochutnali?
Foursquare Détente - hodně ovoce a karamelu. Vůbec jsem nepoznal FQ, osciloval jsem spíše kolem lehčí Jamajky, holt sudy po sladkém víně, ...
The Nectar Guyana AW Albion - Intenzivní nářez, ovoce a zelenina, nějaké estery, karamel. Hádal jsem Mhobu, Guyana je zajímavé překvapení.
NROJ LP Cambridge STCHE - Tohle já můžu, jasný Long Pond. Ovoce, žvýkačky, odlakovač,... mňam.
Hampden Pagos - Jasná Jamajka a nějaké sladké sudy - jemné estery, velká nálož ovoce, hodně víno a sladkost. Říkal jsem si hodně jako Hampden Pagos, ale...
Thompson Bros Worthy Park 2007 12 yo - Nezávislé WP, zatuchlé, až trochu technické, nějaké ovoce, nějaká sladkost ze sudu (jsem myslel). Nejdřív mě napadl nějaký Trinidad a sladký sud, WP jsem netipoval.
S.B.S Jamaica NYE-WK 2020 PX - Sladká jamajská bomba, ovoce, jemné estery, sladké víno, žvýkačky, perníkové koření. Tipoval jsem spíš něco jako TECA, New Yarmouth mě nenapadl.
RomDeluxe Long Pond 19 yo - Zvláštní rum. Šťavnaté, esterové, želé bonbony, karamel, banány. Osciloval jsem mezi Guyanou, Mhobou a Jamajkou...
Zacapa Reserva Limitada 2019 - První opravdu sladký rum, španělský styl. Karamel, káva, sušené ovoce, rozinky, sladké víno. Hádal jsem spíš Dominikánskou republiku. Ani mě nenapadlo, že po pauze od slazených rumů mi přijde Zacapa takhle moc sladká.
Havana Club 15 Gran Reserva - Ořechy, mandle, káva, nugát. Rozinky, tabák. Sladší, méně než Zacapa. Kubu bych netipoval, přišlo mi to na ní (opět) moc sladké.

poznatek číslo 1 - už občas nerozliším vyšší sílu rumu/whisky. Jsem na vyšší voltáže zvyklý a tak mi dobře vyzrálé kousky vůbec nepřijdou silné.
poznatek číslo 2 - po whisky a neslazeném rumu mám očividně problém správně určit míru sladkosti u doslazených rumů. Jazyk zapomněl.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
Simson
New-make
New-make
Příspěvky: 65
Registrován: 29 úno 2020, 18:55

Re: Prodloužený rumový adventní společný kalendář (PRASK) 2022

Příspěvek od Simson »

Syndrom spáleného jazyka. :)
Uživatelský avatar
Simson
New-make
New-make
Příspěvky: 65
Registrován: 29 úno 2020, 18:55

Re: Prodloužený rumový adventní společný kalendář (PRASK) 2022

Příspěvek od Simson »

Díky za recenze. Ty testované kousky jsou fakt poklady. K tomu se jednou dostat. 8-)
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodloužený rumový adventní společný kalendář (PRASK) 2022

Příspěvek od Kobalt »

Postupně sem budu posílat stručné a nefiltrované degustační poznámky, zároveň mám rozpracované i recenze na stránky, kde se rozepíšu jak o rumu, tak o těch chutích ;)

Včera to bylo prvních 7, ale poslat poznámky je rychlejší, než udělat celý článek :D
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
Simson
New-make
New-make
Příspěvky: 65
Registrován: 29 úno 2020, 18:55

Re: Prodloužený rumový adventní společný kalendář (PRASK) 2022

Příspěvek od Simson »

Už se těším. ;) :handgestures-thumbupleft:
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodloužený rumový adventní společný kalendář (PRASK) 2022

Příspěvek od Kobalt »

Dneska popřípadě zítra doplním zbytek degustačních poznámek, teď jsem u čísla 30.
Zároveň vypouštím recenzi Albionu: https://officers-lounge.cz/prask-2022-0 ... na-albion/
V úterý jsem pustil Détente: https://officers-lounge.cz/prask22-01-f ... e-detente/
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
Simson
New-make
New-make
Příspěvky: 65
Registrován: 29 úno 2020, 18:55

Re: Prodloužený rumový adventní společný kalendář (PRASK) 2022

Příspěvek od Simson »

Super recenze!
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodloužený rumový adventní společný kalendář (PRASK) 2022

Příspěvek od Kobalt »

"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
Simson
New-make
New-make
Příspěvky: 65
Registrován: 29 úno 2020, 18:55

Re: Prodloužený rumový adventní společný kalendář (PRASK) 2022

Příspěvek od Simson »

:handgestures-thumbup:
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodloužený rumový adventní společný kalendář (PRASK) 2022

Příspěvek od Kobalt »

"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Odpovědět