Whiskybraní

Zajímavé knihy, časopisy, ...
joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Re: Whiskybraní

Příspěvek od joy » 16 led 2019, 16:54

Tak ty kecy o palirnach mas v 1000006 dalsich knizkach, ne? A furt dokola a jak jsem se presvedcil, tak jeste s ruznymi informacemi (jsou v nich casove i mistopisne rozpory), tak proc to znovu rozpitvavat?

Jinak abych se do tebe jen nenavazel, i ja jsem pri cteni 3 a 4 dilu cekal, ze tam budou udaje o palirnach. Nejsou, no vem to cert.

Ze tam je vypis vsech plneni za nejake casove plneni? Opet - maji to i jine knizky, ktere se prodavaji a potykaji se se stejnymi problemy. Mimochodem jsem dnes jen tak z nudy listoval Svetem whisky a ty plneni, ktere tam maji uvedene tak z min. 50% uz nejsou pravda. Zase u Whiskybrani muzes za par let sedet a vzpominat, jake to bylo, kdyz existovalo plneni s uvedenim stari whisky.

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 16 led 2019, 17:15

Je to fakt, kecy o whisky jsou v mnoha jiných knížkách, proč to teda znovu cpát do čtyřdílného Whiskybraní, když tam můžeme rozebrat třeba Štefánika nebo Švejka ;-)

K té aktuálnosti - jasný, však to píšu, že je to nevýhoda knížek. Ale jako pohled do minulosti může být naopak zase i zajímavé. Ale upřímně řečeno, to se dá fakt číst v téhle podobě? Dá se v tom něco najít? Nešlo by to dát do nějaké tabulky třeba podle věku nebo něčeho?

Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy » 16 led 2019, 17:24

Tak styl tabulky ti to prodlouzi a mel bys to na 5 dilu.
Ale Nethare, to jsou spis dotazy na Svatu proc to a proc ono, my to asi nevyresime.
Ze je to neprehledny a autor zabiha od tematu tam ci onam, to uz se tu resilo xkrat.
Mas v podstate pravdu v tom, co pises. Ale asi to nijak nevyresime.
Muzeme byt vubec radi, ze neco takovyho vzniklo, o vyrobe tam toho je vic nez kde jinde a kdyz si vezmu, ze Svata si naklady na tisk platil sam... tak klobouk dolu.
A kdyz si vezmu, ze jsme v podstate prvni zeme, ktera se tim mohla prokousat, protoze je to psany cesky, tak to abych si odrizl skalp, abych mohl smeknout podruhy.

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 16 led 2019, 18:31

Já to vlastně ani nechci řešit, já to prostě recenzuju/kritizuju. Jsou lidé, co to plánují koupit, tak ať vědí, jestli to je to, co si skutečně představují. První dva díly super, třetí a čtvrtý díl slabý.

Že něco dá hodně práce neznamená, že je to užitečné. Ale znovu říkám, s čím už jsem začal - jednička a dvojka je cenností informací paráda. A poslední poznámka k tabulkám - radši pět dílů s tabulkama nebo 3 díly bez naprosto nepřehledných výčtů, než takovýhle čtyři.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

salam15
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od salam15 » 17 led 2019, 12:38

Jo, to je fakt, že se to nevyřeší, ale to evidentně není cíl. Já to vnímám tak, že tohle je místo, kde lze sdílet dojmy z knihy, a to se přesně děje. Za mě je to relevantní kritika a můj závěr je, že jednou si první dva díly půjčím v knihovně, ale kupovat to nebudu ;)
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 17 led 2019, 12:56

:D chci vidět tu knihovnu kde to mají, leda knihovnička u Nethara :D

salam15
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od salam15 » 17 led 2019, 16:24

SVK v Hradci Králové to má. A počítám, že ostatní vědecké knihovny v republice taky. Plus to musí mít Národní knihovna v Klementinu. A to vše díky povinnosti vydavatelů těmhle knihovnám poslat zadarmo jeden výtisk každé publikace, která vyjde ;)
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.

zombice
Znalec
Znalec

Příspěvek od zombice » 17 led 2019, 19:51

nidan píše:
17 led 2019, 12:56
:D chci vidět tu knihovnu kde to mají, leda knihovnička u Nethara :D
Jen v rychlosti z těch co vím jistě: NK ČR Praha, Moravská zemská knihovna Brno, Studijní a vědecká knihovna Hradec Králové, Středočeská vědecká knihovna Kladno, Vědecká knihovna Olomouc, Moravskoslezská věd.knih. Ostrava, Severočeská vědecká knihovna Ústí nad Labem ;-)

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 17 led 2019, 23:18

nooo, tak ted si to celkem zazdil :D

Odpovědět