Springbank 10 yo Pedro Ximenez Cask Matured

Odpovědět
nidan
Profesionál
Profesionál

Springbank 10 yo Pedro Ximenez Cask Matured

Příspěvek od nidan »

396388-big_resize.jpg
396388-big_resize.jpg (17.18 KiB) Zobrazeno 626 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/215605
Barva:
Alkohol:55,0 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:kyselý kouř, na Springbank dost výrazný, koření, plné, sušené ovoce, piliny
Chuť:olejnatá, kysele ovocný, juicy, minerálnost a pepř přechází přes popel k suchosti
Dozvuk:extra dlouhý, sušší koření, popel, hlavně pepř, minerální, kakao,
Shrnutí:měl sem možnost ochutnat když ta whisky byla v tom PX asi rok a musím říct že mi chutnala o něco více, takhle ztratila ze své mladosti a šťavnatosti ale je to skvělá whisky, na úrovni local barley sherry ale o 2/3 levnější
Body:88
LukeD
Profesionál
Profesionál

Re: Springbank 10 yo Pedro Ximenez Cask Matured

Příspěvek od LukeD »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/215605
Alkohol:55 %
Velikost:Vzorek
Aroma:Ovocné tvrdé bonbony, černý rybíz, karamel, vařená kořenová zelenina, třtinový cukr, javorový sirup, melasa a perníkové koření.
+H2O: Méně výrazná. Červené ovoce.
Chuť:Velmi hustá, až olejovitá, a velmi příjemná. Lehká kouřovost spojená se sladkostí. Černý rybíz, tmavý karamel, připálený toust, spálená kůrka chleba, cukrkandl, Toffifee a bílý pepř.
+H2O: Krémová. Mentolový bonbon, fondán a cukrová poleva.
Dozvuk:Suché a lehce větrové. Kakao a hořká čokoláda.
+H2O: Slupka kiwi, citronová kůra, tvrdý ovocný bonbon a stopa kouře.
Shrnutí:Abych byl upřímný, PX sherry zrání mne povětšinou moc nebaví, takže jsem neměl žádná velká očekávání. Pročež jsem pak byl o to příjemněji překvapen. Alkohol je navíc krásně integrovaný a neštípe. Sudovou sílu bych tak naslepo možná ani netipoval. Překvapila mě hlavně ta neuvěřitelná hustota na patře, s jakou se člověk jen tak nesetká. Mimochodem, upřednostňuju neředěnou verzi - přidání vody je v tomhle konkrétním případě spíše k neprospěchu.
Body:89
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Odpovědět