Quorhum 30 Aniversario Cask Strength

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Quorhum 30 Aniversario Cask Strength

Příspěvek od josé »

qrm30cs.jpg
qrm30cs.jpg (24.18 KiB) Zobrazeno 277 x
Info:rok lahvování 2018, Lote 4938, lahví 4000
Web:https://oliveryoliver.com
Alkohol:50 %
Původ:Dominikánská republika
Velikost:vzorek
Naslepo:ano 4 x Quorhum 30
Aroma:dřevo, papír, jablečné křížaly, burizony, lišejník, lékořice, kapka citronu. celkově utlumené. (b.1+/3)
Chuť:sladkost 0/3. suchá, drhnoucí, pikantní - 52%? třtina, karamel, výrazně dřevo. tak trochu do esterova. (b.3/4)
Dozvuk:sládne, dřevo, hrozinky, třešňový kompot, vanilka. (b.1+/2)
Shrnutí:nejmíň mi voněl. v chuti nejvýraznější. cognac finish? (b.0/1)
Body:6
slepý test čtyř rumů Quorhum s číslicí 30 na hrdle. jsou si podobné, rozdíly nijak brutální, všechny jsou ovocno-bourbonové. dobré, ale žádný trhák. čekal jsem víc.
moje pořadí: 1. CS, 2. základní, 3. Sherry, 4. Oporto.
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Quorhum 30 Aniversario Cask Strength

Příspěvek od Hunter »

Alkohol:50 %
Původ:Dominikánská republika
RumRatings:https://rumratings.com/rum/9043-quorhum ... th-30-year
Aroma:CS, o tom není od prvního přivonění pochyb. Hutná, silná, koncentrovaná vůně. Cedr, silně hřejivá kořenitost, broušená kůže, těžší dřevitost, silná čokoláda, za tím pak trocha láku od okurek, kopr, až do stylu US rye whiskey. (92 b)
Chuť:Co je v aroma, to najdete i v chuti. Vyzněním i mocností jsou vůně a chuť skvěle vyrovnané a tak jsou silně koncentrované i chutě, což je paráda. Cedr, kůže a čokoláda dominují. V dochuti pak lékořice, hořkosladké, špetka kyselkavosti. Tipoval jsem ve slepém testu 52%. (92 b)
Body:92
Shrnutí:Ochutnán s josém v rámci degustace sedmi rumů na naší lednové akci. Jednoznačně nejlepší kousek ochutnávky a vlastně i jeden z nejlepších rumů co jsem poslední dobou pil.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Odpovědět