Martell V.S.O.P. Medaillon

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 03 kvě 2012, 21:27

Nejstarším z velkých výrobců koňaku je firma Martell. Firmu založil Jean Martell v roce 1715, kdy opustil svůj rodný ostrov Jersey a objevil úrodnou oblast Charente. Osm generací rodiny Martellů se podílelo na rozvoji a budování prosperity a věhlasu firmy. Dnes je Martell druhým největším výrobcem koňaku.

Já měl možnost ochutnat V.S.O.P. Medaillon díky vzorku od Zomby.
martell.jpg
martell.jpg (14.34 KiB) Zobrazeno 1490 x
Barva:
Web:http://www.martell.com/
Alkohol:40 %
Aroma:Vůně přezrálých vinných hroznů, jemně kořenitá, marcipán a punčový řez. (83 b)
Chuť:Koňak bych asi netipoval, působí silněji, než na 40% alkoholu. Chuť je sice vyzrálá, ale s kořenitě nahořklým dozníváním, je dost zvláštní, připomíná mi kapky proti kašli a dokonce v něčem i fernet, dál bych rozkódoval v chuti lékořici. (77 b)
Body:80
Shrnutí:Po nadějné vůni, která mi celkem sedí, mě chuť příliš neuchvátila. Není to úplně můj styl, třeba Ararat mi přijde lahodnější, ale to už je o osobních chutích a preferencích. Jde i o zvyk, po delším sžívání bych se k Martellu třeba propil. Jsem zvědav na to, jak chutná Zombovi, kterému tímto za vzorek děkuji.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

zombice
Znalec
Znalec

Re: Martell V.S.O.P. Medaillon

Příspěvek od zombice » 05 bře 2014, 16:05

Barva:
Velikost:láhev
Aroma:Přezrálé ovoce (hrozny, švestky, fíky), sherry, příjemná :-)
Chuť:Nejdřív něco divně a nedobře kořeněnýho, pak uz jen koření..
Dozvuk:Hořké koření, na první napití agresivnější jak kdyby měl víc %, pak už ne. Ke konci na pozadí čokoláda.
Shrnutí:Kupováno kdysi jako nějaká výprodejovka kvůli návštěvám. Přiznám se, že jsem čekal něco o dost lepšího (hlavně v chuti). Nakonec to tak hrozný nebylo, část se vypila, zahučela ve vaření :-) ale brandy experimenty zatím opakovat nebudu...

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 11 říj 2014, 00:10

Web:http://www.martell.com/
Barva:
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:Ovocné, vanilkově navoněné, jinak spíše svěží než nějak hutně sladké. Jitrocelový sirup.
Chuť:Hladká, jemná, méně výrazná, ale zato krásně pitelná.
Dozvuk:Tady už je to dost sladké, výrazná čokoláda, rozinky, sirob.
Shrnutí:Ochutnáno tak naslepo, že jsem si myslel, že je to whisky. Přišla mi pravda dost navoněná, ale jinak jsem prd poznal. Po lahvi se nesháním, ale pochutnal jsem si.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

tornado
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od tornado » 13 led 2017, 22:55

Barva:
Velikost:lahev
Aroma:Typické aroma brandy to určitě není, trochu z toho čpí lihovitost. Lehce nasládlé s poněkud zvláštním, těžce kořeněným nádechem, který nedokážu zcela definovat. Perník, hořké madle, káva, nepatrný náznak citronové kůry. V něčem mi to také připomíná limonády jako jsou Coca-Cola, Kofola, apod.
Chuť:Lehce zaperlí na jazyku. Příjemně hutná, zajímavě kořeněná (souhlasil bych s Hunterem, že v něčem připomíná kapky proti kašli a fernet), decentně sladká. Brandy bych v tom nehledal, ale jinak se mi na ochutnání docela líbí.
Dozvuk:Není příliš intenzivní. Nejvíc zde cítím lékořici, nepatrný náznak citrusové kyselosti. V úplném konci stále lékořice a oříšková hořkost.
Shrnutí:Určitě nejde o typickou brandy. Má hodně osobitý charakter, který asi každému nesedne. Já bych ji celý večer popíjet nedokázal, degustační sklenička by byla tak akorát. Z mého pohledu minimálně za zkoušku stojí. Patok to není a jde o klasiku.

Odpovědět