Mellow Corn

Americké pití
Odpovědět
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Mellow Corn

Příspěvek od Nethar » 05 kvě 2012, 19:58

No už mi těch vzorků bourbonů moc nezbývá. Ale co bych pro lidstvo neudělal. Tentokrát jsem vůči sobě testoval další dvojici dvou neznámých vzorků, které se nakonec představily jako Eagle Rare 10y (Bourbon Whiskey) a Mellow Corn (Straight Corn Whiskey).
mellowCorn.jpg
mellowCorn.jpg (37.25 KiB) Zobrazeno 2984 x
V tomto vlákně se tedy blíže podíváme na Mellow Corn. Ačkoliv název Straight Corn Whiskey by mohl napovídat, že je to whiskey čistě z kukuřice, ve skutečnosti stačí, když mashbill bude obsahovat kukuřice minimálně 81%.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/24709
Web:http://www.heavenhill.com
Barva:
Alkohol:50 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:Tak tohle mi voní spíše jako nějaká jak já říkám "kokosová" whisky. Něco ovocnějšího a lehčího, třeba do Lowlands by hezky zapadala. Dřevitost. Včera jsem říkal, že mi testované bourbony moc bourbonovitě nevoněly. Tady je to dotažené k dokonalosti - bourbon bych v žádném případě netipoval. Třeba jsem jen vytáhl špatnou skleničku. Je také netradičně velmi světlý. Není sladký, ani intenzivní, ani umělohmotný. Kokosovo-dřevitý. Čerstvé dřevo, les.
Chuť:Proti prvnímu vzorku (Eagle Rare 10y) není vůbec drsný a kořenitý, naopak hezky hladivý a snad i olejovitý (ač nakonec s více procenty alkoholu). Zůstává tam ta významná dřevitost, přidává se trocha sladkosti, stále bych ale netipoval bourbon...
Dozvuk:...což se nemění ani po polknutí. Které je takovým vyústěním celkového dojmu, spíš takovým "teď už to dohrajeme do konce" než "a teď tradááá do finále!".
Shrnutí:Snad kdyby to více rozbalil v závěru, byl by můj celkový dojem jiný, ale takhkle mi prostě přijde takový zvláštní a tentokrát to slovo myslím spíše jako "divný".
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Mellow Corn

Příspěvek od Nethar » 05 kvě 2012, 20:01

Nabízí se zde otázka, co nám, nemilovníkům bourbonů, na nich vlastně tak nechutná. Je to způsobeno procesem výroby, destilováním, novými sudy, či co já vím? Já měl tak nějak podprahově za hlavní důvod prostě že to není z ječmene, ale z kukuřice (bourbon musí být aspoň 51% z kukuřice). Ovšem když teď mám čistě kukuřičnou, vůbec tam ten "smrad" necítím... ječmen bych vyřadil... takže pšenice? Single grain whisky mi tak trochu bourbonovitě voněly... jenže většina z nich by asi moc výrazná být neměla, vždyť proto se dávají do blended whisky. Takže žito? Takže třeba Sazerac Rye by byl typickým příkladem bourbonovitého smradu? No možná i jo, sice nebyl špatný, ale ten "čmuch" tam byl... jenom přemýšlím nahlas, přidejte se :lol:

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 05 kvě 2012, 20:13

Tady tě asi nepodpořím, v Sazeracu jsem právě bourbonovitost postrádal, a taky proto je to pro mě nejlepší amerika. Taky jsem nad tím přemýšlel, jestli to je tou kukuřicí, ale to jsi právě teď vyvrátil. Pak už jen zbývá možnost, že tam prostě přilévají voňavku, jinak nevím.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 05 kvě 2012, 20:16

Ta voňavka bude asi nejpravděpodobnější :-D
Sazerac nebyl tak hroznej, ale něco z toho tam bylo. Tady v Mellow Corn absolutně ne. Ještě je taky možnost, že tenhle "melounek" je nějak speciální a že to tou kukuřicí bude... nebo podnebím ;) ... nebo mi nalili něco jinýho... ale měli bychom na to přijít, člověk by měl znát svého úhlavního nepřítele :lol:

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 05 kvě 2012, 20:26

:lol: Tak tak, napsal jsi to výstižně, ale zatím je jeho identita utajená...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

zyki
Znalec
Znalec

Příspěvek od zyki » 22 pro 2013, 15:50

adventní vzorek č. 22
Aroma:vanilka, kokos, v pozadí náznak ovoce, manželka to označila jako vánoční sušenku
Chuť:vanilka, přezrálá jablka, možná lehce nahnilá, k tomu trochu leštěnky na nábytek, že bych tomu říkal moštárna (nevím co s pravidly, ale ta nikdo vlastně nečte)
Dozvuk:převládá moštárna
Shrnutí:první kukuřičná, jsem spokojen, občas bych si ji s chutí nalil

J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J.K.Ch » 12 črc 2015, 20:19

Tenhle kousek se mi už nějakou dobu válí na poličce. Pravidelně ho přechutnávám a za tu dobu jsem si ho oblíbil. Asi jako jeden z mála bourbonů. Nicméně ... chutná mi vždy až druhé nebo třetí usrknutí. To první mi nějak nepasuje ... takže s tímto kouskem nikdy nezačínám. Stačí předtím jeden 2cl vzorek něčeho jiného a už je to ok.
GWC:https://gentlemenswhiskyclub.wordpress. ... llow-corn/
Alkohol:50 %
Aroma:Včelí vosk, kukuřičné lupínky (Corn Flaskes), náznak kokosu. Kdo někdy ochutnal “honey and coconut corn flakes” tak přesně ta vůně.
Chuť:Relativně ostrá, ale 50% bych netypoval. Olejnatá se stopami ovoce. Alkohol zaštipuje docela výrazně je to celkově takové drsnější.
Dozvuk:Tady se naplno vrací kokos a zlehka náznak kukuřičných lupínků. Olejnatost a ovocné tóny, který byly v chuti vymizely. Navíc se objevuje hřebíček a za lehka vanilka.
Shrnutí:Že v sudech stráví pouhé dva roky? No a co? Je to trochu sprostější pití, ale stojí za to. Překvapivě dobrý poměr cena / požitek. Jsem rád, že jsem si tento kousek pořídil, ale na druhou stranu je jedna lahev tak akorát. Pokud si nechcete koupit něco do míchaných drinků, pak ji doporučuji jednoznačně.
Body:76

Odpovědět